Рішення від 04.07.2019 по справі 160/2070/19

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2019 року Справа № 160/2070/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

04 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в якому просить:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням до складу грошового забезпечення доплати за роботу у нічний час, надбавки за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах, матеріальних допомог на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань та разові премії, що нараховувались та виплачувались в період з вересня 2015 року по серпень 2017 року;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого позивачу нараховується пенсія, сум доплати за роботу у нічний час, надбавки за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах, матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань та разові премії, що нараховувались та виплачувались в період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, і з яких нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на підставі довідок від 06.12.2018 року №№ 135,136,137 виданих Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у відповідності з наказом № 455 о/с від 27.09.2017 р. позивач був звільнений з посади старшого помічника начальника чергової зміни ОКЦ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області з 27 вересня 2017 р., що стало підставою для призначення пенсії за вислугу років.

Відповідно до Протоколу за пенсійною справою - 0404020884 від 01.10.2017, до сум грошового забезпечення позивача включено: посадовий оклад - 1205 грн., оклад за військове звання - 130 грн., процентна надбавка за вислугу років 35% - 467 грн. 25 коп., середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 5203 грн. 25 коп., в тому числі надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя 50%, премія 475%., що у підсумку становить основний розмір пенсії 4483 грн. 52 коп.

За час проходження служби позивачу нараховувались та виплачувались також інші види додаткового забезпечення (доплата за роботу у нічний час, надбавка за роботу в КІП, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціальної побутових питань та разові премії), які не були внесені до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, з яких обраховувалась пенсія.

Позивач стверджує, що неврахування відповідачем вищезазначених складових грошового забезпечення порушує його права, оскільки відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно Додатку № 27 до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 передбачено, зокрема, такі щомісячні додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, як доплата за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу а також надбавка за роботу в захисних ізолювальних дихальних апаратах, у непридатному для дихання середовищі, у розмірі 10% відсотків посадового окладу за одну годину роботи.

Позивачу виплачувались надбавка за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах (надбавка за роботу в КІП (робота у непридатному для дихання середовищі в киснево-ізолюючому протигазі) та доплата за службу в нічний час, як складові частини грошового забезпечення відповідно до додатку № 27 постанови Кабінету Міністрів України № 1294. Доказом виплати вказаних надбавки та доплати є довідки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 06.12.2018 року №№ 135,136,137 та від 28.02.2019 року №№ 36, 37, 38.

Довідками виданими Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 06.12.2018 року №№ 135,136,137 та від 28.02.2019 року №№ 36, 37, 38 підтверджується нарахування та виплата позивачу під час проходження служби грошового забезпечення, до якого входили: доплата за роботу у нічний час, надбавка за роботу в КІП, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та разові премії. У той же час, згідно із зазначеними довідками, на всі види виплат нараховувався єдиний внесок, а тому позивач вважає, що зазначені виплати мають бути враховані відповідачем при обчисленні пенсії позивача.

Ухвалою суду від 11 березня 2019 року відкрито спрощене провадження у справі без виклику учасників справи.

02 квітня 2019 року на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просив відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог, враховуючи наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, в редакції на момент призначення пенсії позивачу (11.11.2009), визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, та у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова допомога на оздоровлення та одноразова допомога при звільненні не носять постійного характеру та не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, тому для включення їх до складу грошового забезпечення відсутні підстави.

Крім того, представник відповідача послався на постанову Верховного Суду України від 25.11.2014 у справі № 21-322а14.

Ухвалою суду від 26 квітня 2019 року вирішено подальший розгляд адміністративної справи №160/2070/19 здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено судове засідання.

В судовому засіданні 25 червня 2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні 25 червня 2019 року заперечував проти задоволення адміністративного позову, посилаючись на доводи, які викладені у відзиві на позов.

В судове засідання 04 липня 2019 року представники сторін не прибули, про дату, час та місце його проведення були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує з 01.10.2017 року пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У відповідності з наказом № 455 о/с від 27.09.2017 р. позивач був звільнений з посади старшого помічника начальника чергової зміни ОКЦ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області з 27 вересня 2017 р., що стало підставою для призначення пенсії за вислугу років.

Відповідно до Протоколу за пенсійною справою - 0404020884 від 01.10.2017, до сум грошового забезпечення позивача включено: посадовий оклад - 1205 грн., оклад за військове звання - 130 грн., процентна надбавка за вислугу років 35% - 467 грн. 25 коп., середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 5203 грн. 25 коп., в тому числі надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя 50%, премія 475%, що у підсумку становить основний розмір пенсії 4483 грн. 52 коп.

Розмір пенсії позивача обчислений на підставі грошового атестату № 53 від 05.10.2017 р. та довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії в 2015-2017 р.р. від 05.10.2017 № 123. Зазначені документі були надіслані відповідачу для призначення пенсії листом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 06.10.2017 № 4/1664-09.

