Справа № 185/5630/19
Провадження № 3/185/1198/19
01 липня 2019 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мельник Ю.А., розглянувши матеріал, що надійшов з Державної фіскальної служби (ДФС) України ГУ ДФС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої директором ТОВ "Молочний дім", проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , НОМЕР_1 НОМЕР_2 , -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 242 від 12.03.2019 року перевіркою ТОВ "Молочний дім" встановлено, що директором ОСОБА_2 .Г порушено ведення податкового обліку в частині заниження податку на прибуток у суммі 359437 грн 29 коп, в т.ч. за 4 квартал 2017 року- 359437 грн 29 коп, згідно акту перевірки від 12.03.2019 року № 12028/04-36-14-17/31770165. Правопорушення вчинено 01.03.2018 року за адресою: Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул.Харківська, буд. 1 В.
Гр. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративне правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи не є обов'язковою.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, тому суд вважає за можливе провести розгляд справи у її відсутність.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог статтей 245, 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення , повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його чиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті. Постанова судді згідно статті 283 Кодексу України про адміністративне правопорушення має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши та зіставивши їх між собою та в своїй сукупності приходжу висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 має бути закрито, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1
ст. 163-1 КУпАП скоєно 01.03.2018 року.
Справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 надійшла на розгляд до суду 18.06.2019 року та була призначена до розгляду 01.07.2019 року.
Відтак, з моменту скоєння правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч.1 КУпАП до часу вирішення питання про накладення стягнення на ОСОБА_1 пройшло більш ніж три місяці.
Тому, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 має бути провадженням закрита в зв'язку зі спливом на момент розгляду справи по суті процесуального строку, в період якого можливе накладення адміністративного стягнення.
Керуючись п. 7 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя Ю.А. Мельник