Рівненський апеляційний суд
26 червня 2019 року м. Рівне
Суддя Рівненського апеляційного суду Сачук В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника митниці Пастушенко Н.А. на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 травня 2019 року, -
встановив:
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 15 травня 2019 року провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України закрито у зв'язку із закінченням строків притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
За постановою суду, 25.07.2017 року громадянин України ОСОБА_1 , через Львівську митницю ДФС ввіз на територію України товар, а саме: причіп вантажний - фургон марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), 2006 року випуску.
У якості підстави для переміщення вказаного транспортного засобу через митний кордон України громадянин ОСОБА_1 подав органам доходів і зборів України документ «invoice» № РТ 4/17 від 21.07.2017 року, виписаний компанією «MENOXEN LTD» (Cyprus,Nicosia,77 Strovolos av.,of.204) згідно якого причіп вантажний - фургон марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), 2006 року випуску був реалізований ТзОВ «КАСТОМС КЛІРЕНС КАМПАНІ» (м. Київ, пр-т. Перемоги, буд.89-А). Вартість зазначеного причепа становить 2000 євро.
Переміщення причепа через митний кордон України проведено на підставі митної декларації типу ІМ40ЕЕ №UA204000/2017/909271 від 21.07.2017 року.
07.08.2017 року декларантом ТзОВ «КАСТОМС КЛІРЕНС КАМПАН» у Рівненську митницю ДФС подано митну декларацію типу ІМ40ДЕ №UA204010/2017/220338 для проведення митного оформлення вищезазначеного причепа. Митна вартість товару за вищезазначеною митною декларацією заявлена декларантом із застосуванням другорядного методу на рівні 83116,64 грн., фактурна вартість товару заявлена 2000 євро, що не відповідає відомостям, зазначеним у наданих митною адміністрацією Республіки Польща копіях документів.
На адресу Рівненської митниці ДФС надійшов лист Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС України від 26.10.2018 року № 33193/7/99-99-20-02-01-17, за результатом аналізу якої встановлено, що причіп вантажний - фургон марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер TKI020170019 ( НОМЕР_2 ), переміщувався з митної території Польщі на митну територію України на підставі митної декларації 17PL341010E00550945 від 10.07.2017 року. У відповідності до експортної митної декларації 17PL341010E00550945 від 10.07.2017 року, вартість згаданого причепа складає 14300 польських злотих (або 103415,68 грн. по курсу НБУ на день оформлення митної декларації), що не відповідає відомостям, заявленим під час митного оформлення транспортного засобу в Рівненській митниці ДФС.
Зазначений документ громадянин ОСОБА_1 не подав до митного контролю органам доходів і зборів України.
У відповідності до інформації, що міститься в ЄАІС та АСМО «Інспектор» 25.07.2017 року вищезазначений причіп перемістив через митний кордон України громадянин ОСОБА_1 транспортним засобом з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_3 .
У процесі перевірки встановлено, що громадянин ОСОБА_1 придбав на території Республіки Польща причіп вантажний - фургон марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) та свідомо приховав від митного контролю реальну вартість вищезазначеного транспортного засобу та під час переміщення через митний кордон України причепа надав органам доходів і зборів документи, що містять недостовірну інформацію стосовно продавця, покупця та вартості транспортного засобу. Зазначені дії громадянина ОСОБА_1 призвели до зменшення розміру митних платежів в сумі 6495,70 грн.
Таким чином, громадянин ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на переміщення товару, а саме: причепа вантажного - фургона марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), 2006 року випуску вартістю 103 415,68 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документа: «invoice» № РТ 4/17 від 21.07.2017 року, виписаний компанією «MENOXEN LTD» (Cyprus,Nicosia,77 Strovolos av.,of.204), що містить неправдиві відомості щодо відправника та одержувача товару, неправдиві відомості необхідні для визначення його митної вартості.
В апеляційній скарзі представник митниці Пастушенко Н.А. просить постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 травня 2019 року у справі №569/7157/19 скасувати та прийняти нову постанову, якою притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МКУ, та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил. Доводить, що судом першої інстанції не надано правової оцінки тій обставині, що порушення ОСОБА_1 . митних правил виявлено Рівненською митницею ДФС 18 січня 2019 року, а тому строк, передбачений ч.1 ст.467 МК України для застосування адміністративного стягнення не закінчився.
В суд апеляційної інстанції ОСОБА_1 та представник митниці не з'явились, не повідомили суд про причини неявки, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доводи апеляційної скарги, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.467 МК України якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.07.2017 року громадянин України ОСОБА_1 , через Львівську митницю ДФС ввіз на територію України товар, а саме: причіп вантажний - фургон марки "TRAMP TRAIL", модель "10РН", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), 2006 року випуску.
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 15 травня 2019 року провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України закрито у зв'язку із закінченням строків притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Як зазначено у висновках ВСУ, викладених у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судових рішень з підстав неоднакового застосування судами одних і тих же норм матеріального права (постанова ВСУ від 09 квітня 2012 року, справа №21-260а11), діяння, яке полягає у заявлені в митній декларації неправдивих відомостей та надання митному органу документів з такими відомостями як підстави для звільнення від сплати податків і зборів, або зменшення їх розміру, або несплата податків і зборів у строк, встановлений законодавством, а також інші протиправні дії, що спричинили недобори податків та зборів, за відсутності ознак злочину, не можна вважати триваючим, оскільки воно припиняється із поданням декларації митному органу.
Таким чином, в даній справі, правопорушення ст.483 МК України не відноситься до триваючих, тому початок перебігу строку накладення адміністративного стягнення слід рахувати з дня вчинення адміністративного правопорушення, а саме 25 липня 2017 року, оскільки, в цей день ОСОБА_1 було вчинено правопорушення за ч.1 ст.483 МК України.
З матеріалів справи вбачається, що на момент розгляду справи судом першої інстанції 15 травня 2019 року закінчився строк накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 , оскільки, пройшов шести місячний строк накладення адміністративного стягнення передбачений ч.2 ст.467 МК України, тому справа підлягає закриттю провадженням у зв'язку з закінченням строків, передбачених ч.2 ст.467 МК України.
З урахуванням наведеного, постанова судді є законною і обґрунтованою, а тому підстав для її скасування не вбачається.
На підставі наведеного та керуючись ст.294 КУпАП, -
Постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 травня 2019 року відносно ОСОБА_1 залишити без змін, а апеляційну скаргу представника митниці Пастушенко Н.А. - без задоволення.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського апеляційного суду Сачук В.І.