Єдиний унікальний № 408/2203/19-п
Провадження № 3/408/3911/19
02 липня 2019 року Суддя Біловодського районного суду Луганської області Кускова Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Станиця Луганська Станично-Луганського району Луганської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого, іпн. НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.164 КУпАП,
04.04.2019 року о 11 год. 50 хв., ОСОБА_1 , на автомобілі ВАЗ 21112, номерний знак НОМЕР_2 , на автодорозі Станиця Луганська-Щастя-Новоайдар, надавав послуги перевезення пасажирів з смт. Станиця Луганська до с. Петропавлівка, з метою отримання прибутку, без відповідної реєстрації як суб'єкта господарювання, чим порушив вимоги ст. 58 Господарського кодексу України, п.24 ст.7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», тобто скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засідання свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, визнав, розкаявся.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП полягає у здійсненні діяльності, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, або здійсненні без одержання ліцензії
Частиною 1 статті 58 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Надавши оцінку доказам в їх сукупності згідно вимог ст. 252 КУпАП, приходжу до обґрунтованого висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а вина ОСОБА_1 у його вчиненні встановлена, доведена та підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №87 від 04.04.2019, який складено відповідно до вимог КУпАП, та з якого слідує, що ОСОБА_1 надавав послуги перевезення пасажирів без відповідної реєстрації як суб'єкта господарювання; поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що він, з метою отримання прибутку в розмірі 800 гривень, на автомобілі, не маючих відповідної реєстрації як суб'єкта господарювання, здійснював перевезення пасажирів; фототаблицею до протоколу про адміністративне правопорушення з якої вбачається, що на автомобілі ВАЗ 21112, номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_1 надав послуги з перевезення пасажирів та іншими письмовим матеріалами справи.
Отже, враховуючий письмові докази по справі, а також пояснення ОСОБА_1 дані в суді, суд вважає, що останній надавав послуги з перевезення пасажирів без відповідної державної реєстрації як суб'єкта господарювання.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 , взявши до уваги, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності за ст. 164 КУпАП, вину визнав, оцінивши обставини, передбачені ст.ст. 34, 35 КУпАП, суд вважає можливим застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу без конфіскації.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ч.1 ст. 164, ст.34-35, ст.284, ст.294 КУпАП,-
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. без конфіскації.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня її винесення.
СУДДЯ Кускова Т.В.