ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
01 липня 2019 року м. Київ № 640/7052/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву та клопотання про забезпечення адміністративного позову у справі
за позовомФізичної особи - підприємця ОСОБА_1
доГоловного управління Держпраці у Київській області
провизнання протиправними та скасування рішень,
Позивач звернувся з позовом про:
- визнання протиправним та скасування наказу від 28.01.2019р. №503 "Про проведення інспекційного відвідування ТЦ "Скай- Мол " в частині проведення інспекційного відвідування фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , юридична адреса: Полтавська область, Диканський район, с. Андріївка";
- визнання протиправними дії відповідача щодо проведення інспекційного відвідування позивача, за результатами якого відповідачем складено Акт інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю №КВ198/33/АВ від 31.01.2019р.;
- визнання протиправним та скасування припису про усунення виявлених порушень від 31.01.2019р. №КВ198/33/АВ/П;
- визнання протиправною та скасування постанови від 19.02.2019р. №КВ198/33/АВ/П/ПТ/ТД/ФС-91 про накладення штрафу у розмірі 250380,00грн.
Ухвалою суду від 13.05.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
20 червня 2019 року позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі постанови відповідача від 19.02.2019р. №КВ198/33/АВ/П/ПТ/ТД/ФС-91 про накладення штрафу у розмірі 250 380грн., яке здійснюється Диканським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області в рамках ВП №59210173, до набрання законної сили рішенням по справі №640/7052/19.
Заява мотивована тим, що постановою Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 27.05.2019р. (ВП №59210173) відкрито виконавче провадження по стягненню з позивача коштів на підставі оскаржуваної постанови від 19.02.2019р.
Розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову, суд відмовляє в його задоволенні з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1, ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи (ч. 1 ст. 154 цього Кодексу).
Однак, позивачем не доведені та документально не підтверджені обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам позивача, які б унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів до ухвалення рішення у справі.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 цієї статті).
Позивачем не доведено існування обставин, вказаних у ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, в задоволенні клопотання має бути відмовлено.
Керуючись ст.ст. 150 - 154, 156, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні клопотання фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.В. Амельохін