Ухвала від 15.07.2019 по справі 1.380.2019.003457

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1.380.2019.003457

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

15 липня 2019 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріаліи адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові щодо складання постанови про накладення штрафу № 0006-вих1723/38 від 16.05.2019;

- скасувати постанову, видану Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові № 0006-вих1723/38 від 16.05.2019, якою позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо складання та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення № 0006-вих1723/38 від 16.05.2019, відповідно до якої позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 96-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Згідно з пунктом 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Справи із виключною підсудністю визначаються ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до ч. 3 якої підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим кодексом.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності встановлюються ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно ч. 1 вказаної статті адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч. ч. 6, 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного п. п. 4 - 6 ч. 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, скасування постанови, предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, тому дану справу необхідно передати на розгляд Залізничному районному суду м. Львова.

При цьому, суд наголошує, що розгляд цієї справи Львівським окружним адміністративним судом по суті, незалежно від змісту прийнятого рішення суду, призведе до порушення прав учасників справи, оскільки порушення правил предметної юрисдикції (підсудності) є безумовною підставою для скасування рішення суду.

Керуючись ст. ст. 19, 29, 248, 171, 248, 256, 286, 293-295, підп. 15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, скасування постанови - передати на розгляд Залізничному районному суду м. Львова.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвалу може бути оскаржено протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. При цьому, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до або через суд першої інстанції, який постановив таку ухвалу.

Суддя Сидор Н.Т.