Рішення від 27.06.2019 по справі 440/1772/19

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/1772/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С. розглянув у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги:

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, з повною інформацією, за формою, передбаченою Додатком № 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 для перерахунку та виплати пенсії з 05.03.2019 на підставі Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 100% підвищення встановленого станом на 01.03.2018 року у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, та в яку, окрім раніше включених складових грошового забезпечення, таких як: оклад за посадою, оклад за військовим званням (ст. прапорщик), надбавка за вислугу років, включити наступні складові із 05.03.2019 року: надбавку за особливості проходження служби (50% від посадового окладу+ окладу за військове звання+ надбавка за вислугу років на підставі ст.5, п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704); надбавку за роботу в умовах режимних обмежень (на підставі ст.6, п.6 постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704); премію у розмірі 10% посадового окладу (на підставі ст.5, п.2 постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704); додаткову грошову винагороду (60% місячного грошового забезпечення на підставі Постанови Верховного Суду від 06.02.2019 року по справі № 522/2738/17, Провадження № 11-806апп18).

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплачувати пенсію ОСОБА_1 з 05.03.2019 на підставі Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 100% підвищення встановленого станом на 01.03.2018 року у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, із врахуванням до складу грошового забезпечення, з якого призначена пенсія: окладу за посадою, окладу за військовим званням (ст. прапорщик), надбавку за вислугу років, починаючи із 05.03.2019 року надбавку за особливості проходження служби, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень, премію, щомісячну додаткову грошову винагороду, здійснивши виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням проведених платежів, однією сумою з нарахуванням та виплатою компенсації втрати частини доходу з 05.03.2019 року, розрахувавши її розмір за методикою, відповідно до ст.3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

Під час розгляду справи суд

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2019 року ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі також - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_3 ) , Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі також - відповідач-2, ГУ ПФУ в Полтавській області) про зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27.05.2019 відкрито провадження у справі за даним позовом, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Аргументи учасників справи

В обґрунтування позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 посилався на те, що відповідачем протиправно не вказано у довідці про розмір грошового забезпечення надбавок за особливості проходження служби, за роботу в умовах режимних обмежень, премію у розмірі 10% посадового окладу, додаткову грошову винагороду, чим грубо порушено його права, оскільки вказані надбавки він отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України та вони враховувались при первинному обчисленні пенсії.

Заявляючи вимоги до ГУ ПФУ в Полтавській області, позивач вважає протиправними дії відповідача-2 щодо перерахунку пенсії та стверджує, що дії відповідача-2, вчинені на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" звужують права позивача на отримання розміру перерахованої пенсії за 2018-2019 роки, оскільки підвищення до пенсії виплачується у розмірі 50 %, замість 100 % такого підвищення.

Не погоджуючись з вимогами ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 подав до суду відзив на адміністративний позов, у якому вказано, що оскільки у 2019 році підвищення грошового забезпечення військовослужбовців не відбулось, повідомлення від ПФУ до ГУ ПФУ в Полтавській області не надходило, а ГУ ПФУ в Полтавській області до ІНФОРМАЦІЯ_1 список за формою згідно з додатком 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не направляло, підстав для видачі нової довідки з додатковими складовими грошового забезпечення не має.

04 червня 2019 року ГУ ПФУ в Полтавській області надіслало відзив на адміністративний позов, в якому також проти задоволення позовних вимог заперечувало. Зокрема, відповідачем-2 вказано, що з огляду на положення частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" саме до повноважень Кабінету Міністрів України віднесено встановлення умов та визначення порядку проведення перерахунку пенсій, а також процедури їх виплати. За доводами відповідача, з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови № 103 не відбулося звуження існуючих прав позивача, оскільки відповідною постановою визначено лише порядок виплати перерахованих пенсій.

Вказано, що оскільки рішення суду, яким скасовано п.1 та п.2 Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", набрало законної сили лише 05.03.2019, то законних підстав для здійснення виплат у розмірі 100% пенсії з 01.01.2018, немає.

Задоволенню також, на думку відповідача-2, не підлягають й вимоги про нарахування та виплату компенсації частини доходів, у зв'язку з порушенням строків виплати через їх передчасність, а також вимоги щодо виплати всієї пенсії однією сумою.

Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Обставини справи, встановлені судом

ОСОБА_1 є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Полтавській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

З матеріалів справи, судом встановлено, що пенсію ОСОБА_1 призначено із грошового забезпечення, що складалось із основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10%; надбавки за особливо важливі завдання 50%; премія 10%.

Судом встановлено, що у квітні 2018 року, у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення військовослужбовців, на підставі довідки, виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом, позивачу здійснено перерахунок пенсії.

Позивач вважає, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, протиправно не відображені надбавка за особливості проходження служби, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень, премія, додаткова грошова винагорода, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим адміністративним позовом з вимогами, адресованими до ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З матеріалів справи вбачається, що позивачу з 01.01.2018 ГУ ПФУ в Полтавській області здійснено перерахунок пенсії: підсумок пенсії (з надбавками) - 6955,4 грн; з урахуванням попередньої суми пенсії - 3702,6 грн; підвищення - 1626,4 грн (50% від 3252,8) /а.с. 24/. Згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 підвищення складає 3252,8, з них з 01.01.2018 по 31.12.2018 щомісячно 50% від підвищення - 1626,4 грн, з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно 75% від підвищення - 2439,6 грн.