З позовної заяви вбачається, що за час проходження служби позивачу нараховувались та виплачувались також інші види додаткового забезпечення (доплата за роботу у нічний час, надбавка за роботу в КІП, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань та разові премії), які не були внесені до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, з яких обраховувалась пенсія.

Довідками Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області від 06.12.2018 року №№ 135,136,137 та від 28.02.2019 року №№ 36, 37, 38 підтверджується нарахування та виплата позивачу під час проходження служби грошового забезпечення, до якого входили: доплата за роботу у нічний час, надбавка за роботу в КІП, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та разові премії.

Позивач 20.12.2018 р. звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про нарахування йому пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та документами (довідки від 06.12.2018 року №№ 135,136,137), які підтверджують виплату йому під час проходження служби грошового забезпечення з врахуванням доплати за роботу у нічний час, надбавки за роботу в КІП, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань та разової премії, з яких були сплачені страхові внески.

29 грудня 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії повідомивши, що пенсію позивач отримує за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, разові премії, надбавка за роботу в нічний час та надбавка з роботу в КІП не носять постійного характеру та не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, для включення їх до складу грошового забезпечення підстави відсутні.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, в редакції на момент призначення пенсії позивачу, визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, та у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова допомога на оздоровлення та одноразова допомога при звільненні не носять постійного характеру та не належить до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, тому для включення їх до складу грошового забезпечення відсутні підстави.

Згідно із ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) затверджено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до п. 2 Постанови № 103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків;

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків;

з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Так у відповідності до п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку № 45 передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Згідно із п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до Порядку передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522, з 01.01.2007 на Пенсійний фонд України покладені функції лише з призначення і виплати пенсії, а функції розрахунку вислуги років, визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій, належить до компетенції уповноваженого органу того міністерства або відомства, звідки військовослужбовця або особу рядового чи начальницького складу було звільнено зі служби.

Таким чином, Головне управління не наділено повноваженням визначати розмір грошового забезпечення та змінювати його, відповідальність за внесення тих чи інших складових грошового забезпечення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії покладається на установу, якою видавалась довідка.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 25.11.2014 у справі № 21-322а14 (№ рішення в ЄДРСР 42010782), де Верховний Суд України вказав, що «за змістом положень пункту 24 Порядку органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках».

Пунктом 5 Постанови № 103 також чітко визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

За змістом п. 6 Порядку № 45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

З метою отримання довідок про розмір грошового забезпечення Головне управління ПФУ звернулось із списками осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровські області. Після отримання відповідної довідки про розмір грошового забезпечення позивача, останньому було проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року.

За таких обставин, позовні вимоги суперечать ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, якою передбачено, що пенсії підлягають перерахунку на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та п. 2 Постанови № 103, якою визначена поетапна виплата перерахованих підвищень, зокрема, в період з 01.01.2018 у розмірі 50% такого підвищення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що до довідок вносяться розміри грошового забезпечення визначені у п. 5 Порядку № 45, зокрема розмір оскаржуваних надбавок і премії повинен бути зазначений у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Крім цього, п. 5 Порядку № 45 не містить положень щодо врахування при перерахунку пенсії будь-яких фактично отриманих виплат (чи певних складових заробітку), які були нараховані в період проходження служби, оскільки як вже було зазначено, грошове забезпечення визначається станом на момент виникнення перерахунку за відповідною посадою, незалежно від того які виплати були враховані при первинному призначенні пенсії. Грошове забезпечення, яке береться при призначенні пенсії та грошове забезпечення, яке береться для перерахунку пенсії не є тотожним, та регулюється різними нормами права.

До такого ж висновку прийшов Верховний Суд у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 6 лютого 2019 року за справою № 522/2738/17 (Провадження № 11-806апп18).

У зазначеній постанові судді Великої Палати Верховного Суду прийшли до висновку, що до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, належать лише щомісячні основні види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які також мають бути щомісячними.

Таким чином, сплата єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія.

При обчисленні пенсій не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення, як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, незалежно від того, чи сплачуються з вказаних видів грошового забезпечення єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Також у постанові зазначено, що положення абзаців п'ятого та сьомого пункту 5 Порядку № 45 щодо врахування для перерахунку пенсії щомісячної премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, а також неврахування для перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, скасованих чи таких, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), відповідають висновкам ЄСПЛ, викладеним у пункті 23 рішення від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00).

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Аналізуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії позивачу правомірно не враховані доплата за роботу у нічний час, надбавка за роботу в КІП, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та разові премії.

У зв'язку з цим суд не вбачає законних підстав для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 15 липня 2019 року.

Суддя (підпис) В.М. Олійник

Рішення не набрало законної сили

04 липня 2019 року.

Суддя В.М. Олійник

З оригіналом згідно.

Суддя В.М. Олійник