Постанова від 03.07.2019 по справі 417/8701/19

Справа № 417/8701/19

Провадження № 3/417/227/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2019 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В., розглянувши матеріали, що надійшли від головного державного інспектора Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області (Луганський рибоохоронний патруль) Степанова Є.С. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Микільське Міловського району Луганської області, громадянина України, одруженого, на утриманні має неповнолітню дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , інваліда 2 групи, зареєстрованого проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

19.06.2019 року до Марківського районного суду Луганської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 85 КУпАП ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №000033 від 06.06.2019 року.

Згідно протоколу, 06.06.2019 року о 16 год. 20 хв., ОСОБА_1 знаходячись на відстані 900 метрів від греблі по лівому берегу водосховища «Кабичівське» біля с.Кабичівка Марківського району Луганської області, здійснював лов водних біоресурсів - риби, в забороненому місті, та в заборонений строк (період нересту риби), дозволеними знаряддям лову вудочками в кількості 4 шт., з загальною кількістю гачків 4 шт., при цьому виявлено 5 штук риби типа «сазан», загальною вагою 13 кг. Дозволена норма вилову риби на водоймах загального користування складає не більше 3 кг на добу на одного рибалку, чим порушив п.3.15 наказу ДКРГ України №19 від 15.02.1999 року «Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства та інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання ВЖР при здійсненні любительського, спортивного рибальства» та ч.4 ст. 85 КУпАП.

Згідно ст.278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При підготовці справи до розгляду було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП та підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів «Рибохоронний патруль» Степановим Є.С. зазначено прізвище, ім'я, по-батькові особи, що притягується до адміністративної відповідальності як - « ОСОБА_1 », хоча згідно ксерокопії паспорту громадянина України НОМЕР_1 736731, зазначена особа значиться як « ОСОБА_1 ».

Відповідно до вимог ч.1 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення розглядаються у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Зазначаємо, що главою 19 Розділу IV Кодексу України про адміністративні правопорушення регламентується порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення та вимоги до нього, тому для прийняття законного та об'єктивного процесуального рішення по справі необхідно привести матеріали справи у відповідність до норм чинного КУпАП.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи викладене, суддя вважає, що провести розгляд справи в передбачений законом термін та винести законне і обґрунтоване рішення, без усунення вказаних недоліків не можливо, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області (Луганський рибоохоронний патруль) для оформлення належним чином.

Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний протокол №000033 від 06.06.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП та додані до нього матеріали повернути до Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області (Луганський рибоохоронний патруль) для належного оформлення та усунення зазначених недоліків.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Рукас