Ухвала від 04.07.2019 по справі 480/2401/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 липня 2019 р. справа № 480/2401/19

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємця ОСОБА_1 до Зарічного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про зобов'язання скасувати запис в реєстрі,-

ВСТАНОВИВ:

Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Зарічного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області" про зобов'язання у порядку ст. 373 КАС України повноважного на те суб'єкта державної реєстрації, визначеного у пп.14 п. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", відповідно до п. 1 ст. 25 вказаного Закону скасувати запис у Єдиному державному реєстрі (реєстраційну дію) про проведення державної реєстрації юридичної особи з назвою "Зарічний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області".

Згідно з п. п. 3, 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Суд залишає дану позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4, п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Тобто відповідачем в адміністративній справі є особа, до якої звернені вимоги та яка на думку позивача, порушила його права, законні інтереси шляхом прийняття рішення, вчинення протиправних дій або допущення бездіяльності.

В той же час, позивач зазначив відповідачем - юридичну особу "Зарічний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області" до якої в позові не звернено жодної вимоги.

Таким чином, в позові не зазначений відповідач.

Формулюючи позовні вимоги, позивач просить зобов'язати вчинити дії повноважного на те суб'єкта державної реєстрації, визначеного у пп.14 п. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", відповідно до п. 1 ст. 25 вказаного Закону скасувати запис у Єдиному державному реєстрі (реєстраційну дію) про проведення державної реєстрації юридичної особи з назвою "Зарічний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області".

За приписами пп.14 п. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" суб'єктом державної реєстрації є: - Міністерство юстиції України - у разі державної реєстрації політичних партій, всеукраїнських професійних спілок, їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців; відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, постійно діючих третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації, всеукраїнських творчих спілок, символіки громадських формувань; - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій; - територіальні органи Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - у разі державної реєстрації первинних, місцевих, обласних, регіональних та республіканських професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських організацій роботодавців та їх об'єднань, постійно діючих третейських судів, громадських об'єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання; - виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб'єкти - у разі державної реєстрації юридичних осіб (крім випадків, передбачених абзацами другим - четвертим цього пункту) та фізичних осіб - підприємців. Отже, позивач звертається з вимогами до невизначеного суб'єкта владних повноважень.

При цьому, в порушення вимог ст. 160 КАС України, позивач не вказує ні обставин, ні підстав для скасування реєстрації юридичної особи "Зарічний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області".

Крім того, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач фактично оскаржує постанови державного виконавця від 13.04.2019 ВП № 58893280 про відкриття виконавчого провадження та про стягнення виконавчого збору, вважаючи, що їх складення на направлення на його адресу є незаконним та порушують його права. Оскаржувані постанови винесені з порушенням Закону України "Про виконавче провадження". Разом з тим, позовною вимогою є зобов'язання у порядку ст. 373 КАС України повноважного на те суб'єкта державної реєстрації, визначеного у пп.14 п. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", відповідно до п. 1 ст. 25 вказаного Закону скасувати запис у Єдиному державному реєстрі (реєстраційну дію) про проведення державної реєстрації юридичної особи з назвою "Зарічний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області". Позивач також посилається на зобов'язання вчинення дій у порядку ст. 373 КАС України, тобто в порядку звернення судового рішення в адміністративних справах до виконання. Проте позивачем на надано суду доказів в порядку якого судового рішення має здійснюватися його виконання. Отже позивачу необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом зазначення відповідача, до якого він звертається з вимогою, уточнення змісту позовних вимог і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також вказати та обґрунтувати, яким чином дії відповідача впливають на його законні права та інтереси або порушують їх. Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір". Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2019 визначений у розмірі 1921 грн.

З матеріалів справи вбачається, що адміністративний позов подано фізичною особою- підприємцем ОСОБА_1 та містить вимогу немайнового характеру.

Таким чином, за подання адміністративного позову належить сплатити судовий збір в сумі 1921 грн.

Разом з цим, відповідачем не надано суду належних доказів сплати судового збору за подання даної адміністративного позову у встановленому законом порядку та розмірі.

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач УК у м.Сумах/м. Суми

банк отримувача Державне казначейство України

МФО 899998

Код ЄДРПОУ 37970593

Рахунок 34312206084030

Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Зазначений недолік може бути усунутий шляхом надання суду оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір", із підтвердженням зарахування вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України або доказів звільнення від сплати судового збору.

За приписами частини 1 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Згідно з ч. 2 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними.

У відповідності до положень частин 1 та 2 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Позовну заяву подано приватним підприємцем ОСОБА_1 , проте, документів на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності (копії паспорту), до матеріалів позовної заяви не долучено.

Отже на підтвердження своєї адміністративної процесуальної дієздатності позивач повинен надати до суду копію паспорту громадянина України.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Всупереч наведеним вимогам, позовна заява не містить реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти.

Тому позивачу необхідно усунути вказаний недолік шляхом зазначення відомостей щодо його ідентифікаційного коду (згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти.

Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву приватного підприємця ОСОБА_1 до Зарічного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області" про зобов'язання скасувати запис в реєстрі - залишити без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.О. Бондар