Справа № 175/2508/19
Провадження № 2-а/175/46/19
"27"червня 2019 р. смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Новік Л.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровської області про залучення доказів та звіту поданих заяв та виконання превентивної функції поліції, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить зобов'язати відповідача надати звіт щодо кількості поданих позивачем ОСОБА_1 заяв їх реєстрацію, стадії провадження та залучення доказів до них на виконання процесуальних прав заявника згідно ст. 60 КПК України.
У відкритті провадження за адміністративним позовом слід відмовити, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносинз метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту першого ч. 1 та ч. 6 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
Встановлено, що предметом позову є дії відповідача, пов'язані із не розглядом заяв позивача щодо вчинених щодо нього протиправних дій.
На думку суду, позов ОСОБА_1 не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, з огляду на наступне.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
З наведених норм слідує, що адміністративним судам підсудні справи, які відповідають сукупності наступних критеріїв:
- стороною спору повинен виступати суб'єкт владних повноважень;
- суб'єкт владних повноважень повинен здійснювати по відношенню до іншої сторони владні управлінські функції, надавати адміністративні послуги або порушити права у виборчому процесі.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають окремому розгляду в порядку адміністративного судочинства, але позивач має право звернутись до керівника органу поліції в порядку Закону України «Про звернення громадян» та оскаржити дії працівника поліції щодо не розгляду заяв.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 251, 255 КУпАП, ст. ст. 2, 19, 170 КАС України, суддя, -
У відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровської області про залучення доказів та звіту поданих заяв та виконання превентивної функції поліції відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів до Третього апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя: Л.М. Новік