Ухвала від 01.07.2019 по справі 300/413/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

01 липня 2019 рокуЛьвів№ 857/6360/19

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Приватної фірми "Ярослав і К" на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 року у справі № 300/413/19 за адміністративним позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до Приватної фірми "Ярослав і К" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 року адміністративний позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до Приватної фірми "Ярослав і К" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задоволено.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Приватна фірма "Ярослав і К" подала апеляційну скаргу.

Однак, вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї додано документ про сплату судового збору, кошти згідно з яким сплачено скаржником за невірними реквізитами.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України; суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Так, до апеляційної скарги долучена квитанція №1-1813К від 31.05.2019 про сплату судового збору в сумі 2882,00 грн, зазначивши отримувачем УДК в м.Івано-Франківськ 22030101, код отримувача: 37952250, призначення платежу - судовий збір за позовом ОСОБА_1 , Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відтак, додана до апеляційної скарги квитанція не є документом, що підтверджує сплату скаржником судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 року у справі №300/413/19.

Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 цієї статті визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн.

Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 1921 грн.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 2881,50 грн (1921,00 грн *1,5).

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 2881 грн 50 коп. за наступними реквізитами "Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - 34310206081057; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд".

За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.

Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.

Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватної фірми "Ярослав і К" на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 року у справі № 300/413/19 - залишити без руху.

Встановити Приватній фірмі "Ярослав і К" десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Глушко