Постанова від 24.06.2019 по справі 415/4995/19

415/4995/19

3/415/862/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.06.19 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Лисичанської місцевої прокуратури Зайченка І.А., розглянувши адміністративні матеріали, надані Управлінням захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Новодружеська Луганської області, громадянина України, з професійно-технічною освітою, одруженого, начальника Новодружеської дільниці ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого у АДРЕСА_2 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

встановив:

14 квітня 2019 року співробітниками Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись, на підставі наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №24-к від 12 лютого 2008 року, начальником Новодружеської дільниці зазначеного Підприємства, і, являючись, згідно положень ст.3 ч.1 п.2 п.п. а) Закону України «Про запобігання корупції», особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і, відповідно, суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:

згідно положень ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, зазначені у п.1, п.п. а) та в) п. 2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно - до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, -

несвоєчасно, а саме -

22 травня 2019 року, о 10 годині 29 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік,

04 квітня 2019 року, о 12 годині 28 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік,

і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 обставин інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - не спростовував та пояснив, що, на підставі наказу №24-к від 12 лютого 2008 року, дійсно, є начальником Новодружеської дільниці ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», при цьому, згідно посадової інструкції, - здійснює адміністративно-господарські й організаційно-розпорядчі функції, і відповідно, - являється особою, уповноваженою на виконання функцій держави, при цьому, достовірно знаючи щодо необхідності подачі на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації за 2017 - 2018 р.р. - до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року та - 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року, відповідно, у порушення вимог чинного законодавства, дійсно, подав на офіційний сайт НАЗК зазначені декларації лише - 04 квітня 2019 року, о 07 годині 29 хвилин (за 2018 рік) та - 22 травня 2019 року, о 10 годині 29 хвилин (за 2017 рік), що сталося виключно через власну необізнаність як щодо механізму подачі щорічної декларації, так - і подальшої відповідальності за порушення своєчасності подання останньої. Наразі, свою провину - усвідомив, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності притягується вперше та просив суд, врахувавши його особу та обставини скоєного ним адміністративного правопорушення, - суворо його не наказувати.

Із дослідженого у судовому засіданні статуту ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», затвердженого наказом Управління власності Лисичанської міської ради №52 від 27 березня 2019 року, вбачається, що Підприємство створено на базі майна, яке знаходиться у комунальній власності Лисичанської міської ради Луганської області, шляхом перетворення ЛКСП «Міськводоканал», у зв'язку із передачею у комунальну власність Лисичанського райуправління ОДКП «Луганськводпром», засновником Підприємства - є Лисичанська міська рада, і, відповідно до ст.81 ч.2 Цивільного кодексу України, ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» - є юридичною особою публічного права.

Із дослідженого у судовому засіданні наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №24-к від 12 лютого 2008 року вбачається, що правопорушника ОСОБА_1 з 12 лютого 2008 року призначено на посаду начальника Новодружеської дільниці ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал.

Із дослідженого у судовому засіданні наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №102 від 05 березня 2018 року вбачається, що уповноважену особу із запобігання корупції ОСОБА_2 зобов'язано повідомити посадових осіб Підприємства (згідно до штатного розкладу) щодо необхідності подання електронних декларацій за 2017 рік у термін - до 01 квітня 2018 року, в порядку, передбаченому ст.45 п.2 розділу VII Закону України “Про запобігання корупції», з терміном виконання - до 12 березня 2018 року.

Із дослідженого у судовому засіданні додатку до наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №102 від 05 березня 2018 року вбачається, що на виконання вказаного Наказу, посадових осіб Підприємства, у т.ч. - правопорушника ОСОБА_1 - про необхідності подання щорічних електронних декларацій за 2017 рік у термін - до 01 квітня 2018 року, було ознайомлено своєчасно та належним чином.

Із дослідженого у судовому засіданні наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №53 від 11 лютого 2019 року вбачається, що уповноважену особу із запобігання корупції ОСОБА_3 зобов'язано повідомити посадових осіб Підприємства (згідно до штатного розкладу) щодо необхідності подання електронних декларацій за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, в порядку, передбаченому ст.45 п.2 розділу VII Закону України “Про запобігання корупції», з терміном виконання - до 10 березня 2019 року.

Із дослідженого у судовому засіданні додатку до наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №53 від 11 лютого 2019 року вбачається, що на виконання вказаного Наказу, посадових осіб Підприємства, у т.ч. - правопорушника ОСОБА_1 - про необхідності подання щорічних електронних декларацій за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, було ознайомлено своєчасно та належним чином.

