Справа № 755/12739/17
"12" червня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Астахової О.О.,
при секретарі: Якименко Т.С.,
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Курганської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні, -
23.08.2017 позивач звернувся до суду із позовом до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2012 року на підставі довідки Управління державної охорони України № 2/6-28п від 14 березня 2017 року з урахуванням збільшення з 01.04.2012 р. розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань до 90% у відповідності до Закону України № 614-VIII від 15.07.2015р., ч.2 ст.5 КАС, ст.ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної пенсії, у відповідності до ст. ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. з 01.04.2012 року на підставі довідки Управління державної охорони України № 2/6-28п від 14 березня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90%, а також вислуги років позивача (30 років) та визначених при звільненні з військової служби відсотків (80%), з яких обчислюється основний розмір його пенсії.
Мотивуючи вимоги тим, що позивач є ветераном праці та військової служби, інвалід II групи у зв'язку з проходженням військової служби в Управлінні державної охорони Украйни. Пенсіонер з 1994 року, пенсію отримує відповідно до Закону України "Про
пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби " № 2262-XIІ від 09.04.1992 р. (далі - Закон 2262).
З Управління державної охорони Украйни ОСОБА_1 був звільнений 11.11.1994 р. у відповідності до наказу № 65-ос. На день звільнення вислуга складала 30 років, 2 місяці, 16 днів. Відповідно до закону № 2262 позивачу було призначено пенсію за вислугу років, що враховувала усі максимальні за розміром надбавки, які відповідали характеру військової служби до звільнення. В усіх пенсійних документах та розрахунках, починаючи з моменту звільнення на пенсію, основний розмір пенсії становить 80% грошового забезпечення з урахуванням 30 років вислуги.
Відповідно до рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.07.2015 року по справі № 826/9045/15, що залишено без змін Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2015 p., позивачу було встановлено новий посадовий склад для перерахунку пенсії з 01.01.2008 р. у розмірі, відповідному його посаді з якої він був звільнений, та яка на момент перерахунку відповідає посаді заступника Директора Департаменту з урахуванням збільшення окладу з 1750 грн. до 2050 грн.
Також, на підставі означеного судового рішення Управління державної охорони України надало відповідачу довідку № 2/6-1322 від 02.12.2015 року про новий розмір грошового утримання з урахуванням збільшення посадового окладу для перерахунку пенсії, на підставі якої відповідачем здійснено позивачу перерахунок пенсії.
Разом з тим, у довідці Управління державної охорони Украйни № 2/6-1322 від 02.12.2015 року надбавка за виконання особливо важливих завдань вказана у розмірі 50%, що відповідало попередньому посадовому окладу позивача у розмірі 1750,00 грн.
14 березня 2017 року Управління державної охорони України видало довідку № 2/6-28п в якій розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань збільшено з 50% до 90% у відповідності до Закону України № 614-VIII від 15.07.2015р., ч.2 ст.5 КАС, ст.ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р.
Управління державної охорони України направило відповідачу довідку № 2/6-28п від 14.03.2017 року для здійснення перерахунку позивачу пенсії з урахуванням збільшення надбавки.
Проте, відповідачем протиправно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, з урахуванням збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90%.
Враховуючи викладене, позивач просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, виходячи із доводів, якими обгрунтовується позовна заява, просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечила, зазначивши, що позивачу була встановлена надбавка у відповідності до займаної ним на момент звільнення посади, просила відмовити у задоволені позовних вимог з підстав не обґрунтованості.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до наказу начальника Управління державної охорони від 11 листопада 1994 року № 65-ос ОСОБА_1 звільнений з військової служби, з посади заступника начальника відділу по роботі з особовим складом Управління державної охорони України, з призначенням пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Вислуга років на момент звільнення позивача складає 30 років, 2 місяці, 16 днів. (а.с.4).
