Постанова від 27.06.2019 по справі 761/45259/18

Справа № 761/45259/18

Провадження № 3/761/4479/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Голуб О.А.

за участю:

особи, стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рівне, громадянина України, працюючого заступником начальника центру управління проектами ДП «Українські спеціальні системи», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника центру управління проектами Державного підприємства «Українські спеціальні системи», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року № 1153/29283, несвоєчасно без поважних причин лише 01.04.2018 року подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав своєї вини у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, оскільки він вчасно 01.04.2018 року подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що не суперечить Закону України «Про запобігання корупції», згідно з яким щорічна декларація подається до 1 квітня. Просив провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно нього закрити у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурор у судове засідання не з'явився.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступного висновку.

Так, відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за даною нормою закону передбачена за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна ( умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Приписами ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Тобто, за змістом згаданої норми Закону, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має бути подана до 1 квітня.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 подано щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 01.04.2018 року о 22 год. 08 хв., тобто несвоєчасно в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

При цьому, як матеріалами справи про адміністративне правопорушення, так і в судовому засіданні не встановлено поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію за 2017 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Разом з тим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю з наступних підстав.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 38 КУпАП, зокрема, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Матеріалами справи встановлено, що листом № 01-476 від 17.04.2018 року Державне підприємство «Українські спеціальні системи», відповідно до вимог ст. 49 Закону України «Про запобігання корупції», повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме, щорічної за 2017 рік ОСОБА_1 , який працює в Державному підприємстві «Українські спеціальні системи» на посаді заступника начальника центру управління проектами.

Даний лист зареєстровано Національним агентством з питань запобігання корупції за вхідним № ЗП-9086/18 від 08.06.2018 року.

У подальшому, Національне агентство з питань запобігання корупції направило на адресу Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України матеріали стосовно ОСОБА_1 за фактом несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Згаданий лист зареєстровано Управлінням захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України за вхідним № 3336 від 27.08.2018 року.

Тобто, наведене свідчить про те, що факт виявлення несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік підтверджено листом Державного підприємства «Українські спеціальні системи» № 01-476 від 17.04.2018 року.

Натомість, на момент розгляду судом, складеного стосовно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, від 22.1.2018 року, пройшло понад три місяці з моменту виявлення цього правопорушення.

Відповідно до положень п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Враховуючи наведене, а також беручи до уваги, що з моменту виявлення, вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, пройшло більш як три місяці, то провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, щодо ОСОБА_1 за фактом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП, для накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 172-6, 247, 284 КУпАП України, ст. ст. 1, 45, 49 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП, для накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови або у разі її перегляду Київським апеляційним судом з дня винесення постанови Київським апеляційним судом.

Суддя