Рішення від 10.07.2019 по справі 480/2041/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 р. Справа № 480/2041/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - позивач, ГУ ПФУ в Сумській області) та просить:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо нездійснення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 17.10.2018 року №11/900, починаючи з 01.01.2016 року;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 17.10.2018 року №11/900, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру.

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області надати в установлений судом термін, з моменту набрання рішення суду законної сили, звіт про виконання рішення суду.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що з 2001 року є пенсіонером органів внутрішніх справ України (міліції), йому була призначена пенсія за вислугу років. Позивач вважає, що у відповідності до ст. 63 Закону №2262-ХІІ має право на перерахунок раніше призначених пенсій у зв'язку зі зміною посадового окладу. На виконання рішення Лебединського районного суду по справі №580/2328/17 від 14.02.2018 р. Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області була виготовлена довідка № 11/900 від 17.10.2018 р. та передана до ГУ ПФУ в Сумській області. На переконання позивача, відповідач з моменту отримання від Ліквідаційної комісії УМВС України у Сумській області вищезазначеної довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії, зобов'язаний був відповідно до п. 4 Порядку № 45, невідкладно провести перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року та розпочати виплату. Однак, відповідач листом відмовив в перерахунку пенсії та зазначив, що вищевказаним рішенням суду не було зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки № 11/900 від 17.10.2018 р. Позивач вважає відмову в перерахунку пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення та рішення суду протиправною, такою, що суперечить вимогам чинного законодавства та порушує його право на належне пенсійне забезпечення.

02.07.2019 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого він просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що оскільки рішенням Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року по справі №580/2328/17 не визначено зобов'язань до головного управління щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , довідка, видана на виконання рішення суду, від 17.10.2019 року №11/900 долучена до матеріалів пенсійної справи, перерахунок пенсії не проводився (а.с.44-45).

09.07.2019 р. до суду надійшли письмові пояснення позивача на відзив, в яких позивач зазначив, що має право на перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.10.2018 р. № 11/900 (а.с.48-51).

Ухвалою суду від 10.06.2019 року відкрито провадження у справі, розгляд проводиться за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Дослідивши матеріали справи, повно та об'єктивно оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2001 року є пенсіонером органів внутрішніх справ України (міліції), якому призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» від 9 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72214275) рішенням Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року по справі № 580/2328/17, з урахуванням ухвали Лебединського районного суду Сумської області від 27.07.2018 року по справі №580/2328/17 про виправлення описки в рішенні, зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Сумській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ОСОБА_1 , з повною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3600 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції - 2400 грн.; надбавка за стаж служби (50 %) - 3000 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) - 4500 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне абезпечення (45%) - 1620 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 540 грн.; премія (82,7 %) - 12930,82 грн. Всього 28610,82 грн., з дати виникнення права на перерахунок (а.с.53-56).

На виконання зазначеного рішення суду Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Сумській області підготувала та направила до ГУ ПФУ в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 17.10.2018 р. №11/900 станом на 01.01.2016 р. (а.с.19).

08.02.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив провести йому перерахунок та виплату пенсії з 1 січня 2016 року згідно довідки від 17.10.2018 р. №11/900 з урахуванням зазначених основних і додаткових видів грошового забезпечення (а.с.21-24).

Листом від 22.02.2019 р. № 216/Ж-11 відповідач повідомив позивача, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 року у справі №818/76/18 у травні 2018 року було проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 року відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 22.06.2017 року № 169/82(1359).

Також зазначено, що на виконання рішення Лебединського районного суду від 14.02.2018 року у справі №580/2328/17 від Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області до головного управління надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.10.2018 року № 11/901. Оскільки рішенням суду не визначено зобов'язань до головного управління щодо перерахунку пенсії, зазначена довідка долучена до матеріалів пенсійної справи, перерахунок пенсії не проводився (а.с. 28).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Частинами 1 та 2 ст. 63 Закону № 2262-XII визначалось, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63). Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч. 2 ст. 63).

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VIII від 23.12.2015 року (далі - Закон № 900-VIII), який набрав чинності 29.12.2015 року, стаття 63 Закону № 2262-XII доповнена частиною 3 у такій редакції:

«Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року № 1774-VIII (далі - Закон № 1774-VIII), що набрав чинності з 01.01.2017 року, частину четверту статті 63 викладено в такій редакції:

«Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій».

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до абзацу другого п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988) та постановою від 18.11.2015 року №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Відтак, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Як вбачається з матеріалів справи, в травні 2017 року на адресу пенсійного органу на виконання вимог ст. 63 Закону № 2262-XII, Постанови № 45, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», від Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумської області надійшла довідка про грошове забезпечення позивача № 11/169-82(1359) від 22.06.2017 р. (а.с.39).

Не погодившись з визначеними видами та розміром грошового забезпечення, які повинні враховуватися при обчислені розміру його пенсії, позивач оскаржив в судовому порядку бездіяльність Ліквідаційної комісії УМВСУ в Сумькій області.

Рішенням Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року по справі №580/2328/17, з урахуванням ухвали Лебединського районного суду Сумської області від 27.07.2018 року по справі №580/2328/17 про виправлення описки в рішенні, зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Сумській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ОСОБА_1 , з повною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3600 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції - 2400 грн.; надбавка за стаж служби (50 %) - 3000 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) - 4500 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне абезпечення (45%) - 1620 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 540 грн.; премія (82,7 %) - 12930,82 грн. Всього 28610,82 грн., з дати виникнення права на перерахунок (а.с.53-56).

Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Сумській області підготувала та направила до ГУ ПФУ в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 17.10.2018 р. № 11/900 станом на 01.01.2016 року (а.с.23).

У той же час, суд наголошує, що питання непроведення перерахунку пенсії ГУ ПФУ в Сумській області з 01.01.2016 року на підставі ст.63 Закону № 2262-XII з урахуванням Постанови №988 вже позивачем ставилось та рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 року по справі №818/76/18 було частково задоволено позовну заяву ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, а саме: визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2016 року; зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 року № 900, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанови Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року № 268", довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 22.06.2017 №11/169-82 (1359), починаючи з 01.01.2016 року з урахуванням раніше виплачених грошових сум пенсії. В задоволенні інших вимог - відмовлено (Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72214275) (а.с.57-58).

Зазначене рішення було прийняте вже після постановлення рішення Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року, проте ніким оскаржено не було і набрало законної сили.

Відповідно до листа ГУ ПФУ від 22.02.2019 року №216/Ж-11 на виконання вказаного вище рішення суду, що не заперечувалося позивачем, у травні 2018 року йому проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 року відповідно до довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 22.06.2017 року №169-82(1359) (а.с.28).

Отже, перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 року на підставі ст.63 Закону № 2262-XII з урахуванням Постанови №988 відповідачем було проведено.

Стосовно ж врахування при обрахунку пенсії відомостей, що вказані у довідці Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області №11/900 від 17.10.2018 року, яка надана позивачу з метою виконання рішення Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року по справі №580/2328/17, та здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі відомостей зазначеної довідки починаючи з 01.01.2016 року з урахуванням вимог законодавства про необхідність здійснення перерахунку пенсії у зв'язку з зміною грошового забезпечення, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок №45) (станом на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Враховуючи викладене, не погоджуючись із доводами позивача, суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивачу на виконання вимог ст. 63 Закону № 2262-XII з урахуванням Постанови № 988, на виконання рішення суду за заявою позивача було проведено, а також з урахуванням того, що такі види грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення, на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії не виплачувалися поліцейським за відповідною посадою, у суду відсутні підстави для зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області здійснити перерахунок пенсії позивача з урахуванням означених надбавок.

Вказаний ліквідаційною комісією УМВСУ у Сумській області в довідці №11/169-82 (1359) від 22.06.2017 року (а.с.39) розмір премії 1,03% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку № 45, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 82,70%, як отримував позивач, немає.

Крім того, з тексту довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області №11/900 від 17.10.2018 року, вбачається, що зазначена довідка видана з метою виконання рішення Лебединського районного суду Сумської області від 14.02.2018 року по справі №580/2328/17.

Відповідно, дана довідка не була подана за спеціальною процедурою, що визначена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1. У зв'язку з чим, суд вважає, що дана довідка не є підставою для перерахунку пенсії позивачу у зв'язку з прийняттям відповідної постанови Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення.

Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

У контексті наведеної правової норми суд вважає за необхідне зазначити, що з моменту видачі первинної довідки та станом на дату видачі нової довідки Кабінетом Міністрів України не приймалось будь яких рішень про зміну грошового забезпечення.

Отже, враховуючи, що на виконання рішення суду перерахунок пенсії позивача було здійснено, суд приходить до висновку, що станом на момент розгляду справи відповідачем виконано його обов'язок стосовно здійснення перерахунку пенсії позивачу з підстав, визначених Законом України від 23.12.2015 року № 900 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", які передбачають право позивача на здійснення перерахунку пенсії у зв'язку зі змінами грошового забезпечення.

Вказані вище обставини свідчать про правомірність дій відповідача стосовно не здійснення перерахунку пенсії позивача за довідкою Ліквідаційної комісії УМВС в Сумській області №11/900 від 17.10.2018 року.

Враховуючи, що перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року на підставі ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ від 06.04.2016 року №260 про розмір грошового забезпечення за нормами, - проведено, а учасниками справи не доведено необхідність врахування замість цієї довідки додатково поданої довідки від 17.10.2018 року №11/900, порушення порядку та процедури подання документів, необхідних для здійснення перерахунку пенсії, суд не вбачає порушення відповідачем законних прав та інтересів позивача, що свідчить про відсутність правових підстав для задоволення даного позову.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) про визнання протиправними дій щодо нездійснення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 17.10.2018 року №11/900, починаючи з 01.01.2016 року; зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 63 Закону України №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 17.10.2018 року №11/900, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру - відмовити за необґрунтованістю.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.Б. Діска