Постанова від 10.07.2019 по справі 327/215/19

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 327/215/19

Провадження № 3/327/62/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.07.2019 року смт. Розівка

Суддя Розівського районного суду Запорізької області Завіновська А.П., при секретарі судового засідання - Вьюкіній Г.В., за участю прокурора - Тімченка В.М., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Омельник Оріхівського району Запорізької області, громадянки України, яка займає посаду депутата Зорянської сільської ради Розівського району Запорізької області, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Рішенням № 1 від 11.11.2015 року Карло - Лібкнехтівської сільської ради Розівського району Запорізької області визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата вказаної сільської ради.

Згідно до постанови Верховної Ради України № 23 від 12.05.2016 року «Про перейменування деяких населених пунктів» с. Карло - Лібкнехта Розівського району Запорізької області було перейменовано на с. Зоря.

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно до п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, зокрема, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинає роботу система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування другого етапу.

Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II вказаного Порядку, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Зорянської сільської ради Розівського району Запорізької області, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік в термін до 01.04.2018 року.

Водночас згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише 18.04.2018 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що дійсно не подала своєчасно декларацію за 2017 рік через те, що в неї хворів син та вдома не було комп'ютера, на якому вона могла б заповнити та подати декларацію. У скоєному щиро розкаялася та просила призначити їй мінімальне адміністративне стягнення, передбачене за скоєне нею.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав, та просив визнати останню винуватою у вчиненні цього правопорушення та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Заслухавши учасників справи, перевіривши матеріали справи та надавши оцінку наявним доказам у ній, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена у повному обсязі.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується дослідженими під час судового розгляду справи доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 345 від 26.06.2019 року за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 (а.с. 1-7), рішенням сільського голови від 11.11.2015 року № 1 про визнання повноваження депутатів Карло - Лібкнехтівської сільської ради Розівського району Запорізької області та додатком до нього (а.с. 25-26), попередженням ОСОБА_1 про порядок і строки подання декларації та відомостями щодо ознайомлення із Законом України «Про запобігання корупції» підписане правопорушником про ознайомлення з ними 16.03.2016 року (а.с. 28), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій про подачу ОСОБА_1 декларації за 2017 рік лише 18.04.2018 року (а.с. 13) та іншими доказами.

За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 при зазначених вище обставинах скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вказані вище факти її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання, та які не заперечувались особою, що притягується до адміністративної відповідальності.

У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно статті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність чи відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин.

Вирішуючи питання про вид та розмір адміністративного стягнення, яке підлягає застосуванню до ОСОБА_1 , суд виходить з такого.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася у скоєному, а тому суд визнає ці обставини, такими, що пом'якшують її відповідальність. Обставин, що обтяжують її відповідальність судом не встановлено. Виходячи з даних про особу ОСОБА_1 , остання, згідно до матеріалів справи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася.

З огляду на ці обставини, суд доходить висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 мінімального адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушниці, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись статтями 23, 33, 34, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (паспорт серії НОМЕР_1 , зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,), в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови, в той самий строк, - з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений вище строк, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через районний суд.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження і повинна бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: А.П. Завіновська