Постанова від 11.06.2019 по справі 465/1697/19

465/1697/19

3/465/1269/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.06.2019 року м.Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Ванівський Ю.М. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово не працюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

22.03.2019 року о 19 год. 05 хв. у м.Львові на перехресті вул. Кульпарківська - В. ОСОБА_2 , керуючи автомобілем Volkswagen Polo д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , рухаючись у крайній лівій смузі здійснив виїзд з перехрестя, де організований круговий рух, не надав перевагу у русі т/з Renualt Kongo д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_3 , що рухався в попутному напрямку, здійснив зіткнення з даним т/з. Внаслідок вищевказаних дій обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звернулася, з метою дотримання строків розгляду справи а також на підставі ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглядати у її відсутності.

У ст.254 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, повне, і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду. Чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).

Підставою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Так, в матеріалах справи знаходиться копія постанови Франківського районного суду м.Львова від 29.05.2019 року з якої вбачається, що 22 березня 2019 року о 19 год. 05 хв. у м.Львові на перехресті вул. Кульпарківська - ОСОБА_4 . ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,керуючи автомобілем марки Renualt Kongo д.н.з. НОМЕР_1 при виїзді з нерегульованого перехрестя, де організований круговий рух, не надав перевагу у русі т/з Volkswagen Polo д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 , який рухався по головній дорозі, та скоїв зіткнення із ним.

Вказаною постановою ОСОБА_3 визнано винуватою у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та оштрафовано на 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (триста сорок гривень) в дохід держави та судовий збір. Постанова суду не оскаржувалася і набрала законної сили 10.06.2019 року.

Вважаю, викладеними вище обставинами спростовано викладене працівниками поліції у протоколі про адміністративне правопорушення, що свідчить про недоведеність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження у адміністративній справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

З урахуванням наведеного, приходжу до переконання, що в діях ОСОБА_1 . відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому провадження по справі слід закрити.

Керуючись ст.ст. 247, 251, 283-285, 294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі щодо ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова.

Суддя Ванівський Ю.М.