Рішення від 14.06.2019 по справі 460/318/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 року м. Рівне №460/318/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудар О.М. за участю секретаря судового засідання Мороза Д.Ю., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі

позивача: представник ОСОБА_1 ,

відповідача: представник представники Тарадюк О.Ф., Хомич О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_2

доВиконавчого комітету Вараської міської ради

про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Вараської міської ради (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позивач просила суд:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження міського голови м.Вараш Рівненської області від 08.01.2019 №3-ос "Про звільнення ОСОБА_2 ";

- поовити її на роботі з 10.01.2019 на посаді начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради;

- стягнути з виконавчого комітету Вараської міської ради на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 11 мсічня 2019 року по день винесення судового рішення.

Позов обгрунтовано тим, що позивач протиправно була звільнена з посади за систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, покладених неї трудовим договором. Такі висновки роботодавця не відповідають вимогам закону, оскільки відсутній факт невиконання ОСОБА_2 посадових обов'язків, як і відсутня систематичність порушення.

Ухвалою від 25.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено провести розгляд справи за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

14.03.2019 (у межах встановленого судом строку) від Виконавчого комітету Вараської міської ради надійшов відзив на позовну заяву. В обгрунтування заперечень вказано, що ОСОБА_2 було звільнено саме за повторне невиконання без поважних причин покладених на неї обов'язків. Відтак, позовні вимоги є безпідставними та необгрунтованими.

Ухвалою суду від 20.05.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали повністю та додатково пояснили суду, що відповідач протиправно завільнив позивача, оскільки підготовка проекту рішення виконавчого комітету ради та надання надання актуального переліку питань для перевірки знання законодавства для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування не належить до повноважень начальника відділу культури та туризму. Вказали на неправомірність застосування п.3 ч.1 ст.40 КЗпП України. Просили позовні вимоги задовольнити повністю.

Представники відповідача проти позову заперечили та пояснили суду, що позивач правомірно була звільнена з посади, оскільки допускала систематичне невиконання без поважних причин посадових обов'язків в період дії дисциплінарного стягнення - догани. Просили у задоволенні позову відмовити за безпідставністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 розпорядженням міського голови м.Вараш Рівненської області від 08.01.2019 №3-ос "Про звільнення ОСОБА_2 було звільнено 10 січня 2019 року з посади начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, за систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, покладених на неї трудовим договором (а.с.10).

З констатуючої частини вказаного розпорядження вбачається, що це розпорядження було видано:

- у зв'язку з недотриманням ч.2 ст.22. ст.24 Закону України "Про культуру", пунктів 1, 6, 9 постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 "Про затвердження Порядку формування базової мережі закладів культури" при підготовці проекту рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 27.12.2018 №262 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради";

- у зв'язку з несвоєчасним виконанням протокольного доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36) в частині ненадання у відділ кадрової політики, нагород та запобігання корупції виконавчого комітету Вараської міської ради актуального переліку питань для перевірки знання законодавства, з урахуванням специфіки функціональних повноважень, для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування;

- відповідно до п.3 ст.40, ст.ст.47, 116 Кодексу законів про працюУкраїни, ст.22 Закону України "Про відпустки", враховуючи розпорядження міського голови від 21.12.2018 №250-ос "Про застосування заходу дисциплінарного стягнення", постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами управління Держпраці у Рівненській області №РВ 520/957/000517/ІП-ФС від 10.12.2018;

- керуючись ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Підставами для прийняття вказаного наказу є:

- копія акта за результатами службового розслідування (розпорядження міського голови від 29.10.2018 №212-ос "Про проведення службового розслідування", розпорядження міського голови від 16.11.2018 №228-ос "Про продовження строку проведення службового розслідування", розпорядження міського голови від 13.12.2018 №242-ос "Про продовження строку проведення службового розслідування") від 19.12.2018;

- копія розпорядження міського голови від 21.12.2017 №250-ос "Про застосування заходу дисциплінарного стягнення";

- копія розпорядження міського голови від 02.02.12019 №1-ос "Про надання письмових пояснень";

- копія листа відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради від 04.01.2019, що надійшов до виконавчого комітету Вараської міської ради 04.01.2019 та зареєстрований за №11/02.3-19/05.

Із зазначеним наказом про звільнення ОСОБА_2 була ознайомлена 9 січня 2019 року.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування, визначаються Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-ІІІ).

Статтею 7 Закону №2493-ІІІ встановлено, що правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", цим та іншими законами України.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

У силу вимог ст.1 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (далі - КЗпП України), Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.40 КЗпП України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.

Статтею 139 КЗпП України передбачено, що працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Статтею 147 КЗпП України передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Відповідно до ст.147-1 КЗпП України, дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

Статтею 148 КЗпП України встановлено, що дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Згідно зі ст.149 КЗпП України, до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Проаналізувавши наведені норми, суд дійшов висновку, що за порушення трудової дисципліни, в тому числі за неналежне виконання посадових обов'язків, посадова особа органу місцевого самоврядування може бути притягнута до дисциплінарної відповідальності із застосуванням одного з видів стягнення. При цьому, факт протиправної винної дії або бездіяльності такої посадової особи, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні своїх посадових обов'язків та інших вимог, встановлених законодавством, повинен бути підтверджений достатніми матеріалами.

Відповідно до пунктів 1, 5 статті 8 Закону №2493-ІІІ, основними обов'язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування та сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, ініціативність і творчість у роботі.

Як встановлено судом, ОСОБА_2 розпорядженням міського голови м.Кузнецовськ Рівненської області від 01.02.2017 №43-ос "Про переведення на посаду ОСОБА_2 " було прийнято на посаду начальника відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Рівненської області на посаду начальника.

Згідно з рішенням Вараської міської ради Рівненської області від 09.06.2017 №763 відділ культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради перейменовано у відділ культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради (а.с.64).

Цим же рішенням від 09.06.2017 №763 затверджено Положення про відділ культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради в новій редакції (далі - Положення №763) (а.а.с.65-67).

Пунктом 8.1 розділу VIII "Керівництво відділом" Положення №763 передбачено, що відділ очолює начальник, який звільняється та призначається міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Посадові (службові) обов'язки начальника відділу визначаються посадовою інструкцією, що затверджується міським головою (п.8.3 розділу 1 розділу VIII "Керівництво відділом" Положення №763).

Згідно з п.8.5 розділу VIII "Керівництво відділом" Положення №763, начальник відділу:

- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності;

- відповідно до чинного законодавства призначає і звільняє працівників відділу, керівників та заступників підпорядкованих установ культури, що належать до комунальної власності, працівників централізованої бухгалтерії;

- забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

- забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;

- визначає ступінь відповідальності працівників відділу;

- забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього службового та трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

- затверджує посадові інструкції працівників апарату управління, централізованої бухгалтерії, директорів підпорядкованих закладів культури;

- вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу;

- здійснює добір кадрів;

- здійснює інші повноваження, визначені в межах компетенції відділу.

Відповідно до п.7.1 розділу VII "Відповідальність" Положення №763, начальник відділу несе відповідальність за сумліне та своєчасне виконання повноважень, покладених на відділ.

Пунктом 7.2 розділу VII "Відповідальність" Положення №763 на начальника відділу покладається відповідальність за дотримання чинного законодавства, виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови і вказівок керівництва, надання достовірної інформації про роботу відділу.

Крім цього, завдання, обов'язки та повноваження начальника відділу культури туризму виконавчого комітету Вараської міської ради передбачено розділом 2 "Завдання, обов'язки та повноваження" посадової інструкції, затвердженої 16.07.2018 т.в.о. міського голови м.Вараш. З цією посадовою інструкцією ОСОБА_2 ознайомлена 16.07.2018 (а.а.с.74-76).

Відповідно до ч.2 ст.22 Закону України "Про культуру" від 14.12.2010 №2778-VI (далі - Закон №2778-VI), базова мережа закладів культури формується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Існуючі заклади культури та заклади освіти сфери культури автоматично включаються до базової мережі.

