Ухвала від 02.07.2019 по справі 160/4486/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

02 липня 2019 року Справа № 160/4486/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСидоренко Д.В.

за участі секретаря судового засіданняКручини Ю.Д.

за участі:

представника позивача Чимбар А.Д.

розглянувши у підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання протиправним і скасування рішення, та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

16.05.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, в якому, з урахуванням уточненого позову, поданого 18.06.2019 року, позивач просить:

- визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (пр-т Олександра Поля, буд.2, каб.327, м.Дніпро, 49004; код ЄДРПОУ 39835428) у формі відповіді Відділу у м.Дніпро Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області №1204-2497 від 24.04.2019 року;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (пр-т Олександра Поля, буд.2, каб.327, м.Дніпро, 49004; код ЄДРПОУ 39835428) в особі територіального органу - Відділу у м.Дніпро Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (вул.Набережна Січеславська, буд.29А, 4-й поверх, м.Дніпро, 49600) в передбачений законодавством строк для виготовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, з моменту набрання чинності рішенням суду, з урахування вимог положень п.2.3 Договору оренди землі від 01.07.2019 року, який укладено між ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), як орендарем, і Дніпровською міською радою (код ЄДРПОУ 26510514), як орендодавцем земельної ділянки, а також даних Державного земельного кадастру №НВ-0003144322019 від 14.05.2019 року, надати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 та цільовим призначенням останньої (КВЦПЗ) за кодом 03.15 з застосуванням останнього на строк дії договору оренди землі від 01.07.2019 року.

Ухвалою суду від 20.05.2019 року відкрито провадження у адміністративній справі за правилами загального позовного провадження, та призначено підготовче судове засідання.

18.06.2019 року засобами електронного зв'язку до суду від представника відповідача надійшло письмове клопотання, в якому Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області просить суд залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Дніпровську міську раду.

У підготовче засідання, призначене на 02.07.2019 року, з'явився представник позивача.

Представник відповідача у підготовче судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи, відзиву на позов не надав. 02.07.2019 року засобами електронного зв'язку до суду від відповідача надійшло письмове клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із неможливістю направити уповноваженого представника до суду.

В ході підготовчого засідання судом поставлено на розгляд питання щодо поданого відповідачем клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Дніпровської міської ради.

Представник позивача щодо залучення третьої особи до участі у справі заперечував. Зазначив, що судове рішення у даній справі не може вплинути на права та обов'язки Дніпровської міської ради, враховуючи, що спір стосується лише прав та обов'язків саме відповідача. Наголошував, що подане клопотання щодо залучення до участі у справі Дніпровської міської ради направлене на затягування судового розгляду справи, буде потребувати вчинення позивачем та судом додаткових дій, що значно ускладнить судовий розгляд спору та час вирішення останнього. Вважає клопотання Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області щодо залучення до участі у справі третьої особи необгрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, враховуючи позицію представника позивача, суд зазначає наступне.

За змістом позовних вимог позивач просить суд визнати протиправним і скасувати рішення відповідача №1204-2497 від 24.04.2019 року, а також зобов'язати відповідача надати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 .

Згідно із п.289.1. ст.289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Пунктом 288.1. ст.288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Матеріалами справи підтверджується, що Дніпровська міська рада на підставі договору оренди землі від 01.07.2014 року передала позивачу у платне строкове користування земельну ділянку загальною площею 2,1728 га, кадастровий номер НОМЕР_2 .

Для оплати за оренду землі Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області в особі Відділу у м.Дніпро формує витяги з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська, затверджена рішенням Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 року №4/65 «Про проведення нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська», та є власністю територіальної громади, представником якої є саме Дніпровська міська рада.

Плата за землю, встановлення пільг та розмірів сплати, відповідно до вимог Податкового кодексу України, відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування, в даному випадку до Дніпровської міської ради.

Орендна плата за землю надходить до місцевого бюджету у розмірі 90% та до Державного бюджету у розмірі 10%, відповідно до Бюджетного кодексу України.

Так, згідно із ч.1 ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.

Відповідно до ч.2 ст.49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що рішення у даній справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки особи, яка не є стороною у справі, тому вважає за необхідне залучити Дніпровську міську раду до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Відповідно до ч.5 ст.49 КАС України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Керуючись статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Дніпровську міську раду (пр-т Дмитра Яворницького, буд.75, м.Дніпро, 49000; код ЄДРПОУ 26510514).

Встановити третій особі п'ятиденний строк, з дня отримання данної ухвали, для надання пояснень щодо позовних вимог.

Ухвала окремому оскарженню не підлдягає.

Повний текст ухвали складено 02.07.2019 року.

Суддя Д.В. Сидоренко