Ухвала від 05.07.2019 по справі 640/6339/19

1/279

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

05 липня 2019 року м. Київ № 640/6339/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В., розглянувши заяву представника публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом

приватного підприємства "ДБР-2"

до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача

публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго",

акціонерне товариство "Миколаївобленерго",

акціонерне товариство "Хмельницькобленерго",

публічне акціонерне товариство "Черкасиобленерго"

про визнання протиправними та нечинним, скасування пунктів постанов

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Ольховця До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява приватного підприємства "ДБР-2" (надалі - позивач, ПП "ДБР-2") адреса: 02660, м. Київ, вул. Магнітогорська, буд. 1, к. 3.01 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - відповідач, НКРЕКП) адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго" (надалі - третя особа 1), адреса: 69035, місто Запоріжжя, вулиця Сталеварів, будинок 14, код ЄДРПОУ 00130926, акціонерне товариство "Миколаївобленерго" (надалі - треті особа 2), адреса: 54017, місто Миколаїв, вулиця Громадянська, будинок 40, код ЄДРПОУ 23399393, акціонерне товариство "Хмельницькобленерго" (надалі - третя особа 3), адреса: 29016, місто Хмельницький, вулиця Храновського, будинок 11а, код ЄДРПОУ 22767506, публічне акціонерне товариство "Черкасиобленерго" (надалі - третя особа 4), адреса: 18002, місто Черкаси, вулиця Гоголя, будинок 285, код ЄДРПОУ 22800735, в якій позивач просить:

- визнати протиправним та нечинним пункт 1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.12.2018 №2068 "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання на 2019 рік" в частині затвердження ставки плати за стандартне приєднання на 2019 рік для операторів систем розподілу (без податку на додану вартість) (додатки 1-5) ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ "Миколаївобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго";

- скасувати пункт 1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.12.2018 №2068 "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання на 2019 рік" в частині затвердження ставки плати за стандартне приєднання на 2019 рік для операторів систем розподілу (без податку на додану вартість) (додатки 1-5) ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ "Миколаївобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго";

- визнати протиправним та нечинним пункт 1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.12.2018 №2069 "Про затвердження ставок плати за нестандартне приєднання потужності та ставок плати за лінійну частину приєднання на 2019 рік" в частині затвердження ставки плати за нестандартне приєднання потужності та ставки плати за лінійну частину приєднання на 2019 рік для операторів систем розподілу (без податку на додану вартість) (додатки 13,14,27,28,43,44,45,46,71) ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ "Миколаївобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго";

- скасувати пункт 1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.12.2018 №2069 "Про затвердження ставок плати за нестандартне приєднання потужності та ставок плати за лінійну частину приєднання на 2019 рік" в частині затвердження ставки плати за нестандартне приєднання потужності та ставки плати за лінійну частину приєднання на 2019 рік для операторів систем розподілу (без податку на додану вартість) (додатки 13,14,27,28,43,44,45,46,71) ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ "Миколаївобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго".

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2019 року відмовлено у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 червня 2019 року залучено до участі у справі у якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору - публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго", акціонерне товариство "Миколаївобленерго", акціонерне товариство "Хмельницькобленерго", публічне акціонерне товариство "Черкасиобленерго".

03 липня 2019 року на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від представника третьої особи 1 надійшли пояснення на позовну заяву та заява про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, мотивуючи її тим, що дана справа має загальносуспільний інтерес.

Розглянувши заяву представника третьої особи 1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне.

У відповідності до пункту 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Пунктом 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а частиною 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Тобто, виключний перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, міститься в частині 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, суд звертає увагу третьої особи 1, що відповідно до частини 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України право подачі заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, надається саме відповідачу.

При цьому, суд зазначає, що практика Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною на підставі Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів N 2, 4, 7 та 11 до Конвенції" від 17 липня 1997 року №475/97-ВР (далі - Конвенція) свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі "Ахеn v. Germany", заява №8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року "Varela Assalino contre le Portugal", заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСІІЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.

За таких підстав та з урахуванням того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження, враховуючи, що бажання сторони у справі викласти під час проведення судового засідання свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність проведення підготовчого провадження та судового засідання, а також з урахуванням того, що представником третьої особи 1 не доведено, в чому саме полягає загальний суспільний інтерес даної справи, будь - яких інших достатніх причин, з яких вбачається необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження представником третьої особи 1 також не наведено, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви представника публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» залишити без задоволення.

Керуючись 241 - 243, 248, статтями 257, 258, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву представника публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Клочкова