Справа № 09072019
Провадження № 3/761/5563/2019
09 липня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної служби України з безпеки на транспорті Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
До Шевченківського районного 24.06.2019 року надійшла справа з протоколом про адміністративне правопорушення від 19.06.2019 р., з якого вбачається, що ОСОБА_1 19.06.2019 р. о 13 год. 45 хв. у м. Києві по вул. Л. Толстого, надавав послуги з перевезення пасажирів на автобусі на транспортному засобі «Рено» д.н.з. НОМЕР_1 без додержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензування відповідно до п.24, ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.164 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує серед інших питань і питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення повернути органу, який склав протокол для належного оформлення та доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно даних протоколу, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1ст.164 КУпАП, диспозиція якої передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), суб'єктом адміністративної відповідальності є як фізична особа, так посадова особа суб'єкта господарювання.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ІІ №0004665 не зазначено про місце роботи, посаду ОСОБА_1 .
В той же час, в матеріалах справи наявна належним чином не завірена копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу RENAULT MASTER, який зареєстрований за ТОВ «Айота» та відсутні докази, в розумінні ст.251 КУпАП, які підтверджують провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, зокрема: пояснення свідків, відеозаписи з нагрудних камер поліцейських або камер спостереження.
З урахуванням наведеного, вважаю за необхідне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП, повернути органу, який склав протокол, для належного оформлення та доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП направити до Державної служби України з безпеки на транспорті Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпекидля належного оформлення та доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя