Ухвала від 03.07.2019 по справі 417/2556/16-ц

Справа № 417/2556/16-ц

Провадження № 6/417/63/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2019 р. с.Марківка Луганської області

Марківський районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді Рукас О.В.

за участю секретаря Брюховецької О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Марківка заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про заміну сторони виконавчого провадження в цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

встановив:

21.06.2019 року заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвалою суду від 24.06.2019 року зазначена заява була прийнята та призначена до судового розгляду на 03.07.2019 року.

Відповідно до заяви ТОВ «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про заміну сторони у виконавчому провадженні, заявник посилається на те, що 10.10.2016 року Марківський районний суд Луганської області ухвалив рішення по справі №417/2556/16-ц про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором №ІVKBS.136517.010 від 10.01.2014 року в сумі 18372 (вісімнадцять тисяч триста сімдесят дві) гривні 13 копійок, яка станом на 18.01.2016 складається з такого: 8320,00 грн. поточна заборгованість за кредитом; 7409,96 грн. прострочена заборгованість за кредитом; 45,53 грн. нараховані проценти на поточну заборгованість; 2596,64 грн. прострочена заборгованість по сплаті процентів.

06.02.2018 року між ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» в особі Уповноваженої особи ФГВФО та ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» відповідно до чинного законодавства України, був укладений Договір відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги №103. Відповідно до умов даного Договору, відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором №ІVKBS.136517.010 від 10.01.2014 року.

У ч.1 ст.442 ЦПК України зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Крім того, відповідно до ч.5 ст.442 ЦПК України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Статтею 512 ЦК України передбачено, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно ст.514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п.1 ст.510 ЦК України, сторони у зобов'язанні є боржник і кредитор.

Відповідно п1,2 ч.1 ст.512 ЦК України, у разі передання кредиторам своїх прав іншій особі за правочином(відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

У зв'язку з такою зміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв'язку з чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно вимог до ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» ст.442 ЦПК України за заявою заінтересованої зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Просить замінити стягувача Публічне акціонерне товариство «ВБР Банк» на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Довіра та Гарантія» у виконавчому листі №417/2556/16-ц

У судове засідання представник заявника не з'явився, надав заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності (а.с.151).

Боржник ОСОБА_1 в судове засідання не з'являвся, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином - через оголошення на офіційному веб-порталі "Судова влада України" на веб-сайті Марківського районного суду в розділі "Громадян, що мешкають в зоні АТО", оскільки він зареєстрований на тимчасовоокупованій території України визначеній Верховною радою України куди підприємством поштового зв'язку "Укрпошта" не здійснюється доставка поштової кореспонденції (а.с.149).

Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони у виконавчих листах.

В силу положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши письмові докази, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що 10.06.2016 рішенням Марківського районного суду Луганської області було задоволено позов ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Стягнуто з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» заборгованість за кредитним договором №ІVKBS.136517.010 від 10.01.2014 року в сумі 18372 (вісімнадцять тисяч триста сімдесят дві) гривні 13 копійок, яка станом на 18.01.2016 складається з такого: - 8320,00 грн. поточна заборгованість за кредитом; - 7409,96 грн. прострочена заборгованість за кредитом; -45,53 грн. нараховані проценти на поточну заборгованість; - 2596,64 грн. прострочена заборгованість по сплаті процентів. Стягнуто з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ'судовий збір в сумі 1378(одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень 00 коп. (а.с.113-116).

06.02.2018 року між ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» в особі Уповноваженої особи ФГВФО та ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» відповідно до чинного законодавства України, був укладений Договір відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги №103. відповідно до умов даного договору відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором №ІVKBS.136517.010 від 10.01.2014 року (а.с.141-142).

Відповідно до ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ч. 1, 5 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником у т.ч. у виконавчому листі.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне заяву задовольнити.

Керуючись ст. 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», суд

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про заміну сторони виконавчого провадження в цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Замінити сторону (стягувача) у виконавчих листах по цивільній справі №417/2556/16-ц виданих Марківським районним судом Луганської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» заборгованості за кредитним договором, зазначивши в якості позивача (стягувача) Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» (04112, м. Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського,8, поверх 6, оф.32, код ЄДРПОУ 38750239, п/р № НОМЕР_2 в ПАТ «Альфа банк» МФО 300346), як правонаступника позивача Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ».

Ухвала суду може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду шляхом подання через Марківський районний суд Луганської області апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: О.В.Рукас

Попередній документ
82786987
Наступний документ
82786990
Інформація про рішення:
№ рішення: 82786988
№ справи: 417/2556/16-ц
Дата рішення: 03.07.2019
Дата публікації: 05.07.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Марківський районний суд Луганської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)