Ухвала від 05.07.2019 по справі 480/2361/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

05 липня 2019 р. Справа № 480/2361/19

Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Комунального підприємства "Шляхрембуд" Сумської міської ради про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з позовною заявою до Комунального підприємства "Шляхрембуд" Сумської міської ради, в якій просить:

- застосувати захід реагування до КП «Шляхрембуд» СМР, яке зареєстровано за адресою: м. Суми, вул. Лебединська, 3 у вигляді часткового зупинення роботи підприємства, а саме: повного зупинення експлуатації адміністративної будівлі, ремонтно-механічної майстерні, шляхобудівельної дільниці, автомобільних боксів, будівлі клубу та складу ПММ КП «Шляхрембуд» СМР за адресою: м. Суми, вул. Лебединська, 3 до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки, виявлених під час перевірки, а саме пунктів 1, 2, 6-37, 39-45 Акту № 263 від 20.06.2019;

- покласти обов'язок щодо забезпечення виконання рішення суду на Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області;

- встановити спосіб виконання судового рішення шляхом - опечатування, опломбування, знеструмлення.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає за необхідне повернути її позивачу, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За змістом ст. 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи, які є юридичними особами, мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи, виданої від її імені за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами, або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", у разі представництва інтересів у суді адвокатом.

Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.

Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Положення наведених норм процесуального права дають підстави для висновку, що повноваження представника юридичної особи, в тому числі суб'єкта владних повноважень, можуть підтверджуватись: довіреністю, яка видана від її імені та підписана особою, уповноваженою на це законом або установчими документами; ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"; копіями цих документів, засвідченими у встановленому законом порядку чи підписом судді.

Як вбачається з матеріалів, позовна заява від імені Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області підписана О.Ю. Афанасьєвим як представником і на підтвердження таких повноважень додано фотокопію довіреності, підписаною начальником Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області генерал - майором служби цивільного захисту - Г.Б. Воликом та засвідченою, як зазначено на фотокопії, провідним фахівцем сектору планування, аналітичного та документального забезпечення УДСНС України у Сумській області - М.В. Брітіковою, що не узгоджується з наведеними вище приписами процесуального закону. Тому така довіреність не є належним документом, що підтверджує право особи, яка підписала позовну заяву, на вчинення такої дії.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 169 Кодексу позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Зважаючи на відсутність оригіналу або належним чином оформленої і засвідченої довіреності на представника, яким підписано позовну заяву, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення такої заяви.

Враховуючи викладене, суд повертає позовну заяву позивачу та зазначає, що позивач має право звернення до суду через представника із наданням до позову оригіналу довіреності чи належним чином завіреної копії.

Керуючись ст. ст. 169, 248, 256, 294, 295 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Комунального підприємства "Шляхрембуд" Сумської міської ради про застосування заходів реагування - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 05.07.2019.

Суддя С.М. Глазько