Після звільнення позивачу була призначена пенсія, як військовослужбовцю звільненому в запас, розрахунок якої проводився у відповідності до посадового окладу, який згідно копії довідки розрахунку пенсії від жовтня 1996 року становив 140 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.07.2015 у адміністративній справі №826/9045/15, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2015 року, та Постановою Верховного Суду від 24 квітня 2018 року, було частково задоволено позовні вимоги позивача, зокрема, зобов'язано Управління державної охорони України в особі його начальника відповідно до підпункту 1 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07 листопада 2007 року встановити ОСОБА_1 посадовий оклад для перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року у розмірі, що є відповідним його посаді, з урахуванням збільшення цього окладу на підставі наказу начальника УДОУ № 01 від 03 квітня 2007 року до 280 грн. (з 01 січня 2008 року - 1830 грн., а на підставі наказу начальника УДОУ № 008 від 01 грудня 2007 року до 297 грн. (з 01 січня 2008 року - 2050 грн.).
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 15 листопада 2015 року на підставі довідки Управління державної охорони України про його грошове забезпечення з урахуванням розміру знову призначеного збільшеного посадового окладу.
Вказаною Постановою Окружного адміністративного суду у справі № 826/9045/15 від 22 липня 2015 року, встановлено, що розмір пенсії ОСОБА_1 підлягає перерахунку враховуючи відповідність посаді, з якої був звільнений позивач, та яка на момент перерахунку відповідає посаді заступника Директора Департаменту. Зазначені обставини, є такими що встановлені судовим рішенням у адміністративній справі, що набрало законної сили, а тому не підлягають доказуванню.
З метою сприяння упорядкуванню та впровадженню єдиних норм і стандартів грошового забезпечення, підвищенню стимулюючої ролі посадового окладу в системі грошового забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу, була прийнята постанова Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 1294 від 07.11.2007 року, якою з 01.01.2008 року встановлені нові розміри посадових окладів та надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати доплати, надбавки, премії і визначено, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового в начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується, зокрема Міністерством внутрішніх справ України.
Пунктом 1 вказаної Постанови встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Управлінням державної охорони України, на виконання вимог Постанови КМУ встановлено розмір надбавок за виконання особливо важливих завдань для перерахунку розміру пенсії колишнім військовослужбовцям для внесення до довідок про розмір грошового забезпечення, за яким розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань заступника Директора Департаменту збільшено з 50% до 90% . (а.с.13).
14 березня 2017 року УДОУ видало довідку № 2/6-28п про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , в якій посадовий оклад позивача зазначено у відповідному розмірі - 2050,00 грн. та надбавка за виконання особливо важливих завдань - 90%. (а.с.14).
В подальшому, позивач звернувся до Відповідача з заявою щодо здійснення йому перерахунку пенсії з 01.01.2008 р. враховуючи збільшення розмірів посадового окладу та з урахуванням збільшення з 01.04.2012 р. розміру надбавки за виконання особливе важливих завдань з 50% до 90% у відповідності до судового рішення та чинного законодавства.
Відповідачем було проведено перерахунок пенсії з урахуванням збільшення посадового оклада позивача з 1750,00 грн. до 2050,00 грн. Разом з тим, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розрахунках пенсії позивача була 50% а не 90%. Відмовляючи у перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань з розрахунку 90% відповідач виходив з того, що правових підстав для такого перерахунку не має.
Проте, суд не погоджується з такими твердженнями відповідача з огляду на наступне.
Так відповідно до рішення суду у адміністративній справі №826/9045/15, судом було встановлено, що фактичний обсяг прав і обов'язків по посаді позивача з якої він був звільнений в запас відповідає посаді заступника начальника Управління, і, відповідно, посадовий оклад, з якого йому необхідно проводити розрахунок пенсії, повинен бути прирівняний до цієї посади.
Згідно довідки УДОУ від 14 березня 2017 року № 2/6-28п про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , надбавка за виконання особливо важливих завдань становить 90%. Означена довідка була напавлена на адресу відповідача, яку останній отримав в середені березня 2017 року.
11.08.2017 року Відповідача направив позивачу лист №19134/03/Д-13/2 в якому відмовив позивачу у перерахунку пенсії з 01.04.2012 р. на підставі збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90% і повідомив про проведення перерахунку пенсії з урахуванням збільшеного з 01.01.2008 р. з 1750,00грн до 2050,00 грн. посадового окладу.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. «д» ст. 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби громадяни інших держав із числа військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства цих держав, які постійно проживають в Україні, і відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, їх пенсійне забезпечення здійснюється згідно із законодавством держави на території якої вони проживають.
