Справа № 460/2455/19
Провадження №3/460/1561/19
10.07.2019 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.164-14 КУпАП,-
ОСОБА_1 , у період з 11 квітня 2019 року по 10 травня 2019 року, будучи головою окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №122 неоприлюднив або порушив порядок оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, а саме: між ОВК №122 в особі голови комісії ОСОБА_1 укладено наступні договори вартість предмета закупівлі яких дорівнює або перевищує 50 000 гривень, зокрема з ТзОВ "ЛІВАЙН ТОРГ" від 18.04.2019 року №СК103-01155 на постачання нафтопродуктів на суму 199 593,75 грн., з ФОП ОСОБА_2 від 17.04.2019 року №22 на постачання канцелярських товарів на суму 79 523,00 грн, з ПП «Редакція газети «Відродження» від 16.04.2019 року №2 на надання друкованої площі для розміщення матеріалів, пов'язаних з діяльністю ОВК на суму 63 700 грн та з ПП «Редакція часопису «Яворівщина» від 16.04.2019 року №1 на надання друкованої площі для розміщення матеріалів, пов'язаних з діяльністю ОВК на суму 80 500 грн. При цьому Окружною виборчою комісією з виборів Президента України територіального виборчого округу № 122 самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу у встановленому законодавством порядку не опубліковано звіти про укладені договори.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164-14 КУпАП визнав та пояснив, що він, перебуваючи на посаді голови окружної виборчої комісії з виборців Президента України територіального виборчого округу № 122, не зміг своєчасно оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу публікацію звіту про укладені договори, у зв'язку із виконанням великого обсягу роботи у стислі строки для забезпечення своєчасного проведення виборів, умислу на вчинення зазначеного правопорушення не мав. Додав, що даним правопорушенням шкоди не завдано, оскільки по зазначених закупівлях інших порушень не було. На даний час усі договори оприлюднені, він повністю ознайомився із законодавством щодо аналогічних питань, правопорушення вчинив вперше через необізнаність, надалі обіцяє все вчасно виконувати та не порушувати закон.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами, що надійшли від Західного офісу Державної аудиторської служби України, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДАСУ № 13/0178/2019пр від 14.05.2019;
- витягом № 08-22/6 від 10.05.2019 з акту ревізії використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення чергових виборів Президента України 31.03.2019 року в Окружній виборчій комісії з виборів президента України територіального виборчого округу № 122;
-реєстром укладених договорів ОВК №122 за період з 11.04.2019 по 10.05.2019 року на здійснення закупівель та послуг;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.05.2019 року;
-регламентом окружної виборчої комісії з виборів Президента України ТВО №122;
-витягом із веб-сайту «Прозоро публічні закупівлі».
Таким чином, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Натомість, у відповідності до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Судом враховується, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, ним вжито заходів щодо виконання вимог ЗУ «Про публічні закупівлі», однак, через необхідність вчинення ряду дій по проведенню закупівель з боку територіальної виборчої комісії та обмеженим строком для організації та проведення виробів інформація була оприлюднена пізніше.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , враховуючи характер правопорушення, особу винного, який щиро розкаявся у вчиненому, враховуючи обставини справи, малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, суддя вважає за доцільне звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись оголошенням усного зауваження.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного та ст. 164-14 КУпАП, керуючись ст.ст. 22, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області.
Суддя Н.А. Кондратьєва