11 липня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/980/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради про визнання протиправним та скасування рішення , зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
13 травня 2019 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради (далі-відповідач, УПЗСН), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії, протокол №10 від 12.03.2019 Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради (код ЄДРПОУ 37542197, 73000, м. Херсон, вул. Суворова, 29), про відмову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) у призначенні житлової субсидії з 01 листопада 2018 року. Також просить зобов'язати відповідача призначити (поновити) ОСОБА_1 житлову субсидію з 16 жовтня 2018 року по 15 квітня 2019 року включно, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з проведенням відповідного перерахунку.
14.05.2019 ухвалою суду відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 05 червня 2019 року відмовлено в задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Обґрунтовуючи свою правову позицію позивач зазначив, що з 2015 року він отримував субсидію за житлово-комунальні послуги. Позивач є інвалідом ІІ групи і отримує з січня 2019 року пенсію в розмірі 1497 грн., інших доходів ОСОБА_1 не має. 25 січня 2019 року через свого представника позивач звернувся із заявою до УПСЗН про надання розрахунку з посиланням на норми діючого законодавства про призначення або відмову в призначенні субсидії на житлово-комунальні послуги, починаючи з 16 жовтня 2018 року по 15 квітня 2019 року за адресою АДРЕСА_2 . Протоколом засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива №10 від 12 березня 2019 року позивачу відмовлено у призначенні субсидії з 01 листопада 2018 року відповідно до п.22 Положення про призначення житлової субсидії. Підставою для відмови в призначенні субсидії є та обставина, що позивач має дохід за період з 01.01.2018 року по 30.06.2018 року в розмірі 46364,00 грн., з яких дохід від продажу об'єкта нерухомості у І кварталі на суму 37562 грн. Позивач вважає, що посилання відповідача на п.11 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» №848 від 21 жовтня 1995 року (далі - Положення №848) є помилковим. На думку позивача до спірних правовідносин слід застосувати приписи абз.19 п.12 Положення №848. Все це, на думку позивача, є підставами для задоволення позовних вимог.
03 червня 2019 року відповідач подав до суду письмовий відзив, згідно з яким позовні вимоги не визнає з таких підстав. Позивач перебуває на обліку в УПЗСН як отримувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01 жовтня 2015 року, особовий рахунок 22259. Повторно із заявою про призначення субсидії та декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидії ОСОБА_1 звернувся до управління 30 листопада 2018 року, вказавши в заяві про її розгляд на комісії на загальну площу. Згідно рішення комісії від 06 грудня 2018 року №40 позивачу субсидія призначена на понаднормову (загальну) площу 55 кв. м. За інформацією з ДФС дохід позивача за період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2018 року становить 46364,00 грн. (пенсія та дохід від продажу нерухомості). Враховуючи, що середньомісячний дохід позивача становить 7727,23 грн. на одного члена сім'ї, відповідач обрахував суму, яку позивач може самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів: з 01 жовтня 2018 року в сумі 982,94 грн., з 01 листопада 2018 року в сумі 2107,66 грн. В подальшому позивач вдруге подав заяву та декларацію для призначення субсидії з 31 січня 2019 року в якій просив призначити субсидію з 01 листопада 2018 року. Рішенням комісії №10 від 12 березня 2019 року позивачу відмовлено в призначенні субсидії на підставі абз.14 п.22 Положення №848. Все це, на думку відповідача, є підставами для повної відмови в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступні обставини.
Із заявою про призначення субсидії та декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидії ОСОБА_1 звернувся до управління 30 листопада 2018 року, вказавши в заяві про її розгляд на комісії на загальну площу.
Відповідачем отримано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків стосовно доходів позивача за період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2018 року, згідно з якою дохід становив 46364 грн. (пенсія та дохід від відчуження нерухомості).
16 січня 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок субсидії з 01 листопада 2018 року, оскільки в довідці ДФС, яка надавалась до перевірки, вказано невірні дані щодо доходу ОСОБА_1 .
На підтвердження своєї позиції позивач додав до заяви відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків №40/н/21-22-51-18-02-08 від 10 січня 2019 року.
31 січня 2019 року позивач подав на адресу відповідача заяву про призначення та надання з 01 листопада 2018 року житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк».
