Постанова від 11.06.2019 по справі 640/11197/19

Справа№ 640/11197/19

н/п 3/640/2315/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" червня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: судді - Божко В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного Управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , рік народження - інформація в протоколі відсутня, (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_1 ), проживає за адресою: АДРЕСА_1 , передбаченого ст. 163 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 за ст. 163 ч.1 КУпАП.

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22.05.2019 р. №78, ОСОБА_1 допустила неповідомлення ДПІ за встановленою формою 1-ДФ відомості про доходи сплачені ФОП за отримані послуги (оренди) за 1-2 квартал 2018 року, чим порушила п.п. 176.2 «б» ст. 176 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163 ч.1 КУпАП, тобто розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо направлення матеріалу для належного оформлення з наступних підстав.

У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об'єктивно з'ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка скала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 22.05.2019 р. №78, ОСОБА_1 інкримінують правопорушення, передбачене ст. 163 ч.1 КУпАП, тобто розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою.

Проте в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення щодо неповідомлення ДПІ за встановленою формою 1-ДФ відомості про доходи сплачені ФОП за отримані послуги (оренди) за 1-2 квартал 2018 року, чим порушила п.п. 176.2 «б» ст. 176 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Також, до матеріалів справи долучений акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 13.05.2019 року № 1615/20-40-13-06/07/2990312422 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, дотримання вимог податкового законодавства, виконання вимог валютного та іншого законодавства 16.01.2018 р. по 02.07.2018 р. та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 16.01.208 р. по 02.07.2018 р., який не містить описової частини, висновку та інформативних додатків, які додаються до акта документальної перевірки.

Вище вказане позбавляє суд в повній мірі дослідити докази, перевірити кваліфікацію інкримінованого правопорушення та прийняти рішення по справі.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано паспортні дані особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: число, місяць та рік народження.

За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути даний адміністративний матеріал по суті та вважає, що матеріал відносно ОСОБА_1 повинен бути повернутий для належного оформлення.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

З огляду на наявність недоліків в матеріалах справи, та не відповідностей з чинним законодавством, суд позбавлений можливості повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.

Керуючись ст.ст.245, 278, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 ст. 163 ч.1 КУпАП повернути до Головного Управління ДФС у Харківській області, для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя -