Ухвала від 02.07.2019 по справі 686/12746/19

Справа № 686/12746/19

Провадження № 2/686/3584/19

УХВАЛА

(про участь особи у судовому засіданні

в режимі відеоконференції)

02 липня 2019 р. м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Продан Б.Г., розглянувши заяву представника АТ «Універсал Банк» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,

ВСТАНОВИВ:

АТ «Універсал Банк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості. Представник позивача звернувся до суду із клопотанням про забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Згідно ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.

Клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представником позивача не обґрунтовано, в ньому не зазначено причин неможливості прибути в судове засідання в Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області та не надано відповідних доказів. До того ж у зв'язку із значним навантаженням на систему відеоконференцзв'язку, у суду відсутні технічні можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції за умови необгрунтованості такого клопотання.

Оскільки клопотання не обгрунтовано, тому суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви представника АТ «Універсал Банк» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Попередній документ
82750955
Наступний документ
82750958
Інформація про рішення:
№ рішення: 82750956
№ справи: 686/12746/19
Дата рішення: 02.07.2019
Дата публікації: 04.07.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Розклад засідань:
15.01.2020 14:10 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
10.02.2020 12:00 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
10.03.2020 10:30 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
06.04.2020 12:00 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРОДАН Б Г
суддя-доповідач:
ПРОДАН Б Г
відповідач:
Щепінська Тетяна Іванівна
Щепінський Максим Іванович
позивач:
АТ "Універсал Банк" (Київ)
представник позивача:
Колінько Альона Валеріївна