Постанова від 25.06.2019 по справі 332/260/19

Заводський районний суд м. Запоріжжя

69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98

Справа № 332/260/19

Провадження №: 3/332/168/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2019 року суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Андрюшина Л.А., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого керівником ТОВ «ІНКОР ЛТД», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №43 від 25 січня 2019 року зазначено, що ОСОБА_1 занижено податок на прибуток підприємства, який підлягає сплаті до бюджету в сумі 41297грн., в тому числі по періодам: 2016р - 41297грн., чим порушено п.44.1 ст.44, пп.134.1.1 ст.134.1, п.135.1 ст.135Податкового Кодексу України, а такожзанижено податокна додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету за квітень 2016 року у сумі 45 886,00грн.чим порушено пп.14.1.36, пп.14.1.181, пп.14.1.231, п.14.1 ст.14, п.44.1 ст.44, п.198.2,п.198.3, п.198.6 ст.198, ст.200, п.201.1, п.201.10 ст.201Податкового кодексу України, що виявлено актом перевірки від 25.01.2019 №37/08-01-14-07/37611239 та є триваючим правопорушенням.

ОСОБА_1 в судовому засіданні винним себе не визнав, та надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях на акт перевірки від 25.01.2019 року. Разом з тим, зазначив, що розпочата процедура оскарження податкових повідомлень-рішень від 25.01.2019р., які прийняті на підставі акту перевірки від 25.01.2019 №37/08-01-14-07/37611239, отже, грошове зобов?язання за податковими повідомленнями-рішеннями вважається неузгодженим та в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. У зв?язку із зазначеними обставинами оскарження, за клопотанням адвоката Гришина Р.В. судові засідання неодноразово відкладались.В подальшому адвокатом Гришиним Р.В. суду надані пояснення, відповідно до яких на даний час Запорізьким окружним адміністративним судом розглядається справа №280/2429/19за адміністративним позовом ТОВ «Інкор Лтд» до Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області про визнання протиправними дій та часткового скасування податкових повідомлень-рішеньі на даний час процес судового оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному суді ще триває.

Перевіривши та дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягаєзакриттю з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням(проступком) визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з урахуванням положень, викладених у ст.ст. 251, 252 КУпАП, зобов'язані з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, керуючись законом і правосвідомістю, оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням в їх сукупності.

В акті від 25.01.2019року №37/08-01-14-07/37611239 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Інкор Лтд» відображено обставини порушення встановленого законодавством порядку ведення податкового обліку, а саме - занижено податок на прибуток , який підлягає сплаті до бюджету за 2016 рік на суму 41297грн., чим порушено п.44.1 ст.44, пп.134.1.1 ст.134.1, п.135.1 ст.135 Податкового Кодексу України та занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету за квітень 2016 року у сумі 45 886,00грн. чим порушено пп.14.1.36, пп.14.1.181, пп.14.1.231, п.14.1 ст.14, п.44.1 ст.44, п.198.2,п.198.3, п.198.6 ст.198, ст.200, п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, приводом для складання стосовно ОСОБА_1 як керівника ТОВ «Інкор Лтд» протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП стали результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Інкор Лтд» з питань дотримання вимог податкового законодавства(акт від 25.01.2019року №37/08-01-14-07/37611239).

Разом з тим, з матеріалів справи, зокрема заперечень до вищевказаного акту, вбачається, що посадова особаТОВ «Інкор Лтд» з висновками акту перевірки не погодився. Із заперечень, долучених до матеріалів щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вбачається, що підприємство у встановленому законодавством України порядку оскаржує податкові повідомлення-рішення від 25.01.2019 року, прийняте Головним управлінням ДФС у Запорізькій області на підставі акту від 25.01.2019року №37/08-01-14-07/37611239 документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Інкор Лтд», і на даний час розгляд позову в судовому порядку триває. Зазначене підтверджується копією ухвали Запорізького окружного адміністративного суду у справі №280/2429/19 за позовом ТОВ «Інкор Лтд» до Головного управління ДФС в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку; подана скарга зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження і протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Крім того, положеннями п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, надано право платнику податків на звернення до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, при цьому грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

З огляду на те, що процедура судового оскарження податкового повідомлення-рішення триває, тобто акт перевірки контролюючого органу від 25.01.2019року №37/08-01-14-07/37611239 в частині висновків, які стали підставою для донарахування підприємству несплачених податків і штрафних санкцій, в розумінні положень ст. 56 Податкового кодексу України є неузгодженим, то такий документ на час розгляду справи не може бути визнаний беззаперечним доказом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Разом з тим, відповідно до вимог ч.2 статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду(судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Згідно з протоколом №43 від 25.01.2019 року адміністративне правопорушення було виявлене.25.01.2019 року, а отже на час розгляду справи вже закінчився строк, протягом якого на правопорушника може бути накладено адміністративне стягнення відповідно до вимог КУпАП, а процес судового оскарження податкового повідомлення-рішення ще триває.

Положеннями п.7ст.247 КУпАПпередбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи, що на час розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст. 38,163-1 ч.1, п.7 ст. 247, 283-285КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.

Суддя Л.А. Андрюшина