Рішення від 04.07.2019 по справі 456/4999/18

Справа № 456/4999/18

Провадження № 2/456/594/2019

РІШЕННЯ

іменем України

(заочне)

04 липня 2019 року місто Стрий

Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Бораковського В. М. ,

секретар судового засідання Кміть Х.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

за участю:

представника позивача ОСОБА_3 ,

встановив:

Стислий виклад позиції позивача.

ОСОБА_1 (позивач) подав до суду позов до ОСОБА_2 (відповідач), в якому просить розірвати шлюб між ним та відповідачем.

В обґрунтування своїх вимог щодо предмета спору позивач покликається на те, що протягом останніх декількох років стосунки у них розладилися, зникло взаєморозуміння і взаємоповага, стали частими сварки. Вже тривалий час вони живуть окремим життям та своїми інтересами. Сім'я фактично припинила своє існування. Дітей у них немає. На даний час сімейного життя не ведуть, шлюбних стосунків не підтримують, примирення не можливе.

Відповідач правом на подання відзиву не скористалася.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що сторони разом не проживають і мають різні сім'ї, просить позов задоволити.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явилася, хоча належним чином повідомлялася про дату, час і місце судового засідання (шляхом скерування на зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача судової повістки (а.с. 17, 31, 37), та поміщенням оголошення про її виклик на офіційному сайті суду (а.с. 23) про причини неявки суд не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності не подала.

Заяви та клопотання учасників спарви.

Представником позивача подано:

15.05.2019 заяву про розгляд справи за відсутності позивача (а.с.32).

Процесуальні дії у справі.

24.12.2018 суд звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача (а.с.11).

Ухвалою від 04.01.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до підготовчого розгляду в порядку загального позовного провадження (а.с.13-14).

Ухвалою від 05.04.2019 закрито підготовче провадження в справі та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.25-26).

Ухвалою судового засідання від 21.05.2019 судове засідання відкладено (а.с.33).

З'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, надавши оцінку кожному доказу окремо та зібраним у справі доказам в цілому, суд доходить такого висновку.

Фактичні обставини, встановлені судом, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб 07.06.2014 у Галицькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, актовий запис №141. Після реєстрації шлюбу дружині прізвище змінено на « ОСОБА_5 ». Дані обставини підтверджуються свідоцтвом про шлюбу від 07.06.2014 серії НОМЕР_1 (а.с.8).

Зміст спірних правовідносин.

Спірні правовідносини між сторонами виникли у зв'язку з бажанням одного з подружжя (чоловіка) припинити шлюбні відносини та відсутності згоди відповідача (на час подання позовної заяви до суду) на припинення цих відносин, що унеможливило розірвання шлюбу безпосередньо в органі державної реєстрації актів цивільного стану за їхньою заявою.

Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.

До спірних правовідносин, які виникли між сторони, підлягають застосуванню норми Сімейного кодексу України.

Так, за приписом частини 3 статті 56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Відповідно до частини 3 статті 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Також, суд застосував норми статей 104, 110 та 113 СК України, які визначають підстави припинення шлюбу, право на пред'явлення позову про розірвання шлюбу та право на вибір прізвища після розірвання шлюбу.

Застосовані судом вищенаведені норми права регулюють спірні правовідносини та визначають обсяг суб'єктивних прав та юридичних обов'язків, якими наділені сторони в цих правовідносинах.

Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного позивачем, щодо наявності підстав для задоволення позову.

Суд погоджується з аргументами позивача, вважає такі обґрунтованими та підтвердженими належними, допустимими та достовірними доказами, які, в своїй сукупності, є достатніми.

Так, судом встановлено на підставі безпосередньо досліджених та оцінених доказів, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі, однак не проживають разом та не підтримують жодних стосунків. Позивач наполягає на розірванні шлюбу, що вбачається з заяви представника позивача та про що представник позивача ствердив у судовому засіданні.

Надати оцінку аргументам відповідача суд позбавлений можливості, оскільки такі ним не наведені.

Враховуючи вищевикладене в своїй сукупності, суд доходить переконання, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу є неможливим, суперечить інтересам позивача, тому позов підлягає до задоволення повністю.

На підставі статей 56, 104, 105, 110, 112 СК України та керуючись статтями 10, 19, 81, 89, 259, 263-265, 268, 280-282 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) про розірвання шлюбу задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 07 червня 2014 року у Галицькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, актовий запис №141.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини 6 ст. 259 та частини 1 ст. 268 ЦПК України складання повного рішення суду відкладено на вісім днів.

У зв'язку з оголошенням в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Дата складення повного судового рішення - 9 липня 2019 року.

Головуючий суддя В. М. Бораковський

Попередній документ
82923453
Наступний документ
82923456
Інформація про рішення:
№ рішення: 82923455
№ справи: 456/4999/18
Дата рішення: 04.07.2019
Дата публікації: 12.07.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу