Справа № 761/38909/18
Провадження № 3/761/1269/2019
05 липня 2019 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П.,
за участі: Іванової , прокурора Дяченка В.П.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
03.10.2018 року Головним спеціалістом відділу Національного агентства з питань запобігання корупції Підгорною Ю.В. складено протокол №44-03/195/18 стосовно ОСОБА_1 Так, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу землеустрою та моніторингу земель Деснянського районного управління землеустрою та моніторингу земель Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), являючись суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. ОСОБА_1 зобов'язана була до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, щорічну декларацію за 2017 рік, ОСОБА_1 подала 03.04.2018 о 09.26 год. Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру встановлено, що ОСОБА_1 зареєструвалася в Реєстрі 27.03.2017.
Згідно послідовності дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_1 27.03.2018 року нею вчинено дії по створенню нової декларації на основі попередньої, заповненню та перегляду її, а також було натиснуто кнопку «Подати документ», однак не завершила дії для подання документа.
Дії користувачів логуються та зберігаються у Реєстрі. При перевірці файлів логування дій користувачів Реєстру, виявлено, що ОСОБА_1 28.03.2018 року. підтверджувала правильність зазначених у документі даних та ознайомлювався з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставляння відповідної відмітки в документі та натискав кнопку «Подати документ», але не підписала документ власним електронним цифровим підписом. Документ залишився в персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування із статусом «чернетка».
Враховуючи вищевикладене, щорічна декларація за 2017 рік станом на 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 не подана до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю підтвердження ОСОБА_1 подання документа шляхом накладання власного ЕЦП.
Оскільки ОСОБА_1 не вперше подавала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (29.03.2017 подано щорічну декларацію за 2016 рік), вказали, що їй відомо послідовність дій необхідні для заповнення та подання декларації. Таким чином, ОСОБА_1 не вжила заходів для подання щорічної декларації у встановлений Законом строк.
Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, не встановлено.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є наступний день після закінчення строку визначеного Законом подання щорічних декларацій, тобто 00 годин 00 хвилин 01.04.2018.
Місце вчинення правопорушення в цьому випадку не визначено, оскільки ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію через мережу Інтернет в будь-якому місці, але оскільки остання є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, у зв'язку із перебуванням на роботі в Департаменті земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а.
Вказали, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 03.10.2018, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних і надання пояснень, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі необхідні ознаки складу правопорушення за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення визнала, вказала, що 27-28 березня 2019 року, заповнила та натиснула кнопку «Подати декларацію». Вважала, що декларація нею була подана. 03.04.2019 року дізналася, що подана нею декларація за 2017 рік не була оприлюднена на сайті НАЗК, після чого відразу повторила подання, проте вже з пропуском строку.
Під час судового розгляду справи прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши думки учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 01 квітня 2018 року, тобто несвоєчасно.
Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк тобто до 01.04.2018 року декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у судовому засіданні здобуто не було.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності.
У зв'язку із зазначеним, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному без поважних причин поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Пояснення ОСОБА_1 про те, що вона пропустила строк подачі декларації з поважних причин та не мала умислу на неподання декларації, не спростовують даних протоколу про адміністративне правопорушення.
Наведене свідчить про те, що ОСОБА_2 не поставилася серйозно до виконання обов'язків, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», що призвело до несвоєчасного без поважних на те причин, подання декларації нею особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується таке.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 03 жовтня 2018 року.
Проте, суд не погоджується із таким твердженням, оскільки вже 17 вересня 2018 року згідно листа Національного агентства з питань запобігання корупції було повідомлено ОСОБА_1 про виявлення несвоєчасного подання нею декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Отримавши дані про вчинене адміністративне правопорушення, НАЗК чи інший уповноважений орган мав змогу провести перевірку в межах строків, передбачений ст. 38 КУпАП.
Таким чином, на час розгляду вказаного адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП вже минуло понад три місяці після моменту виявлення вчиненого правопорушення, пов'язаного з корупцією, тобто закінчились строки, встановлені ч.3 ст. 38 КУпАП, а тому провадження в справі підлягає закриттю.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст. 38, ч.1 ст. 172-6, п.7 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя О.П. Хардіна