Рішення від 10.07.2019 по справі 620/1624/19

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/1624/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Шевченко А.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та просить:

1. Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо зменшення ОСОБА_1 у розмірах пенсії меншої, ніж встановлено законодавством.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 01 січня 2018 року врахувати при перерахунку пенсії види його грошового забезпечення, а саме:

- посадовий оклад;

- оклад за військовим званням;

- процентну надбавку за вислугу років в розмірі 80 відсотків грошового забезпечення;

- надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 15 процентів;

- надбавку за кваліфікацію - 2,5 процентів;

- надбавку за виконання особливо важливих завдань - 50 процентів;

- премію - 10 процентів та виплатити заборгованість, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач, протиправно, в порушення вимог діючого законодавства, безпідставно змінив відсоток грошового забезпечення, у якому була призначена пенсія з 80% на 70%.

Від позивача до суду надійшла заява, в якій він просить розглядати справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. До суду надійшло клопотання від відповідача, в якому він просить розглядати справу за відсутності його представника, та відзив на позовну заяву.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалося.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Виходячи з тексту та суті позовних вимог суд зазначає, що жодних позовних вимог про визнання протиправним зміни відсотку грошового забезпечення, у якому була призначена позивачу пенсія з 80% на 70% він не заявляє і ця обставина не входить до предмету спору. А відтак правомірність такої зміни судом не досліджується.

З поданих суду документів вбачається, що позивач, після проведення перерахунку раніше призначеної йому пенсії, отримує пенсію, яка не нижча від раніше призначеної.

Тобто, після проведення перерахунку пенсії позивачеві розмір його пенсійної виплати не зменшився, а отже, головним управлінням не було обмежено, звужено чи скасовано обсяг існуючих прав і свобод позивача.

Щодо врахування додаткових видів грошового забезпечення, які позивач вимагає врахувати при перерахунку його пенсії, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) та постановив: «Перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або' аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військово службовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постано вою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого по становою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Пункт 5 цього Порядку встановлював, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеці альним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії за законодавством була довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом.

Відповідно до вказаних нормативно-правових актів, позивачу проведено перерахунок і здійснено доплату пенсії з 01.01.2018. Після перерахунку пенсія виплачується в новому збільшеному розмірі. При перерахунку були враховані складові оновленого грошового забезпечення, визначені уповноваженим органом, у відповідності до вимог чинного законодавства.

Нормативним актом, який визначає порядок перерахунку та виплати перерахованої суми пенсії, не передбачено врахування до складу грошового забезпечення інших виплат, підставою для перерахунку, за законодавством, слугує виключно довідка уповноваженого органу. Така довідка про грошове забезпечення позивача була надана головному управлінню у встановленому порядку, її зміст не оскаржувався, і вона містить вичерпний перелік виплат, з урахуванням яких має бути проведено перерахунок пенсії позивача.

З 01.01.2018 позивачу здійснено перерахунок пенсії з окладу військовослужбовця, який на даний час знаходиться на службі, станом на 01.03.2018 за посадою, з якої він був звільнений і розмір окладу складає 7050,00 грн., а розмір грошового забезпечення з трьох складових складає 12795,00 грн.

При всьому, з такого розміру грошового забезпечення позивача ніколи не сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Основний розмір пенсії після перерахунку складає 8956,50 грн. ( 12795,00 грн. X 70%). Загальний розмір пенсії з урахуван ням додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до З категорії 113,88 грн. та державної соціальної допомоги на догляд 748,50 грн., складає 9818,88 грн.

До перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2018, загальний розмір пенсії складав 3875,30 грн. При порівнянні загальний розмір пенсії після перерахунку збільшився .

Отже, право на перерахунок пенсії, виходячи з сучасного розміру грошового забезпечення військовослужбовця, і є державною соціальною гарантією позивача, як колишнього військовослужбовця, яка захищається.

Зважаючи на наведене вище, у суду відсутні правові підстави для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 01 січня 2018 року перерахувати пенсію позивачу.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволені позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул.П'ятницька, 83-А,м.Чернігів,14005) про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 10 липня 2019 року.

Суддя С.Л. Клопот