№ 521/9745/19
№ 3/521/4284/19
09 липня 2019 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кілія Одеської області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, ФОП « ОСОБА_2 », зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
- в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Як вбачається з протоколу №474 від 07.06.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на посаді головного спеціаліста відділу внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності Біляївської районної державної адміністрації в Одеській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до ч. 1, п. 1, підпункту «В» ст. З Закону України «Про. запобігання корупції» (далі - Закон), як особа яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за угодою сторін, відповідно до ст. 86 ЗУ «Про державну службу», та п.1 ст. 38 КЗпП України з 03.04.2017 року, згідно розпорядження т.в.о. голови Біляївської районної державної адміністрації О.В. Рудоманенко від 03.04.2017 року № 51/к-2017 «Про звільнення ОСОБА_1 », несвоєчасно без поважних причин подав 22.03.2019 декларацію особи яка припиняє діяльність, типу -. перед звільненням, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до абзацу 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону, вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до розпорядження голови Біляївської районної державної адміністрації А.К. Жумаділова № 113/К-2016 від 30.03.2016р., ОСОБА_1 з 01 квітня 2016 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу внутрішнього аудиту і антикорупційної діяльності управління ризик- менеджменту райдержадміністрації, як такого, що пройшов успішно стажування та конкурсній відбір, з окладом згідно штатного розпису, з випробувальним терміном три місяця.
01.03.2016 року ОСОБА_1 був ознайомлений з попередженням про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження.
01.04.2016року ОСОБА_1 прийняв Присягу державного службовця.
Відповідно особової картки, а саме розділу III. Просування по службі в державному органі, 01.07.2016 року ОСОБА_3 0.0 було присвоєно категорію «в» та 9 ранг державного службовця.
Згідно розпорядження т.в.о. голови Біляївської районної державної адміністрації О.В. Рудоманенко № 51/К-2017 від 03.04.2017р., ОСОБА_1 звільнено 03.04.2017 року з посади провідного спеціаліста відділу внутрішнього аудиту і антикорупційної діяльності управління ризик-менеджменту райдержадміністрації, за угодою сторін, відповідно до ст. 86 Закону України «Про державну службу», та п.1 ст. 36 КЗпП України.
Таким чином, головний спеціаліст відділу внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності управління ризик-менеджменту Біляївської райдержадміністрації в Одеській області Ковальчук Олексій Олегович, відповідно до ч. 1, п. 1, підпункту «В» ст. З Закону, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, та він є суб'єктом декларування і відповідальності, тож зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ч. 2 ст. 45 вказаного Закону в частині обов'язку подати декларацію при припиненні діяльності та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Останнім днем роботи ОСОБА_1 , таким що в часі «припиняє діяльність», є 03.04.2017 року, та він є звільненим, таким що припинив діяльність, з 04.04.2017 року.
ОСОБА_1 як особа, зазначена у пункті 1, підпункті "в" частини першої статті 3 Закону, яка припиняє, діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями типу - перед звільненням, не пізніше дня такого припинення, а саме до 03.04.2017 включно.
Проте, гр. ОСОБА_1 , будучі обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміни її подачі, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», при припинені діяльності, пов'язаної з виконання місцевого самоврядування, подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, типу - перед звільненням, лише 22.03.2019 року 10 години З1 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу - перед звільненням та витягом з сайту НАЗК щодо фактичної дати подачі декларації з офіційної сторінки Реєстру.
Факт обізнаності гр. ОСОБА_1 щодо обов'язку і способу подачі декларації особою яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та терміни її подачі, підтверджується документами особової' справи гр. ОСОБА_1 (Особовою карткою державного службовця; попередженням про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження; прийняттям Присяги державного службовця розпорядженням голови Біляївської райдержадміністрації №113/к-2016 та розпорядження т.в.о. голови Біляївської райдержадміністрації) №51/К-2017).
Таким чином, своїми діями гр. ОСОБА_1 , будучи особою яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме припиняє діяльність на посаді головного спеціаліста відділу внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності управління ризик- менеджменту Біляївської райдержадміністрації в Одеській області, вчинив дії, які містять ознаки і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно, без поважних причин подав відповідну декларацію перед звільненням.
Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією гр. ОСОБА_1 , є фактичний час і дата несвоєчасної подачі вказаної декларації, тобто 22.03:2019 року, об 10 годині 31 хвилин.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - громадянина ОСОБА_1 , а саме 07.06.2019 року.
Крім того, відповідно до протоколу №475 від 07.06.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, будучи в минулому державним службовцем на посаді головного спеціаліста відділу внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності управління ризик-менеджменту Біляївської райдержадміністрації в Одеській області, тобто будучи суб'єктом декларування відповідно до ч. 1, п. 1, підпункту «В» ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за угодою сторін, відповідно до ст. 86 ЗУ «Про державну службу», та п.1 ст. 38 КЗпП України з 03.04.2017 року, згідно розпорядження т.в.о. голови Біляївської районної державної адміністрації О.В. Рудоманенко від 03.04.2017 року № 51 /к-2017 «Про звільнення ОСОБА_1 », несвоєчасно без поважних причин подав 22.03.2019 декларацію особи яка припинила діяльність, типу - після звільнення, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до абзацу 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону, вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Проте, гр. ОСОБА_1 , будучі обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміни її подачі, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», після припинення діяльності, пов'язаної з виконання місцевого самоврядування, подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, типу - після звільненням, лише 22.03.2019 року 10 години 42 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу - після звільненням та витягом з сайту НАЗК щодо фактичної дати подачі декларації з офіційної сторінки Реєстру.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованих йому правопорушеннях визнав в повному обсязі, обставини, викладені в протоколах підтвердив.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім повного визнання своєї вини правопорушником, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а саме:
-Поясненнями ОСОБА_1
-Витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК;
-Інші матеріали.
Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність за скоєні правопорушення щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справ, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923. Номер рахунку: 31210206015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.Л. Кузьменко