Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
02.07.2019 № 520/5673/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про закриття провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранчі Василія Івановича про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправним, необґрунтованим та таким, що порушує норми статті 40 Конституції України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про інформацію" не розгляд по суті Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області в особі В. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранчі Василя Івановича звернення ОСОБА_2 до начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 30 листопада 2018 року щодо можливості Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України надавати дозвіл на розробку документації з землеустрою (на розробку проекту відведення земельної ділянки державної власності для передачі у приватну власність) на вже сформовану земельну ділянку (яка має кадастровий номер), відомості щодо якої вже внесені в Публічну кадастрову карту України; зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області розглянути по суті звернення ОСОБА_2 до начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 30 листопада 2018 року щодо можливості Головиим управлінням Держгеокадастру у Харківській області на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України надавати дозвіл на розробку документації з землеустрою (на розробку проекту відведення земельної ділянки державної власності для передачі у приватну власність) на вже сформовану земельну ділянку (яка має кадастровий номер), відомості щодо якої вже внесені в Публічну кадастрову карту України.
01.07.2019 від представника відповідача надійшло клопотання, в якому він просить закрити провадження по справі №520/5673/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранчі Василія Івановича про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Дослідивши матеріали справи та вказане клопотання, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області було розглянуто запит ОСОБА_1 на публічну інформацію №15 від 30.11.2018 в порядку визначеному Законом України «Про звернення громадян» та листом від 26.06.2019 №ПІ-388/0/6-799/0/21-19 «Про розгляд звернення» було надано відповідь, в якій зазначено наступне.
Згідно з вимогами частини 2, 5 статті 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Відповідно до частини 6 та абзацу першого частини 7 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини 4 статті 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Підпунктом 13 пункту 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру від 17.11.2016 №308 визначено, що Головне управління відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.
У клопотанні представник відповідача зазначає, що воно підлягає задоволенню, як таке, що не суперечить вимогам закону і не порушує прав інших осіб та є підставою для закриття провадження у адміністративній справі №520/5673/19, оскільки відповідачем шляхом надання позивачу відповіді від 26.06.2019 №ПІ-388/0/6-799/0/21-19 «Про розгляд звернення» на його запит на публічну інформацію №15 від 30.11.2018 були виправлені порушення, які слугували підставою для подачі даного позову.
Представником відповідача зазначено, що даній лист було направлено позивачу, ОСОБА_1 , засобами поштового зв'язку, проте доказів направлення даного листа позивачу до суду не надано.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Таким чином, на думку суду, вищевказане клопотання представника відповідача не підлягає задоволенню, у зв'язку з тим, що представником відповідача не надано до суду доказів направлення вказаного листа позивачу засобами поштового зв'язку, що виключає застосування п. 8 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. 47, 189, 194, 238, 241, 246, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.М.Панов