12 березня 2019 року протоколом засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива №10 вирішено відмовити у призначенні громадянину ОСОБА_1 субсидії з 01 листопада 2018 року відповідно до п.22 Положення про призначення житлової субсидії.
Витяг з протоколу №10 від 12 березня 2019 року не містить посилання на абз.14 п.22 Положення №848 на який, як на правову підставу для відмови в призначенні субсидії, в письмовому відзиві посилається відповідач.
Позивач не погодився с такою позицією УПЗСН та звернувся до суду з відповідним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.
Умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій визначає Положення про порядок призначення житлових субсидій (в тексті Положення №848).
Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) (п.3 Положення №848).
В окремих випадках за рішеннями комісій, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - комісії), житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі - понаднормова площа житла).
Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім'ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.
Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії (п.5 Положення №848).
Обставини, за яких житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) передбачені в п.6 Положення №848, втім жоден з них не відноситься до спірних правовідносин.
Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства (абз.1 п.9 Положення №848).
Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
Під час призначення житлової субсидії враховуються такі доходи: заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб; пенсія; стипендія; соціальні виплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення; допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування; грошові перекази, отримані із-за кордону; інші доходи (п.10 Положення №848).
Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб, зазначених у пункті 9 цього Положення, враховується:
за III - IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
за I - II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону (п.11 Положення №848).
Пунктом 2 рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради «Про початок опалювального періоду 2018 - 2019 років» №316 від 06 листопада 2018 року (розміщене на офіційному сайті Херсонської міської ради http://www.city.kherson.ua/act встановлено, що для споживачів, які використовують індивідуальні джерела теплопостачання, вважати початком опалювального періоду 01 жовтня 2018 року.
З матеріалів справи встановлено, що позивач проживає в індивідуальному будинку загальною площею 78 кв. м., використовує індивідуальне джерело теплопостачання та звернувся до відповідача 30 листопада 2018 року із заявою про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк», а також повторно із даною заявою 31 січня 219 року.
Житлова субсидія позивачу призначалась з початку опалювального сезону (з 01 листопада 2018 року), а тому відповідач врахував доходи ОСОБА_1 за І-ІІ квартали 2018 року, використавши інформацію з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків стосовно доходів позивача за період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2018 року, згідно з якою дохід становив 46364 грн. (пенсія та дохід від відчуження нерухомості).
У разі коли на час звернення за призначенням житлової субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, не мав інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія (абз.18 п.12 Положення №848).
Позивач вважає, що застосуванню в спірних правовідносинах підлягає саме абз.19 п.12 Положення №848, оскільки ОСОБА_1 на час звернення за призначенням житлової субсидії був непрацюючим пенсіонером, який в останньому місяці періоду за який враховуються доходи (з ІІ кварталу 2018 року по момент звернення до відповідача) не мав інших доходів, крім пенсії. А тому до його середньомісячного сукупного доходу слід враховувати розмір пенсії нарахованої за місяць, з якого призначається житлова субсидія (листопад 2018 року).
Надаючи оцінку цьому доводу позивача, суд враховує наступне.
Згідно посвідчення №137093 від 06 квітня 2001 року позивач з 01 квітня 2001 року безстроково отримує пенсію по інвалідності, як інвалід ІІ групи.
З січня 2019 року позивач отримує пенсію в розмірі 1497 грн., впродовж 2018 року позивач також отримував пенсію по інвалідності, інших доходів з ІІ кварталу 2018 року по момент звернення до відповідача, ОСОБА_1 не має.
В період з І кварталу по ІІІ квартал 2018 року позивач отримав дохід від продажу нерухомості в розмірі 37652 грн., інших доходів позивач не мав, що підтверджується інформацією ДФС №40/н/21-22-51-18-02-08 від 10 січня 2019 року.
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру… (абз.1-4 п.13 Положення №848).
Вищезазначені документи позивач подав до УПЗСН 31 січня 2019 року, а виправлену інформацію з ДФС надано на адресу відповідача 16 січня 2019 року.
З наведеного суд робить висновок, що позивач, як непрацююча особа пенсіонер з дати звернення з оновленою декларацією про доходи (31 січня 2019 року) має право на перерахунок субсидії з урахуванням лише одного доходу - пенсії.
У разі виявлення помилки у зазначених даних структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє громадянину про необхідність протягом 30 календарних днів виправлення помилки. Якщо протягом визначеного строку громадянин не виправив помилки у заяві та/або декларації, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення відмовляє у призначенні житлової субсидії. Зазначений строк може бути продовжено на час хвороби заявника, що підтверджується документально (абз.14 п.13 Положення №848).
