Ухвала від 02.07.2019 по справі 361/4688/19

Справа № 361/4688/19

Провадження № 2-а/361/323/19

02.07.2019

УХВАЛА

02 липня 2019 року суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Радзівіл А.Г., розглянувши адміністративний позов Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області до відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Київській області Управління Державної виконавчої служби про скасування постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області Качанова Михайла Олександровича, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2019 року з позовом до суду звернулося Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області до відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Київській області Управління Державної виконавчої служби про скасування постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області Качанова Михайла Олександровича від 12 червня 2019 року у виконавчому провадження № 57241446.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд дійшов наступного.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Як вбачається із змісту положень пунктів 1-4 частини першої статті 20 КАС України до предметної юрисдикції Броварського міськрайонного суду Київської області - місцевого загального суду як адміністративного суду, позовні вимоги Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області не відносяться.

Кодексом адміністративного судочинства України, в редакції від 15 грудня 2017 року не визначено алгоритму дій суду у випадку подання позову із порушенням правил предметної підсудності, в зв'язку із чим, відповідно до положень частини шостої статті 7 КАС України суд вважає за доцільне застосувати аналогію закону.

Згідно із частиною шостою статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для передання вказаного адміністративного позову за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 7, 20, 29, 248 КАС України,

УХВАЛИВ:

Передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду позовну заяву Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області до відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Київській області Управління Державної виконавчої служби про скасування постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області Качанова Михайла Олександровича.

Адміністративна справа передається на розгляд до Київського окружного адміністративного суду не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Особи, які не були присутніми під час проголошення судового рішення, в разі пропуску строку на подання апеляційної скарги, можуть звернутися до апеляційного суду із заявою про поновлення такого строку, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.

Суддя Радзівіл А.Г.