Справа № 405/4773/19
3/405/1071/19
03.07.2019 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Шевченко І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Кіровоградського РВ державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія № 92/14046901/4 від 06.06.2019 року ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Згідно розрахунку державного виконавця борг по аліментам з 09.10.2017 року по 01.03.2019 року складає 26 145,50 грн. за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Кіровоградського РВ державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серія № 92/14046901/4 від 06.06.2019 року у відношенні ОСОБА_1 вказані вимоги закону дотримані не були, зокрема: протокол про адміністративне правопорушення містить суттєві розбіжності щодо анкетних даних особи, що притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, зазначено, що аліменти стягуються з ОСОБА_2 тоді як протокол складено відносно ОСОБА_1 .
Також в матеріалах справи наявна постанова про відкриття виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_2 аліментів, тоді як боржником вказано ОСОБА_2 Відповідь з Кіровоградського центру зайностосі щодо перебування на обліку особи як безробітної надано відносно ОСОБА_2
Окрім цього, до адміністративного матеріалу долучено копії документів, які належним чином не завірені, що позбавляє такі документи статусу належного доказу у справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що посадовою особою Кіровоградського РВ державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області під час складення матеріалів про адміністративне правопорушення у відношенні особи за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП не були дотримані вимоги ст. 256 КУпАП.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Оскільки наведені порушення є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив адміністративне переслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 КУпАП, суддя -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 183-1 КУпАП повернути до Кіровоградського РВ державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Ірина Миколаївна Шевченко