Порядок розрахунку пенсії осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом передбачений ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема пенсії даної категорії осіб обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною третьою статі 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1992р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплата пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» передбачено, що пенсії обчислюються з окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця.
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З огляду на наведене вище, суд приходить до висновку, що відповідачем безпідставно було прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії позивача у зв'язку зі збільшенням надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50 % до 90 %, враховуючи, що рішенням в адміністративний справи, було встановлено факт відповідності посади «заступник начальника відділу» до посади «заступник директора департаменту», а відтак позовні вимоги в цій частині є обгрунтованими.
Крім того, як свідчить позиція Суду ЄС у справі Кечко проти України (заява №63134/00), Страсбург, 8 листопада 2005 року, в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Враховуючи, що судом встановлено протиправність відмови відповідача, то позовні вимоги про зобов'язання Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві у відповідності до ст. ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки УДОУ № 2/6-28п від 14.03.2017 p. про його грошове забезпечення з урахуванням збільшеного розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90%, а також вислуги років позивача (30 років) та визначених при звільненні з військової служби відсотків (80%), з яких обчислюється основний розмір його пенсії також є обгрунтованими.
Вирішуючи питання строку, з якого відповідач зобов'язаний провести перерахунок позивачу пенсії з урахуванням збільшення надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50 % до 90 %, суд виходить з того, що перерахунок може бути проведений за весь час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова КМУ № 704), яка почала діяти з 1 березня 2018 року і передбачає визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців відповідно до займаних посад, з урахування коефіцієнтів, визнано такою що втратила чинність Постанова КМУ №1294.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», підлягають перерахунку пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
За пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, визначено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах:
з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків;
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків;
з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
За ч.4 ст.63 Закону № 2262-XII передбачено, зокрема, що пенсії підлягають перерахунку на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Позивач надав довідку про перерахунок йому пенсії з урахуванням збільшення надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50 % до 90 % до Головного Управління Пенсійного фонду України у березні 2017 року. З позвом до суду звернувся 23.08.2017 року. Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01.04.2012 року по 23.02.2017 року залишено без розгляду.
Враховуючи, що з 01.01.2018 року Постановою Кабінету Міністрів України визначено відповідний порядок перерахунку пенсії, то позовні вимоги в частині зобов'язання Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві у відповідності до ст. ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки УДОУ № 2/6-28п від 14.03.2017 p. про його грошове забезпечення з урахуванням збільшеного розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90%, а також вислуги років позивача (30 років) та визначених при звільненні з військової служби відсотків (80%), з яких обчислюється основний розмір його пенсії підлягають частковому задоволеннню, а саме: за період з 01.03.2017 року по 01.01.2018 року.
Крім того, слід зазначити, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.
Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Викладене вище повністю узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України, висловленою в ухвалах від 05 лютого 2014 року №К/800/43141/13, 26 червня 2014 року № К/800/47542/13.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В даному випадку відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії позивача безпідставно відмовлено у перерахуванні пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Управління державної охорони України № 2/6-28п від 14 березня 2017 року з урахуванням збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань до 90%.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню частково.
На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, ст.ст. 2, 9, 11, 12, 77, 94, 139, 159, 241-246, КАС України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки Управління державної охорони України № 2/6-28п від 14 березня 2017 року з урахуванням збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань до 90% у відповідності до Закону України № 614-VIII від 15.07.2015р., ч.2 ст.5 КАС, ст.ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної пенсії, у відповідності до ст. ст. 43, 51, 55, 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. за період з 01.03.2017 року по 01.01.2018 року на підставі довідки Управління державної охорони України № 2/6-28п від 14 березня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням збільшення розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань з 50% до 90%, а також вислуги років позивача (30 років) та визначених при звільненні з військової служби відсотків (80%), з яких обчислюється основний розмір його пенсії.
В іншій частині - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.О. Астахова