Не погоджуючись із діями відповідача-2 щодо виплати позивачу пенсії з обмеженням відсотку пенсії, що сплачується, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами спору, суд виходить з наступного.

Норми права, які підлягають застосуванню під час оцінки позовних вимог до Полтавського ОВК

Частиною третьою статті 46 Конституції України проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій..

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Згідно з пунктом 1 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 10 постанови КМУ від 30.08.2017 №704 ця постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Отже, з набранням чинності Постановою від 30.08.2017 №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Як вбачається зі змісту абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, ця норма виключає з переліку видів грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсії, певні їх види за родовими ознаками, а саме не враховуються скасовані чи такі види грошового забезпечення та премії, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Висновки щодо правозастосування у правовідносинах з Полтавським ОВК

З матеріалів справи встановлюється, що для здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України № 2262 та Постанови №103, ІНФОРМАЦІЯ_5 складено довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 та надіслано її до Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області.

При цьому, вказана довідка була оформлена у відповідності до вимог Закону України №2262, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Постанови №103 та Порядку №45, та містить такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткову надбавку за вислугу років.

Між тим, посилання позивача на те, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, суд до уваги не приймає, з огляду на наступне.

Відповідно правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної в рішенні від 09.10.1979 у справі "Ейрі проти Ірландії", здійснення соціально-економічних прав людини значною мірою залежить від становища в державах, особливо фінансового. Такі положення поширюються й на питання допустимості зменшення соціальних виплат, про що зазначено в рішенні цього суду у справі "Кйартан Асмундсон проти Ісландії" від 12.10.2004.

Європейський суд з прав людини в рішенні "Великода проти України" від 03.06.2014 зазначив, що законодавчі норми можуть змінюватися, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.

Також, Конституційний суд України в своєму рішенні від 26.12.2011 №20-рп/2011 зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист. Отже, одним з визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.

Беручи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку, що Полтавський обласний військовий комісаріат, не вказавши у довідці про розмір грошового забезпечення позивача надбавку за особливості проходження служби, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень, додаткову грошову допомогу та премії, діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб, передбачені законодавством, а тому не порушив права позивача.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідач, як суб'єкти владних повноважень, надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, довів правомірність своїх дій.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Полтавського ОВК є безпідставними та необґрунтованими, а тому не підлягають задоволенню.

Норми права, які підлягають застосуванню під час оцінки позовних вимог до ГУ ПФУ в Полтавській області

Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), яка набрала чинності 24.02.2018.

У пункті 1 Постанови № 103 зазначено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Пунктом 2 Постанови № 103 визначено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах:

з 01.01.2018 - 50 відсотків;

з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків;

з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення військовослужбовців є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього військовослужбовця, на підставі постанови КМУ від 30.08.2017 №704.

Отже, у силу приписів статті 63 Закону № 2262-ХІІ, пункту 4 Порядку № 45, позивач отримав право на перерахунок пенсії, який було проведено відповідачем з січня 2018 року. При цьому КМУ уповноважений визначати порядок проведення такого перерахунку, що й було реалізовано ним шляхом прийняття Порядку № 45.

Висновки щодо правозастосування щодо позовних вимог до ГУ ПФУ в Полтавській області.

Як вбачається зі змісту пунктів 1, 2 Постанови № 103, цією постановою врегульовані строки виплати пенсій, а не порядок проведення перерахунку. Крім того, указаними пунктами постанови КМУ фактично зменшено розмір доплат до пенсій за результатами перерахунку в 2018, 2019, 2020 роках.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, скасовано п.1 та п.2 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103.

З огляду на час набрання законної сили вказаним рішенням суду (05.03.2019), відповідно до якого скасовані положення Постанови № 103 про строки та розмір виплат підвищення до пенсії, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області виплатити позивачу пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100% суми підвищення пенсій, визначеного станом на 01.03.2018 з 06.03.2019, здійснюючи виплати з урахуванням проведених платежів.

Щодо вимоги позивача про виплату нарахованої пенсії однією сумою, суд вказує, що погашення заборгованості з пенсійних виплат відповідно до Постанови КМУ від 22.08.2018 № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" здійснюється в порядку черговості, відповідно до рішення Комісії з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про передчасність вимоги позивача про виплату нарахованої пенсії однією сумою, у зв'язку з відсутністю розрахунку суми, що підлягає сплаті, та рішення Комісії про наявність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку або про відсутність підстав для виплати.

Також, суд зазначає, що позивач передчасно заявляє вимоги до ГУПФУ в Полтавській області щодо розрахунку та виплати компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, оскільки питання про правомірність та наявність підстав для перерахунку є предметом розгляду по даній справі.

Отже, позов підлягає частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб"єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб"єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", ОСОБА_1 як інвалід ІІ групи звільнений від сплати судового збору. Доказів щодо понесення інших судових витрат позивачем не надано.

Отже, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Полтавського обласного військового комісаріату ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, ідентифікаційний код 13967927) виплачувати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 з 06.03.2019, здійснивши виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 06.03.2019, з урахуванням проведених платежів.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Головуючий суддя І.С. Шевяков