Із дослідженого у судовому засіданні листа ДП «Українські спеціальні системи» Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України «Про надання інформації» за №07-530 від 27 квітня 2018 року вбачається, що за період з 01 січня 2018 року по 27 квітня 2018 року засвідчене тимчасове обмеження доступу до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме:

-з 09 години до 09 години 50 хвилин 02 січня 2018 року виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі, - належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09 години 50 хвилин 02 січня 2018 року;

-приблизно о 12 годині 15 березня 2018 року Реєстр не функціонував (фіксувались помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502), - роботу Реєстру відновлено о 12 годині 40 хвилин 15 березня 2018 року: починаючи з 15 березня 2018 року, і, станом на 27 квітня 2018 року, портал Реєстру функціонує у штатному режимі.

Із досліджених у судовому засіданні відомостей сайту Акредитований центр сертифікації ключів «Приватбанк» вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» - 04 квітня 2019 року (з терміном дійсності - до 03 квітня 2020 року).

Із досліджених у судовому засіданні відомостей, зазначених у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» вбачається, що щорічні декларації за 2017-2018 р.р. до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано - о 10 годині 29 хвилин 22 травня 2019 року та - о 12 годині 28 хвилин 04 квітня 2019 року, відповідно.

На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані у судовому засіданні, дослідивши письмові пояснення останнього, надані безпосередньо після виявлення інкримінованого адміністративного правопорушення, вислухавши думку прокурора Зайченка І.А., а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення докази, зокрема:

статут ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», затверджений наказом Управління власності Лисичанської міської ради №52 від 27 березня 2019 року,

наказ директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №24-к від 12 лютого 2008 року - щодо призначення правопорушника ОСОБА_1 на посаду начальника Новодружеської дільниці Підприємства,

наказ директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №102 від 05 березня 2018 року - щодо зобов'язання уповноваженої особи із запобігання корупції ОСОБА_2 повідомити посадових осіб Підприємства (згідно до штатного розкладу) про необхідність подання електронних щорічних декларацій за 2017 рік у термін - до 01 квітня 2018 року, в порядку, передбаченому ст.45 п.2 розділу VII Закону України “Про запобігання корупції», з терміном виконання - до 12 березня 2019 року

додаток до наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №102 від 05 березня 2018 року - щодо виконання зазначеного наказу, в частині ознайомлення посадових осіб Підприємства, у т.ч. - правопорушника ОСОБА_1 - про необхідність подання електронних щорічних декларацій за 2017 рік, у термін - до 01 квітня 2018 року,

наказ директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №53 від 11 лютого 2019 року - щодо зобов'язання уповноваженої особи із запобігання корупції ОСОБА_3 повідомити посадових осіб Підприємства (згідно до штатного розкладу) про необхідність подання електронних щорічних декларацій за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, в порядку, передбаченому ст.45 п.2 розділу VII Закону України “Про запобігання корупції», з терміном виконання - до 10 березня 2019 року

додаток до наказу директора ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» №53 від 11 лютого 2019 року - щодо виконання зазначеного наказу, в частині ознайомлення посадових осіб Підприємства, у т.ч. - правопорушника ОСОБА_1 - про необхідність подання електронних щорічних декларацій за 2018 рік, у термін - до 01 квітня 2019 року,

лист ДП «Українські спеціальні системи» Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України «Про надання інформації» за №07-530 від 27 квітня 2018 року - щодо тимчасового обмеження доступу до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,

відомості сайту Акредитований центр сертифікації ключів «Приватбанк» - щодо дати отримання правопорушником ОСОБА_1 електронного цифрового ключа в АЦСК «Приватбанк»,

відомості публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - щодо дат подання правопорушником ОСОБА_1 до зазначеного Реєстру щорічних декларацій за 2017-2018 р.р. ( 22 травня 2019 року о 10 годині 29 хвилин та - 04 квітня 2019 року о 12 годині 28 хвилин, відповідно), тощо, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які, до того ж, з боку правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися,

вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки правопорушник ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника Новодружеської дільниці ЛКСП по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», та, являючись, згідно положень ст.3 ч.1 п.2 п.п. а) Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, і, відповідно, - суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - порушив вимоги фінансового контролю.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню - не піддавався, утриманців не має.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

І, оскільки, правопорушник ОСОБА_1 вчинив два епізоди адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, суд вважає необхідним застосувати правила ст.36 КУпАП, згідно яких:

якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених,-

призначивши правопорушнику ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який - працює, має постійне місце мешкання та вперше притягується до адміністративної відповідальності, а також, беручи до уваги обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, і, одночасно, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від скоєного, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення - у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом'якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , і, одночасно, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе призначити зазначене стягнення - у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів - ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір - у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Речові докази по справі - відсутні.

Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів - ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір - у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: