Постанова від 27.06.2019 по справі 363/2341/19

"27" червня 2019 р. Справа № 363/2341/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року, суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Вишгородського ВП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 18828 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Припису Національної поліції України від 11.05.2019р. № 457, гр. ОСОБА_1 повинен ліквідувати ямковість на дорогі по вул. Лісовій АДРЕСА_2 в с. Хотянівка Вишгородського району Київської області.

30.05.2019 року об 11 год. 00 хв. в с. Хотянівка, гр. ОСОБА_1 , будучі відповідальною особою за виконання припису від 11.05.2019р. № 457 не забезпечив своєчасного виконання його, тим самим здійснив правопорушення передбачене ст. 18828 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, надав заяву про закриття провадження по справі, в обґрунтування якої зазначив, що здійснити ямковий ремонт на дорозі по вул. Лісовій в с. Хотянівка, Вишгородського району Київської області, у зазначений термін неможливо та не доцільно, оскільки може бути кваліфіковано контролюючим органом як нецільове використання бюджетних коштів.

Крім того, сільською радою вже виготовлена та затверджена експертним звітом документація по капітальному ремонту автомобільної дороги по вул. Лісовій в с. Хотянівка. Кошти на цей капітальний ремонт дороги передбачені у бюджеті і ці роботи заплановані на друге півріччя 2019 року. У зв'язку із чим, просив закрити адміністрації матеріал відносно нього на підставі відсутності в його діях правопорушення та умислу.

Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП з наступних підстав.

Статею 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 283 КУпАП передбачає, що суд при винесенні постанови про адміністративне правопорушення перевіряє: чи є в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність, чи накладено стягнення в межах, встановлених законодавчим актом.

Під час розгляду справ необхідно встановлювати наявність у діях особи, яку притягнено до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, тобто об'єкта, суб'єкта, об'єктивної та суб'єктивної сторони. Необхідно враховувати, що обов'язковим є наявність вини особи в здійсненні адміністративного правопорушення.

У протоколі про адміністративне правопорушення, який складено на ім'я ОСОБА_1 зазначено, що він порушив п. 1.5 ПДР України.

Відповідно до п. 1.5 ПДР України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків

Як встановлено у судовому засіданні, гр. ОСОБА_1 не вчиняв дій або бездіяльності, спрямованої на створювання небезпеки чи перешкоди для руху.

Відповідно до наданих до суду ОСОБА_1 документів, а саме листа Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 17.05.2019р. № 238/02-41.6, копій експертних звітів, вбачається, що Хотянівською сільською радою вже виготовлена та затверджена експертним звітом документація по капітальному ремонту автомобільної дороги по вул. Лісовій в с. Хотянівка. Кошти на цей капітальний ремонт дороги передбачені у бюджеті і ці роботи заплановані на друге півріччя 2019 року.

Дослідивши матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення серія БД № 335750 від 30.05.2019р., суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутні ознаки порушення правил дорожнього руху, а саме п. 1.5 ПДР України, а складений працівниками поліції припис від 11.05.2019р. № 457 є необґрунтованим, оскільки виконання ремонтних робіт на дорозі потребує спеціального порядку виділення бюджетних коштів та затвердження відповідної документації. Тобто, усунення ям на дорозі та капітальний ремонт дороги потребує відповідної процедури, яка на даний час виконується Хотянівською сільською радою Вишгородського району Київської області.

За таких обставин, у діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, а тому провадження по справі підлягає закриттю згідно до вимог ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 23, 33, 124, 247, 283, 284 КУпАП, судя -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 18828КУпАп на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду протягом 10 днів може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя Вишгородського

районного суду Київської області І.Ю. Котлярова