Сторони не надали суду доказів того, що відповідач виявив помилки в наданих позивачем документах та надіслав на його адресу повідомлення про необхідність протягом 30 календарних днів виправити помилки.
Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених цим Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для розгляду комісією питань (абз.16 п.13 Положення №848).
Відповідач не звертався до позивача з зазначеними пропозиціями та жодних документів та матеріалів не запитував.
У разі коли протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про необхідність виправлення помилки громадянин не вчинить дій щодо її виправлення, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення відмовляє у призначенні житлової субсидії. Зазначений строк може бути продовжено на час хвороби заявника, що підтверджується документально (абз.21 п.14 Положення №848).
Якщо документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, протягом 30 днів з дня подання заяви не додані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, про що інформує заявника в порядку, встановленому цим пунктом. Зазначений строк може бути продовжено на час хвороби заявника, що підтверджується документально (абз.22 п.14 Положення №848).
Відповідач не вчинив жодних дій пов'язаних з витребуванням додаткових документів, а також не надсилав на адресу позивача будь-яких повідомлень стосовно заяви про призначення субсидії від 31 січня 2019 року, як наслідок позивач був позбавлений права вплинути, шляхом усунення помилок, наданням відповідних пояснень та документів, на процес призначення субсидії.
Втім, за результатами розгляду заяви позивача про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» від 31 січня 2019 року, відповідач протоколом засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива №10 вирішено відмовити у призначенні громадянину ОСОБА_1 субсидії з 01 листопада 2018 року відповідно до п.22 Положення про призначення житлової субсидії.
Стосовно можливості відмови позивачу в призначенні субсидії з 01 листопада 2018 року за приписами п.22 Положення №848 суд зазначає наступне.
Відповідач в письмових запереченнях вказує, що відмова у призначенні субсидії передбачена абз.14 п.22 Положення №848, хоча в самому витязі з протоколу №10 від 12 березня 2019 року не вказано конкретний абзац даного пункту, який став підставою для відмови в призначенні субсидії.
У випадку, зазначеному в абзаці одинадцятому цього пункту, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон (абз.14 п.22 Положення №848).
Абзац 11 пункту 22 Положення №848 передбачає, що надання субсидії припиняється також за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у разі, коли: громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
Суд не встановив факту звернення позивача на адресу відповідача із заявою про припинення надання субсидії, а тому посилання відповідача на даний абзац є помилковим.
При цьому рішення про відмову у призначенні позивачу субсидії приймалося комісією, а тому воно повинно мати передбачене в п.22 Положення №848 мотивування та належне підґрунтя.
За рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:
домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;
громадянин не виконує зобов'язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;
під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
виникнення обставин, зазначених в абзаці восьмому пункту 7 цього Положення (абз.1-8 п.22 Положення №848).
Жодної з перелічених підстав для прийняття комісією рішення стосовно позивача про відмову в призначенні житлової субсидії судом не встановлено, а відповідачем не наведено.
Безпідставність відмови позивачу у призначенні житлової субсидії з підстав викладених в протоколі засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива №10 від 12 березня 2019 року, звільняє суду від подальшого обов'язку досліджувати числові показники такої субсидії.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі “Чахал проти Об'єднаного Королівства” Європейський суд з прав людини зазначив, що норма статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Конвенційний принцип “ефективний засіб правого захисту” у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.
Оцінюючи наявні докази, суд дотримується позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі «Федорченко та Лозенко проти України», відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом».
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.2 ст.74 КАС України).
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч.2 ст.77 КАС України).
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
Позивач належними доказами підтвердив правомірність своїх вимог.
Судові витрати в справі відсутні.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради (73000, м. Херсон, вул. Суворова, 29, код ЄДРПОУ 37542197) з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива оформлене протоколом №10 від 12 березня 2019 року в частині відмови у призначенні з 01 листопада 2018 року житлової субсидії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради (73000, м. Херсон, вул. Суворова,29, код ЄДРПОУ 37542197) призначити (поновити) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) житлову субсидію з 16 жовтня 2018 року по 15 квітня 2019 року включно, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в проведенням відповідного перерахунку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Войтович І.І.
кат. 108060200