Справа № 635/3256/19
Провадження № 3/761/4844/2019
21 червня 2019 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Харківського районного суду Харківської області за підсудністю, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого заступником директора ПІК «ААЗ Трейдінг КО», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №263539 від 11 квітня 2019 року, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.121 КУпАП, 11 квітня 2019 року о 00 годині 18 хвилин на автодорозі М-03471 км., водій ОСОБА_1 рухався на автомобілі марки «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 , який своєчасно не пройшов обов'язковий технічний контроль. Дане правопорушення вчинене повторно протягом року. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 31.3 б Правил дорожнього руху України, тобто вчинив адміністративне правопорушення за ч.4 ст.121 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав та суду пояснив, що дійсно 11 квітня 2019 року о 00 годині 18 хвилин керував автомобілем марки «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 на автодорозі М-03471 км. З протоколом, складеним відносно нього не згідний з огляду на наступне. Так, автомобіль, яким він керував марки «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 є службовим автомобілем та перебуває на балансі ПІК «ААЗ Трейдінг КО» на якому він працює заступником директора. Водночас вказаний автомобіль не використовується як таксі та для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку та не надається в оренду для отримання прибутку, а тому у відповідності до пункту 1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ №137 від 30.01.2012 року, такий автомобіль не підлягає обов'язковому технічному контролю.
На підтвердження належності автомобіля марки «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 - ПІК «ААЗ Трейдінг КО» надав відповідну довідку за підписом директора ПІК «ААЗ Трейдінг КО» ОСОБА_1 за Вих.№11866 від 06.06.2019 року.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до наступного висновку.
Так, згідно ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Так, згідно ч.4 ст.121 КУпАП, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
При цьому положеннями частини третьої ст. 121 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
При цьому, у відповідності до пункту 31.3 б Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ №137 від 30.01.2012 року, визначено процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС, за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації, крім таких транспортних засобів:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
Як вбачається з наданих в судовому засіданні ОСОБА_1 пояснень та документів, зокрема довідки директора ПІК «ААЗ Трейдінг КО» ОСОБА_1 за Вих.№11866 від 06.06.2019 року, автомобіль «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_1 11 квітня 2019 року о 00 годині 18 хвилин на автодорозі М-03471 км не використовується для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку.
З огляду на наведене, автомобіль «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 не є автомобілем, який підлягає обов'язковому технічному контролю, тобто наведене свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 порушень пункту 31.3 б Правил дорожнього руху України.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Жодними іншими доказами не доведено, що ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем марки «Лексус» д.н.з. НОМЕР_1 , який своєчасно не пройшов обов'язковий технічний контроль.
Отже, на підставі вищенаведеного, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 121, 247, 283, 284, 280 КУпАП, суд
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк