Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
26 червня 2019 р. № 520/989/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Ділбаряна А.А.,
за участю представників: позивача - Рисенка В.М, відповідача - Петрова О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37, м. Харків, 61075, код ЄДРПОУ 40913121), Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61200, код ЄДРПОУ 24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Громадська організація "Харківський антикорупційний центр", з адміністративним позовом до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", Харківської обласної ради, в якому просив суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради “Фармація”, інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;
- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);
- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;
- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
- відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.
2. Зобов'язати Комунальне підприємство Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківську обласну раду (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради “Фармація”, інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;
- аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
- статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
- біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);
- біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначенням, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;
- річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
- структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
- рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
- опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
- відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
- інформацію про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.
Ухвалою суду від 06.02.2019 прийнято цей позов до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.
Протокольною ухвалою суду від 15.05.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 26.06.2019 клопотання представника позивача про закриття провадження у справі - задоволено. Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - задоволено частково. Закрито провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України та зобов'язання Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;
- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);
- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також з зазначенням, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;
- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство Харківської обласної ради «Фармація», як розпорядник публічної інформації, на якого, у відповідності до закону, покладені обов'язки з її оприлюднення, та Харківська обласна рада, як засновник комунального підприємства та суб'єкт управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, на офіційному веб-сайті якої, з урахуванням відсутності у комунального підприємства власного веб-сайту, повинні оприлюднювати публічну інформації. Відповідачами інформація, визначена ч. 8 ст. 78 ГК України оприлюднена не була, у зв'язку з чим позивач й звернувся до суду з цим позовом.
Представник відповідача, Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", з позовними вимогами не погодився та надав відзив на позов, в якому просив закрити провадження у справі в частині позовних вимог до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", та відмовити в задоволенні позовних вимог до Харківської обласної ради, посилаючись на те, що відповідач надав до Харківської обласної ради всю необхідну інформацію, визначену у ч. 8 ст. 78 ГК України, тобто, самостійно усунув порушення прав позивача, а вимоги до Харківської обласної ради не можуть бути задоволені, оскільки Харківська обласна рад не прийняла рішення, яким визначалися б строки оприлюднення Харківської обласної радої відповідної інформації на власному сайті.
Представник відповідача, Харківської обласної ради, з позовними вимогами не погодився та надав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що інформація, визначена ст. 78 ГУК України, опублікована на сайті ради.
Представник позивача не погодився з позицією відповідачів, на надав відповіді на відзиви, в яких зазначив, що дійсно відповідачами частково усунуті порушення вимог ч. 8 ст. 78 ГК України, однак частина інформації не була опублікована, в іншій частині представник позивача просив закрити провадження у справі у зв'язку з самостійним виправленням порушень відповідачами.
Представник позивача - Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Рисенко В.М. - в судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та відзиві на позов.
Представник відповідача - Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" Петров О.Ю. - в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідачем відкрито власний сайт та опубліковано інформацію, визначену ч. 8 ст. 78 ГК України.
Представник відповідача, Харківської обласної ради, в судове засідання не прибув, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суд надав клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Згідно частини 4 ст. 63 Господарського кодексу України унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний капітал, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який призначається (обирається) засновником (наглядовою радою такого підприємства у разі її утворення), керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об'єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 78 Господарського кодексу України, комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Згідно пункту Статуту Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (нова редакція), затвердженого рішенням головою Харківської обласної ради 16.11.2018 (а.с. 165-171), Комунальне підприємство Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" створено відповідно до рішення Харківської обласної ради від 08 вересня 2016 року № 284-VІІ “Про створення Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", припинення деяких комунальних підприємств шляхом їх злиття у Комунальне підприємство Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" та внесення змін до додатку до рішення обласної ради від 20 червня 2013 року № 780-VI». Підприємство створено на відокремленій частині майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Харківського району і перебуває в управлінні Харківської обласної ради. Засновником, а також органом, що здійснює управління майном Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", є Харківська обласна рада.
Згідно з абз. 2 ч. 8 ст. 78 ГК України комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
Таким чином, обов'язок оприлюднення інформації про свою діяльність шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності (в даному випадку, на офіційному сайті Харківської обласної ради) покладено виключно на комунальне унітарне підприємство (Комунальне підприємство Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ").
Про вказане також свідчать і положення абз. 17 ч.8 ст. 78 ГК України, відповідно до якого відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту.
Відповідно до положень абз.3 ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, обов'язковому оприлюдненню підлягає така інформація: цілі діяльності комунального унітарного підприємства; квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством; статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше; біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних); біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним; річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства; структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням; рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства; опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками; відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"; інформація про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства. Комунальне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
В ході судового розгляду справи відповідачем, Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", створено власний сайт підприємства - http://farmatziy.com.ua.
