Справа № 761/20814/19
Провадження № 3/761/4680/2019
14 червня 2019 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- який притягувався до адміністративної відповідальності 14.08.2018 року Подільським районним судом м.Києва за ч.1 ст.130 КУпАП - застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, -
10 травня 2019 року о 15 годині 40 хвилин в м.Києві по вул.А.Грекова, 26, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Ваз» н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: неприродна блідість, зіниці очей не реагують на світло, тремтіння пальців рук. Від огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з?явився, викликався завчасно та належним чином.
Так, за зазначеною в матеріалах справи адресою ОСОБА_1 направлявся судовий виклик, однак останній на поштове відділення для отримання судового виклику не з?явився.
Крім того, судом здійснювалися спроби викликати ОСОБА_1 до суду за допомогою виклику по телефону за номером телефону, який надав ОСОБА_1 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, однак особа, яка підняла слухавку повідомила, що він не є ОСОБА_1 .
При цьому, будь-яких заяв або клопотань, в тому числі про відкладення судового розгляду чи про поважність причин неявки, від ОСОБА_1 не надходило. Особисто ОСОБА_1 до суду не з?являвся з метою дізнатись інформацію про хід розгляду його справи.
Разом з тим, суд звертає увагу, що Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки (справа "Каракуця проти України").
Однак ОСОБА_1 до суду не прибув, своїм правом взяти участь у судовому розгляді не скористався, а не отримання ОСОБА_1 судової повістки та зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення невірного номеру телефону свідчить про небажання останнього скористатися своїм право на участь у судовому розгляді.
За таких обставин, з метою дотримання вимог ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, а також приймаючи до уваги, що участь особи при розгляді справ за ст.130 КУпАП не є обов'язковою, суддя вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступних висновків.
Так, згідно даних, які містяться у протоколі серії БД №310919 від 10 травня 2019 року, водій ОСОБА_1 10 травня 2019 року о 15 годині 40 хвилин в м.Києві по вул.А.Грекова, 26, керував автомобілем марки «Ваз» н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: неприродна блідість, зіниці очей не реагують на світло, тремтіння пальців рук. Від огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.
Як вбачається зі змісту вказаного протоколу, ОСОБА_1 був ознайомлений з таким протоколом, про що свідчить його підпис в графі «Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності». Також ОСОБА_1 було відомо й про те, що такий протокол буде направлений до Шевченківського районного суду м.Києва, що також підтверджено його підписом у протоколі у відповідній графі.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №310919 від 10 травня 2019 року, ОСОБА_1 не згоден із складеним відносно нього протоколом.
Однак, в судове засідання ОСОБА_1 для підтвердження або спростування викладених в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи обставин не з'явився.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, підтверджується матеріалами справи у їх сукупності.
Зокрема, протокол про адміністративне правопорушення серії БД №310919 від 10 травня 2019 року, складений у відповідності до вимог КУпАП та Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС від 07.11.2015 №1395, а отже відповідає вимогам діючого законодавства.
Також, суддею приймаються до уваги письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 10 травня 2019 року, які засвідчили той факт, що водій ОСОБА_1 у їх присутності відмовився від проходження медичного огляду у встановленому Законом порядку та в лікаря нарколога для визначення стану сп'яніння, про що також засвідчили своїм підписом у протоколі про адміністративне правопорушення та своїх письмових поясненнях.
Крім того, відповідно до даних відеозапису, який долучений до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на CD-диску, вбачається, що останній у присутності двох свідків відмовився пройти тест на визначення стану наркотичного сп'яніння.
При цьому, судом враховуються дані довідки старшого інспектора ВАП УПП у м.Києві ДПП Пацай В.В. про те, що відповідно до постанови Подільського районного суду м.Києва від 14.08.2018 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 10 200 гривень та позбавлено права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Наведене, в даному випадку підтверджує правильність кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 КУпАП.
Так, адміністративна відповідальність за ч.2 ст. 130 КУпАП настає зокрема за повторну протягом року відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, серії БД №310919 від 10 травня 2019 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку. При цьому, він є особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, що підтверджується відповідною довідкою старшого інспектора ВАП УПП у м.Києві ДПП Пацай В.В., а також витягом з бази «АРМОР».
Наявність факту відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому порядку у присутності двох свідків підтверджується наведеними вище доказами.
Отже, вищевикладене у сукупності, свідчить про порушення водієм ОСОБА_1 п.2.5 Правил дорожнього руху України, тобто вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а саме відмова ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом та який є особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, який відноситься до грубих порушень на транспорті та його підвищену суспільну небезпеку, особу правопорушника, який притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, майновий стан останнього, ступінь його вини. При цьому, судом враховується вік особи, його сімейний та майновий стан.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Відповідно до санкції ч.2 ст.130 КУпАП за вчинення вказаного правопорушення накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Таким чином, враховуючи наведене приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Призначення саме такого адміністративного стягнення на переконання суду є необхідним і достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
В порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 40-1, 130, 266, 283-285, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк