Справа №702/246/19
Провадження №3-в/702/3/19
про відмову у задоволенні подання
03 липня 2019 м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Діденко Т.І., розглянувши подання начальника Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Редванського М.С. про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови суду, у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
за ст.183-1 КУпАП,
встановив :
Начальник Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Редванський М.С. звернувся в суд із поданням про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови суду, відповідно до якого на обліку Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Підгаєцький А.В. перебуває із 07.05.2019, з порядком та умовами відбування стягнення ознайомлений не був, так як за викликами до органу пробації не з'являвся.
Згідно повідомлення Цибулівської селещної ради від 22.05.2019 №93/02-11 ОСОБА_1 зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , в селещі не проживає з 2006 року, згідно повідомлення Монастирищенського районного відділу ДВС від 19.06.2019 №5048/15.17-37 місце проживання боржника невідоме.
Посилаючись на п.13.13, 13.14 розділу ХІІІ Наказу Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 «Про затвердження Порядку адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» та ст.304 КУпАП, у зв'язку з неможливістю виконання постанови Монастирищенського районного суду від 08.04.2019 у відношенні ОСОБА_1 вважає за доцільне направити матеріали до суду для вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови суду.
Представник Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Правопорушник ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши подання, матеріали адміністративної справи, суддя приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно постанови Монастирищенського районного суду Черкаської області від 08.04.2019 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушенння, передбаченого ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 240 годин (а.с.14-15).
03.05.2019 постанова була направлена до Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області для виконання (а.с.24).
Згідно повідомлення про прийняття постанови суду до виконання Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області №34/12/365-19 від 07.05.2019, постанова суду від 08.04.2019 №3/702/69/19 стосовно ОСОБА_1 , на якого Монастирищенським районним судом 08.04.2019 за ст.183-1 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді 240 годин суспільно корисних робіт, одержана та прийнята до виконання 07.05.2019 (а.с.26).
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Відповідно до ч.1 ст.325-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.
Згідно ч.2 ст.325-1 КУпАП виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.325-3 КУпАП на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді суспільно корисних робіт, регламентований «Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт», затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5 (далі Порядок).
Відповідно до п.11.1. Порядку виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Згідно п.11.2. Порядку виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п. 12.1 Порядку при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІІ Порядку.
Відповідно до відповіді на запит №93/02-11 від 22.05.2019 Цибулівської селещної ради ОСОБА_1 , 1988 року народження, зареєстрований в АДРЕСА_1 , але в селищі з 2006 року не проживає (а.о.с.9).
Згідно відповіді на запит Монастирищенського районного відділу ДВС №5047/15.17-37 від 19.06.2019 місце проживання боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , невідоме (а.о.с.10, 11).
Відповідно до п.п.13.13. Порядку якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Згідно п. 13.14. Порядку усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
В поданні начальника Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області не зазначено, яке саме питання, пов'язане з виконанням постанови, просить вирішити орган пробації.
Суддя не наділений правом самостійно ініціювати вид питання, яке необхідно вирішити, у зв'язку з виконанням постанови.
Згідно ст.325-4 КУпАП у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Крім цього, згідно ст.298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Постанова судді Монастирищенського районного суду Черкаської області від 08.04.2019 станом на 03.07.2019 є чинною, своєчасно звернена до виконання, норми КУпАП не передбачають підстав невиконання судового рішення, зумовлених невстановленням органом з питань пробації місця проживання (перебування) особи, на яку накладено адміністративне стягнення. КУпАП не передбачає можливості заміни покарання у вигляді суспільно корисних робіт, подання не містить конкретні вимоги, які повинен вирішити суд при його розгляді по суті, тому суд вважає, що у задоволенні подання необхідно відмовити повністю.
Керуючись ст.19, 129-1 Конституції України, ст.31-1, 298, 304, 325-1-325-4 КУпАП, «Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт», затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5, суддя
У задоволенні подання начальника Монастирищенського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови суду, у справі № 702/246/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст.183-1 КУпАП, відмовити повністю.
Оскарження постанови діючим законодавстом не передбачено.
Суддя Т.І.Діденко