Постанова від 12.06.2019 по справі 318/1118/19

Справа № 318/1118/19

Номер провадження №3/318/325/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.06.2019 року м. Кам'янка-Дніпровська

Суддя Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Петров В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки Національної поліції України в Запорізькій області (протокол № 226 від 21.05.2019 року, протокол № 226 від 21.05.2019 року) про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, виконуючий обов'язки старости Заповітненської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (до 01.11.2018 року), проживає: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 227 від 21.05.2019 року ОСОБА_1 , перебував на посаді виконуючого обов'язки старости Заповітненської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області на підставі рішення 4 сесії 7 скликання Водянської сільської ради від 10.05.2018 року. Відповідно до рішення 23 сесії 7 скликання Водянської сільської ради від 01.11.2018 року ОСОБА_1 був звільнений з посади виконуючого обов'язки старости у зв'язку з закінченням строку повноважень, відповідний запис внесено до трудової книги ОСОБА_1 . Відповідно до запису в книзі обліку трудових книжок і вкладишів до них Водянської сільської ради 07.11.2018 року ОСОБА_1 отримав власну трудову книгу про що свідчить його особистий підпис. ОСОБА_1 07.11.2018 року, тобто в день отримання власної трудової книги достовірно знав про своє звільнення та повинен був подати на офіційному сайті НАЗК електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2018 року по 01.11.2018 року. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2018 року по 01.11.2018 року, а саме: 05.04.2019 року, вчинивши своїми діями адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу № 226 від 21.05.2019 року ОСОБА_1 , перебував на посаді виконуючого обов'язки старости Заповітненської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області на підставі рішення 4 сесії 7 скликання Водянської сільської ради від 10.05.2018 року. Відповідно до рішення 23 сесії 7 скликання Водянської сільської ради від 01.11.2018 року ОСОБА_1 був звільнений з посади виконуючого обов'язки старости у зв'язку з закінченням строку повноважень, відповідний запис внесено до трудової книги ОСОБА_1 . Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч. 1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою «після звільнення» за 2018 рік, а саме: 05.04.2019 року, вчинивши своїми діями адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При розгляді адміністративної справи ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснив при цьому, що не було доступу до сайту у зв'язку з помилковим електронним ключем, тому і декларацію подав із запізненням 04.04.2019 року.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Проте, в.о. старости Заповітненської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької Жаравін ОСОБА_2 .В. всупереч зазначеній вимозі Закону до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подав лише 05.04.2019 року.

При цьому, поважні причини у ОСОБА_1 щодо несвоєчасного подання до Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні.

З пояснень ОСОБА_1 вбачається, що декларацію він подав із запізненням 04.04.2019 року з причини відсутності доступу до сайту у зв'язку з помилковим електронним ключем, але згідно з даними протоколів ОСОБА_1 достовірно знав про своє звільнення після отримання 07.11.2018 року під особистий підпис трудової книжки та повинен був подати на офіційному сайті НАЗК електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зазначене вказує на безвідповідальне відношення останнього до обов'язку подачі електронної декларації як суб'єкта декларування.

Таким чином, аналізуючи вказані обставини, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування, не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який з місяців, що передував квітню 2018 року.

Крім цього, інші підстави, які могли б йому перешкодити відповідально поставитись до виконання своїх обов'язків та належним чином виконати вимоги Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за які встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відсутні.

Суб'єктивна сторона даного правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як це визначено ч.1 ст.172-6 КУпАП, незалежно від форми вини.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не вбачається. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації немає.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що маючи достатньо часу для отримання інформації з метою заповнення полів декларації, ОСОБА_1 фактично його згаяв, а тому відсутні підстави стверджувати про те, що останній не навмисно подав декларацію з пропуском встановленого на те строку, оскільки мав можливість оцінювати строки її подачі та вживати дії щодо його дотримання.

Керуючись ст. ст. 36, 172-6 ч. 1, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню

-згідно протоколу № 227 від 21.05.2019 року за ст. 176-2 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави;

-згідно протоколу № 226 від 21.05.2019 року за ст. 176-2 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. на користь держави.

На підставі ч.2 ст.36 КУпАП остаточне стягнення призначити у вигляді штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. на користь держави.

Штраф зобов'язати сплатити на рахунок: Код - 21081100, Рахунок - 31118106008142, Одержувач УК у Кам'янсько-Дніпровському районі, код ЄДРПОУ - 38015694, Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Судовий збір зобов'язати сплатити на державний рахунок:

Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Об'єднати в одне провадження адміністративні матеріали за номерами: Номер справи 318/1118/19 - провадження по справі № 3/318/325/2019 та справу № 318/1119/19 - провадження по справі № 3/318/326/2019 присвоївши їй номер справи № 318/1118/19 - провадження по справі № 3/318/325/2019.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя В.В. Петров