Згідно зі ст.24 Закону №2778-VI, на підставі державних соціальних нормативів забезпечення населення закладами культури і культурними послугами центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв затверджує перелік закладів культури базової мережі загальнодержавного рівня. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування затверджують переліки закладів культури базової мережі місцевого рівня.

Пунктом 1 Порядку формування базової мережі закладів культури, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24.10.2012 №984 (далі - Порядок №984), передбачено, що під час формування та забезпечення функціонування базової мережі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування керуються державними соціальними нормативами у сфері обслуговування закладів культури, передбаченими Законом України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

Згідно з п.6 Порядку №984, структурні підрозділи у сфері культури районних, районних у мм. Києві та Севастополі місцевих держадміністрацій формують переліки закладів культури районного рівня та подають їх для затвердження відповідно міським (міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення) районним радам.

Пунктом 9 Порядку №984 визначено, яка саме інформація зазначається у переліку закладів культури.

Виконуючи вимоги наведених норм, ОСОБА_2 , як начальник відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, здійснювала підготовку проекту рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 27.12.2018 №262 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради" (а.с.79).

Зазначений проект в порядку п.3.7 Регламенту виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого коміету Кузнецовської міської ради від 27.03.2013 №781 (далі - Регламент), було передано на погодження заступникам міського голови, начальникам організаційно-контрольного, юридичного відділів.

При цьому, в.о. начальника юридичного відділу Хомич О. було погоджено проект із зауваженнями.

27 грудня 2018 року на засіданні виконавчого комітету Вараської міської ради за проект рішення №262 було проголосовано - прийнято рішення від 27.12.2018 №243 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради" (а.с.81).

Розпорядженням міського голови м.Вараш Рівненської області від 29.12.2018 №415-р дію рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 27.12.2018 №243 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради" було зупинено (а.с.82).

Крім цього, за змістом протоколу апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 №36, структурні підрозділи виконавчого комітету зобов'язані надати у термін до 20.12.2018 до відділу кадрової політики, нагород та запобігання корупції актуальний перелік питань для перевірки знання законодавства, з урахуванням специфіки функціональних повноважень, для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування. Контроль за виконанням покладено на Тарадюк О. (а.с.47).

Як встановлено судом, саме за неналежну підготовка проекту рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 27.12.2018 №262 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради" та невиконання протокольного доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36) щодо надання актуального переліку питань для перевірки знання законодавства для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування були тими систематичними порушеннями, вчиненими під час дії догани, які стали підставою звільнення позивача.

Згідно з розпорядженням міського голови м.Вараш від 02.01.2019 №1-ос "Про надання письмових пояснень" (а.с.83), ОСОБА_2 встановлено строк до 12.00год. 4 січня 2019 року для надання письмових пояснень з приводу:

- неналежної підготовки проекту рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 27.12.2018 №262 "Про затвердження базової мережі закладів культури територіальної громади Вараської міської ради" в частині недотримання ч.2 ст.22, ст.24 Закону України "Про культуру", пунктів 1, 6, 9 постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №984 "Про затвердження Порядку формування базової мережі закладів культури";

- невиконання протокольного доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36) в частині ненадання у відділ кадрової політики, нагород та запобігання корупції виконавчого комітету Вараської міської ради актуального переліку питань для перевірки знання законодавства, з урахуванням специфіки функціональних повноважень, для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування.

4 січня 2019 року зазначені пояснення були надані ОСОБА_2 тзп міського голови Мензулу О. (а.с.84).

Згідно з наданими поясненнями, проект рішення від 27.12.2018 №262 було розроблено з дотриманням вимог чинного законодавства. При візуванні проекту в.о.начальника юридичного відділу зроблено зауваження, всупереч яким даний проект не було повернуто на доопрацювання автору ( ОСОБА_2 ), а питання щодо розгляду проекту було включено до порядку денного засідання виконавчого комітету.

Протокольне доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36) було виконано із запізненням у зв'язку з великою завантаженістю в період новорічних свят, закриттям бюджетного року та вирішенням питань щодо приєднання Заболотівського сільського будинку культури та бібліотеки с.Заболоття.

Інші завдання, визначені протоколом №36 виконані в повному обсязі. Зриву завершення бюджетного року, новорічних свят та іншого не допущено.

Досліджуючи зазначені докази, аналізуючи наведені норми, суд дійшов висновку про відсутність фактів систематичного невиконання ОСОБА_2 посадових обов'язків.

Так, висновок роботодавця про неякісну підготовку позивачем проекту рішення є передчасним.

Зокрема, зауваження в.о. начальника юридичного відділу щодо проекту рішення від 27.12.2018 №262 про відсутність у виконавчого комітету повноважень затверджувати базову мережу закладів культури територіальної громади не узгоджуються з нормам Закону №2778-VI та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР).

Ситемний аналіз ст.ст.1, 26, 32 Закону №280/97-ВР, ч.2 ст.22, ст.24 Закону №2778-VI вказує на те, що саме виконавчий комітет органу місцевого самоврядування наділений широкими повноваженнями у сфері культури та не позбавлений права затверджувати базову мережу закладів культури.

Відтак, підготовка ОСОБА_2 проекту рішення саме виконкому, а не ради не може вважатися невиконанням нею власних посадових обов'язків.

Крім того, згідно з пунктами 3.3, 3.7, 3.8, 3.18 Регламенту, до проекту рішення можуть вноситися зауваження як до моменту надходження його на розгляд виконкому, так і на засіданні виконкому, а розробник проекту має право та можливістиь усунути недоліки на стадії розробки проекту, або доопрацювати проект, якщо він прийнятий виконавчим комітетом із зауваженнями.

ОСОБА_2. , як розробнику проекту, такої можливості надано не було. Попри зауваження юридичного відділу, обумовлений проект на доопрацювання не повертався.

Що стосується невиконання протокольного доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36), суд зазначає, що ні Положенням №763, ні посадовою інструкцією начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради не передбачено обов'язок начальника відділу надавати до відділу кадрової політики, нагород та запобігання корупції актуальний перелік питань для перевірки знання законодавства для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування.

Суд зазначає, що ці ж Положення №763 та посадова інструкція зобов'язують начальника відділу культури та туризму виконувати доручення міського голови, проте, в силу вимог ст.31 КЗпП України такі доручення повинні надаватися в межах посадових обов'язків.

У даному випадку, згідно з п.8.5 Положення №763, начальник відділу культури та туризму лише призначає та звільняє працівників відділу, керівників та заступників підпорядкованих установ культури. Відтак, питання добору кадрів, у тому числі шляхом проведення конкурсів на заміщення вакантних посад, знаходиться поза межами повноважень позивача.

Крім того, відповідачем не було надано жодної оцінки поважності причин невиконання ОСОБА_2 згаданого протокольного доручення.

Як у поясненнях від 04.01.2019, так і в судовому засіданні під час розгляду справи, позивач наполягала на тому, що термін виконання протокольного доручення співпав з періодом організації заходів щодо відкриття новорічної ялинки, що відбуваєтся 19 грудня (у день Святого Миколая ), заходів щодо святкування Нового Року , та закриття бюджетного, фінансового року. Зазначала, що з урахуванням специфіки очолюваного нею відділу в цей період працювала у вихідні та святкові дні. Відтак, не змогла виконати вчасно доручення протокольної наради.

Зазначені обставини жодним чином відповідачем не спростовані, а тому суд прийшов до висновку про поважність причин несвоєчасного виконання ОСОБА_2 протокольного доручення апаратної наради при тзп міського голови від 17.12.2018 (протокол №36).

Застосовуючи при звільненні ОСОБА_2 п.3 ч.1 ст.40 КЗпП України, відповідач посилається на притягнення її до дисциплінарної відповідальності розпорядженням міського голови від 21.12.2017 №250-ос "Про застосування заходу дисциплінарного стягнення", згідно з яким позивачу оголошено догану (а.с.78).