У зв'язку зі створенням власного сайту відповідачем, Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", було частково опубліковано інформацію, визначену ч. 3 ст. 78 ГК України, що не заперечувалося сторонами по справі, у зв'язку з чим ухвалою суду від 26.06.2019 закрито провадження у цій справі щодо частини позовних вимог, з якими погодилися сторони.
Щодо опублікування такої інформації, як: відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів", сторони згоди не дійшли, у зв'язку з чим, судом встановлені такі обставини.
Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" на створеному власному сайті було розміщено зазначену у позові Громадською організацією "Харківський антикорупційний центр" інформацію. При цьому в частині відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів", судом встановлено таке.
Зміст інформації на сайті Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" у відповідному розділі містить гіперпосилання, за якими можливо перейти інші сайти для отримання інформації про укладені договори.
Суд вважає, що наявність гіперпосилань на інші сайти в розділі «договори» на сайті Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" не може вважатися належним виконанням приписів ГК України, оскільки доступ до такої інформації залежить від функціонування інших Інтернет ресурсів, які не контролюються відповідачем.
Крім того, зміст інформації щодо договорів, яку можливо отримати за гіперпосиланнями, не збігається (не дублюється) з інформацією, наданою КП ХОР "ФАРМАЦІЯ" для розміщення Харківській обласній раді та розміщеній радою на її власному сайті.
Таким чином, суд погоджується з позивачем, що КП ХОР "ФАРМАЦІЯ" не надало докази належного оприлюднення на власному сайті інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".
При цьому, за умови створення власного сайту Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", позовні вимоги щодо розміщення Харківською обласною радою та Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" на сайті Харківської обласної ради зазначеної інформації задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З урахуванням встановлених обставин, суд вважає за необхідне з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин, з урахуванням того, що Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" створено власний сайт (http://farmatziy.com.ua) після закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду (що унеможливило уточнення представником позивача своїх позовних вимог), суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та задовольнити позовні вимоги шляхом визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради “Фармація” з неоприлюднення на власному офіційному веб-сайті (http://farmatziy.com.ua) інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: - відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" та, як наслідок, зобов'язання Комунального підприємства Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) оприлюднити на власному офіційному веб-сайті (http://farmatziy.com.ua) інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: - відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Одночасно, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з положеннями п.7 ч.1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Право громадської організації звертатися із позовами до суду прямо передбачене Статутом об'єднання.
Так, згідно п.1.1, 2.2 Статуту громадської організації "Харківський антикорупційний центр", затвердженого загальними зборами членів громадської організації (протокол № 1 від 23.02.2016), громадська організація є добровільним громадським об'єднанням, яке об'єднує громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Організація має право реалізовувати свою мету (цілі) шляхом, зокрема, звернення з позовами до суду для реалізації статутних завдань (а.с. 24-34).
Крім того, право громадської організації на звернення до суду за захистом інтересів суспільства та членів такої громадської організації на доступ до публічної інформації, яка є відкритою, суспільно необхідною та становить суспільний інтерес також підтверджено висновком, викладеним в постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2018 по справі № 910/8122/17, в якому суд дійшов висновку, що позивач по справі № 910/8122/17 (МБО “Екологія-Право-Людина”) у цьому спорі фактично реалізує повноваження органу державної влади (як суб'єкта владних повноважень) щодо захисту диких тварин, які незаконно використовуються у комерційних цілях та відповідно до свого статуту, має право на представництво в суді екологічних інтересів суспільства та окремих його членів з метою захисту порушених екологічних прав людини та громадянина або з метою усунення порушень вимог екологічного законодавства.
Таким чином, у спорах із розпорядником публічної інформації щодо оскарження бездіяльності з його боку та нерозміщенням ним інформації в мережі Інтернет, у законодавчо визначений спосіб, яка є загальнодоступною та становить суспільний інтерес (в даному випадку, інформація щодо діяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ"), Громадська організація "Харківський антикорупційний центр", реалізуючи свої статутні завдання, з метою захисту та інтересів суспільства та членів такої громадської організації на доступ до публічної інформації, яка є відкритою, суспільно необхідною та становить суспільний інтерес, має право виступати позивачем в такому спорі, який в силу п.7 ч.1 ст. 19 КАС України розглядається в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37, м. Харків, 61075, код ЄДРПОУ 40913121), Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61200, код ЄДРПОУ 24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) з неоприлюднення на власному офіційному веб-сайті (http://farmatziy.com.ua) інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".
Зобов'язати Комунальне підприємство Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) оприлюднити на власному офіційному веб-сайті (http://farmatziy.com.ua) інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".
В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Повний текст рішення складено 08 липня 2019 року.
Суддя Білова О.В.