Ухвала від 26.06.2019 по справі 175/2433/19

Ухвала

Іменем України

26 червня 2019 року смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

за участю:

засудженого - ОСОБА_3

прокурора - ОСОБА_4

уповноваженої особи поліції - ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання, що надійшли від заступника начальника Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у селищі Васильківка Васильківського району Дніпропетровської області, громадянина України, офіційно не працюючого, проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого,

встановив:

Заступник начальника Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно гр. ОСОБА_3 , який будучи раніше судимим до позбавлення волі за скоєння умисного особливо тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі 30 січня 2018 року на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян.

На підставі викладеного, ставиться питання про встановлення стосовно ОСОБА_3 адміністративного нагляду.

В судовому засіданні представник відділення поліції ОСОБА_5 підтримав подання, просив його задовольнити з підстав зазначених у ньому.

Прокурор в судовому засіданні також підтримала подання.

ОСОБА_3 заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, зазначив суду, що має місце роботи та бажає стати на шлях виправлення.

Суд, заслухавши пояснення представника поліції, прокурора, самого ОСОБА_3 дослідивши матеріали подання, вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, порядок встановлення адміністративного нагляду стосовно осіб звільненими з місць позбавлення волі регулюється Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 № 264/94-ВР, а також Наказом Міністерства внутрішнії справ N 1303/203 від 04.11.2003 року «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Пунктом 4.4 та 4.5 вказаного Наказу встановлено, що 4.4. У разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону ( 264/94-ВР ), незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.

До рапорту додаються:

- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення; засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; пояснення правопорушника; пояснення громадян, що характеризують їх поведінку; пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному; інші матеріали.

Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду.

Додатком № 11 до Наказу затверджено зразок подання про встановлення адміністративного нагляду.

Так, вказане подання не відповідає передбаченим вимогам щодо його оформлення, а саме не зазначено назву подання, не вказано дату його складання, додані до подання матеріали не засвідчені належним чином (та у зв'язку із чим не можуть бути допустимими та достовірними доказами), відсутні пояснення правопорушника та пояснення громадян, що характеризують його поведінку.

У частині подання, де повинна міститись посада та прізвище посадової особи, яка підписує подання, містяться власноручні дописи щодо посади та прізвища посадової особи, що унеможливлює розуміння того, ким підписано подання.

Таким чином, із усього обсягу матеріалів подання, судом встановлено, ОСОБА_3 було притягнуто до адміністративної відповідальності, однак на протязі більш як півроку були відсутні відомості та рапорти працівників поліції про поведінку ОСОБА_3 .

Пунктом «в ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, у діях чи бездіяльності ОСОБА_3 не вбачається систематичності порушення громадського порядку та нехтування попередженням органів внутрішніх справ про неприпустимість подібної поведінки. Вчинення адміністративного правопорушення за відсутності систематичності у діях ОСОБА_3 не може розцінюватись як небажання ставати на шлях виправлення чи асоціальну поведінку звільненого з місць позбавлення волі.

Враховуючи викладене, встановлення адміністративного нагляду, а так само звернення уповноважених органів до суду з поданням про встановлення такого нагляду щодо особи, систематичність протиправної поведінки якої недоведена, є нічим іншим ніж порушенням її прав та безпідставним погіршенням її становища. Обмеження прав ОСОБА_3 визначених у вказаному поданні, буде порушувати його право на свободу та особисту недоторканність, визначене ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також право на свободу пересування гарантоване ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

На підставі викладеного та керуючись п. В ст.3, ст. ст. 4-6 Закону України про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, суд -

ухвалив:

У задоволенні подання заступника начальника Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Ухвала судді може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1