Суд вважає таке посилання Виконавчого комітету Вараської міської ради незаконним, оскільки дії, які відповідач вважає порушеннями та за які було звільнено позивача, мали місце до 21 грудня 2019 року - дня оголошення догани.

Так, проект рішення виконавчого комітету від 27.12.2018 №262 було підготовлено ОСОБА_2 до 21.12.2019, а саме цього числа - передано для наступного погодження. На доопрацювання, після 21.12.2019, зазначений проект позивачу не повертався.

Термін виконання протокольного доручення апаратної наради №36 від 17.12.2019 - 20 грудня 2019 року. Тобто, і в цьому випадку, начебто невиконання позивачем посадових обов'язків мало місце до 21 грудня 2019 року.

Аналіз норми ч.1 ст.151 КЗпП України вказує на те, що повторним проступком є проступок, вчинений працівником протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення.

Оскільки догану позивачу було оголошено догану 21.12.2019, то річний строк її дії розпочав перебіг 22.12.2019, тобто після подання ОСОБА_2 проекту рішення виконавчого комітету від 27.12.2018 №262.

Звільнення за п.3 ч.1 ст.40 КЗпП України застосовується до осіб, які раніше притягалися до дисциплінарної відповідальності, проте не зробили належних висновків і впродовж року після накладення стягнення знову допустили проступок.

У даному випадку спірні події щодо невиконання позивачем посадових обовязків мали місце до 21.12.2019.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про безпідставність звільнення ОСОБА_2 за п.3 ч.1 ст.40 КЗпП України.

Суд звертає увагу на те, що відповідачем не було надано суду жодних доказів, які б вказували на дотримання ним вимог ст.149 КЗпП України, а саме вмотивування тяжкості вчинених ОСОБА_2 проступків та обгрунтовували заподіяну нею шкоду.

Зважаючи на відсутність таких доказів та обгрунтувань, тобто відсутність будь-якої шкоди, суд вважає, що обравши ОСОБА_2 такий вид дисциплінарного стягнення як звільнення, відповідач грубо порушив її права та охоронювані законом інтереси.

Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не надано переконливих доказів правомірності прийняття спірного наказу про звільнення ОСОБА_2 з посади начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради. Суд дійшов висновку, що зазначений наказ є протиправним та підлягає до скасування, а позивач - поновленню на посаді

Відповідно до ст.235 КЗпП України, у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Обчислюючи середній заробіток за час вимушеного прогулу, суд керується нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100.

Згідно з довідкою про доходи відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради від 28.01.2019 №09-30/55/19, середньоденна заробітна плата ОСОБА_2 складає 492грн 75коп.

Період з дня звільнення до дня винесення рішення судом охоплює 107 робочих днів, з них: січень - 15 днів, лютий - 20 днів, березень - 20 днів, квітень - 20 днів, травень - 20 днів, червень - 10 днів.

Відтак, з відповідача на користь позивача слід стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 52724грн 25коп (492грн 75коп х 107 днів).

У силу вимог пунктів 2, 3 ч.1 ст.371 КАС України, рішення суду про поновлення на посаді у відносинах публічної служби та присудження виплати заробітної плати у межах суми стягнення за один місяць виконуються негайно.

Підстави для застосування ст.139 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Вараської міської ради (м-н Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область, 34400, код ЄДРПОУ 03315879) задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження міського голови м.Вараш Рівненської області від 8 січня 2019 року №3-ос "Про звільнення ОСОБА_2 ".

Поновити ОСОБА_2 на посаді начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради з 10 січня 2019 року.

Стягнути з виконавчого комітету Вараської міської ради на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 11 січня 2019 року по 14 червня 2019 року у сумі 52724, 25грн. (п'ятдесят дві тисячі сімсот двадцять чотири гривні двадцять п'ять копійок).

Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_2 на посаді начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради з 10 січня 2019 року та стягнення на користь ОСОБА_2 середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць підлягає до негайного виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 01 липня 2019 року.

Суддя Дудар О.М.