Постанова від 12.07.2019 по справі 661/2668/19

Справа № 661/2668/19

Провадження № 3/661/1220/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2019 року

Суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Матвєєва Н.В.

з участю секретаря судового засідання Остренко О.О.

прокурора Шрамченко А.І.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Каховка Херсонської області, громадянки України, паспорт НОМЕР_1 , виданий 07.02.1996 Новокаховським MB УМВС України в Херсонській області, ІПН НОМЕР_2 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючина посаді провідного спеціаліста відділу освіти Новокаховської міської ради Херсонської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до 00:00 год. 18.01.2019, оскільки, відповідно до розпорядження Новокаховського міського голови від 18.01.2019 № 6-к ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста відділу освіти Новокаховської міської ради з 18.01.2019 за угодою сторін на підставі ст. 36 КЗпП України, а відповідно до журналу руху трудових книжок і вкладишів до них відділу освіти Новокаховської міської ради 18.01.2019 ОСОБА_1 під особистий підпис отримала оригінал своєї трудової книжки, таким чином, 18.01.2019 є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов'язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 31.01.2019 о 21:06 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у ОСОБА_1 - відсутні.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у скоєному правопорушенні визнала, пояснила, що вона була обізнана з вимогами закону щодо обов'язку при звільненні подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, але не звернула уваги, що цю дію необхідно вчинити саме в день звільнення. Перешкод для своєчасного подання декларації в неї не було.

Прокурор підтримав викладені в протоколі обставини. Вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки її вина повністю доведена зібраними по справі доказами та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Згідно із ч.1 ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань ,що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно - правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Суд встановив, що ОСОБА_1 , перебувала на посаді провідного спеціаліста відділу освіти Новокаховської міської ради Херсонської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6КУпАП,в порушення вимог ч.2ст.45Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розпорядженням Новокаховського міського голови від 18.01.2019 № 6-к ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста відділу освіти Новокаховської міської ради з 18.01.2019 за угодою сторін на підставі ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до журналу руху трудових книжок і вкладишів до них відділу освіти Новокаховської міської ради 18.01.2019 ОСОБА_1 під особистий підпис отримала оригінал своєї трудової книжки.

Таким чином, 18.01.2019 є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов'язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування, у зв'язку з чим, на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 повинна була в строк до 23.59 годин 18 січня 2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій місцевого самоврядування (перед звільненням).

Разом з цим, ОСОБА_1 подала до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 31.01.2019 року о 21:06 год., тобто несвоєчасно.

Під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не було надано доказів поважності причини, щодо несвоєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до 00:00 год. 18.01.2019, оскільки, відповідно до листа відділу освіти Новокаховської міської ради Херсонської області від 22.04.2019 № 01-12/692 всі робочі кабінети відділу освіти Новокаховської міської ради оснащені комп'ютерною технікою, яка має доступ до мережі Інтернет, у тому числі й робоче місце, на якому працювала ОСОБА_1 , при цьому остання у відпустці, відрядженні та лікарняному у період часу з 18.12.2018 по 18.01.2019 не перебувала, таким чином мала технічну можливість своєчасно подати декларацію.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.

Отже, враховуючи вищенаведене, вирішуючи питання призначення виду стягнення за адміністративне правопорушення, з урахуванням характеру вчиненого порушення, особи правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, розкаялась в скоєному, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 грн.

Згідно ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави належить стягнути судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. 33, 34, 35 40-1, 172-6 ч.1, 283КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Піддати ОСОБА_1 за скоєне адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 грн. (Рахунок отримувача: 31118149700001; Назва отримувача коштів: ГУК у Херсон. обл./Херсон. обл./21081300; ККДБ 21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37959517;Банк отримувача:ГУДКСУ у Херсонській області; Код банку отримувача (МФО) 852010).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне Управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили 23.07.2019 року.

Постанова суду може бути пред'явлена до примусового виконання до 23.10.2019 року.

Суддя Н. В. Матвєєва