03 липня 2019 року Справа №212/3294/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Покровської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
16.04.2019р. ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Покровської районної у м. Кривий Ріг ради та просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка виявилася у порушені правового режиму розгляду заяви позивача від 13.03.2019р., у не вжитті заходів для забезпечення непорушного права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, у не забезпеченні гарантій ст.ст. 3, 33, 46, 71 Конституції України;
- зобов'язати відповідача протягом 15-ти днів нормативно-правовим актом вжити заходи для надання усіх документів згідно заяви від 13.03.2019р.;
- притягти до адміністративної відповідальності за протиправну бездіяльність, за не забезпечення гарантій ст.ст. 3, 33, 46, 71 Конституції України відповідача згідно п.1 ч.1 ст.20, ст.249, ч.1 ст.286 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.60 Конституції України;
- зобов'язати відповідача індивідуальним актом передати органам реєстрації інформацію стосовно позивача для внесення її до Єдиного державного демографічного реєстру та зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт, вимоги яких ним порушено згідно ст.249 Кодексу адміністративного судочинства України.
Одночасно із позовом позивач подав заяву про звільнення від сплати судового збору, у якій просить звільнити його від сплати судового збору у зв'язку з тяжким майновим станом посилаючись на те, що розмір судового збору за подання даної позовної заяви перевищує 5 відсотків розміру його річного доходу позивача за попередній календарний рік, що підтверджується довідками №2560 від 01.04.2019р. та №4620 від 28.05.2019р., виданими Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради.
Ухвалою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 19.04.2019р. вказаний позов передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.06.2019р. зазначений адміністративний позов було залишено без руху. Позивачем було усунуто недоліки позовної заяви в строк, визначений Кодексом адміністративного судочинства України.
У зв'язку з перебуванням судді Конєвої С.О. з 18.06.2019р. по 02.07.2019р. включно у відпустці, заява позивача про звільнення його від сплати судового збору вирішується 03.07.2019р.
Так, за приписами ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Вирішуючи питання щодо можливості звільнити позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову, суд з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 23.01.2015р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011року №3674-УІ "Про судовий збір", а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 виходить із того, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Так, позивачем на підтвердження скрутного майнового стану та неможливість сплати судового збору за подання даного адміністративного позову надані довідки Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради №2560 від 01.04.2019р. та №4620 від 28.05.2019р., згідно яких дохід позивача з травня 2018р. по квітень 2019р. становить 375,62 грн., а тому він є малозабезпеченою особою та позбавлений можливості сплатити судовий збір за подання даного позову.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що вищенаведені обставини позбавляють позивача можливості сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн. у спосіб, визначений Законом України "Про судовий збір" та є достатніми доказами на підтвердження скрутного матеріального становища позивача, а, відповідно, і достатніми підставами для звільнення позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову до суду з урахуванням вимог ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. 8 Закону України "Про удовий збір", ст. 133, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Заяву ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову у справі №212/3294/19 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання адміністративного позову у адміністративній справі №212/3294/19.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від рішення суду згідно до вимог ст.ст.294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва