Ухвала від 26.06.2019 по справі 520/989/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

26.06.2019 № 520/989/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Ділбаряна А.А.,

за участю представників: позивача - Рисенка В.М., відповідача - Петрова О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові в порядку загального позовного провадження клопотання представників сторін про закриття провадження у справі за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37, м. Харків, 61075, код ЄДРПОУ 40913121), Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61200, код ЄДРПОУ 24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Громадська організація "Харківський антикорупційний центр", з адміністративним позовом до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", Харківської обласної ради, в якому просив суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради “Фармація”, інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;

- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

- відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

2. Зобов'язати Комунальне підприємство Харківської обласної ради “Фармація” (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківську обласну раду (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради “Фармація”, інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

- квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

- аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

- статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

- біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

- біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначенням, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

- річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

- структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;

- рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

- опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

- відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

- інформацію про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Ухвалою суду від 06.02.2019 прийнято цей позов до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.

Протокольною ухвалою суду від 15.05.2019 закрито підготовче провадження у справі.

Представником позивача через канцелярію суду та в ході судового розгляду справи були надані: відповіді на відзив, заяви про часткове закриття провадження у справі від 25.04.2019, 26.06.2019, в яких представник позивача просив закрити провадження у справі, крім позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України та зобов'язання Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: - відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів". Зазначені клопотання обґрунтовані тим, що відповідачами відповідні порушення були усунуті в ході судового розгляду справи.

Представником відповідача, Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", у відзиві на позов та письмових поясненнях від 17.04.2019 заявлено клопотання про закриття провадження у частині позовних вимог, заявлених до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", обґрунтоване тим, що після отримання позовної заяви комунальне підприємство звернулося до Харківської обласної ради з заявою про опублікування на сайті останнього інформації щодо підприємства, у зв'язку з чим вважає, що ним у повному обсязі відновлені порушені права позивача на опублікування інформації, визначеної у ст.. 78 ГК України.

Представник позивача, Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Рисенко В.М. - в судовому засіданні просив закрити провадження в частині позовних вимог, щодо яких ним подавалися відповідні клопотання.

Представник відповідача - Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" Петров О.Ю. - в судовому засіданні просив закрити провадження у справі в частині позовних вимог до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", посилаючись на те, що вважає, що позовні вимоги виконані відповідачем в повному обсязі.

Представник відповідача, Харківської обласної ради, в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляду справи без участі представника Харківської обласної ради.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи встановив такі обставини.

Після звернення Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ", Харківської обласної ради, відповідачами опубліковано більшу частину інформації на сайті Харківської обласної ради, з приводу неопублікування якої звернувся з позовом позивач.

Сторони погоджуються із зазначеними обставинами, про що свідчать заяви про закриття провадження у справі та відзив Харківської обласної ради.

Опублікувавши відповідну частину інформації, відповідачі частково відновили права позивача, з приводу захисту яких було подано позов.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Однак, в ході судового розгляду справи судом було встановлено, що Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" було створено власний сайт, на якому також було розміщено запитану Громадською організацією "Харківський антикорупційний центр" інформацію. При цьому в частині відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів", судом встановлено таке.

Зміст інформації на сайтах відповідачів є різним, не дублює один одного, крім того, сайт Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" у відповідному розділі містить посилання, за якими можливо перейти інші сайти для отримання інформації про укладені договори.

З огляду на наведене, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, а клопотання відповідача підлягають частковому задоволенню (крім позовних вимог що стосуються опублікування відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"), оскільки не є доведеним повне відновлення прав позивача в цій частині Комунальним підприємством Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ".

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 238, 243, 248 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про закриття провадження у справі - задовольнити.

Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - задовольнити частково.

Закрити провадження у справі за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37, м. Харків, 61075, код ЄДРПОУ 40913121), Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61200, код ЄДРПОУ 24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України та зобов'язання Комунального підприємства Харківської обласної ради "Фармація" (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Фармація", інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також з зазначенням, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;

- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Повний текст ухвали складений 03 липня 2019 року.

Суддя Білова О.В.