Постанова від 24.06.2019 по справі 306/1248/19

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/1248/19

Провадження № 1-в/306/47/19

ПОСТАНОВА

24 червня 2019 року м. Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , ст.дільничного офіцеру поліції сектору превенції Свалявського ВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , розглянувши подання начальника Свалявського відділення поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, судимого 30.09.2016р. Свалявським районним судом Закарпатської області у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.15-ч.3 ст.185, ч.3 ст. 185 ч.3 ст. 185, ч.1 ст 304 КК України на три роки один місяць позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 12.10.2017р., судимий,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Свалявського ВП Мукачівського ВП ГУ НП в З/о майор поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду, посилаючись на те, що ОСОБА_4 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, продовжує вести антигромадський спосіб життя, систематично вчиняє адміністративні правопорушення за ст.ст. 175-1 ч.1, 178 ч.1, 178 ч.2 КУпАП, порушує громадський порядок, незважаючи на неодноразові попередження органів поліції, по місцю проживання характеризується посередньо. А тому, просить суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 на один рік з встановленням обмежень адміністративного нагляду.

Відповідно до ст.5 ч.1 п.2 Закону України Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” (з останніми змінами від 23.12.2015 року №901-VIII) - адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" ст.3 цього Закону в судовому засіданні одноособово суддею районного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

В судовому засіданні представник поліції подання підтримав, просить його задовольнити та встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 строком на один рік.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив проти встановлення адміннагляду.

Заслухавши пояснення представника поліції, ОСОБА_6 , дослідивши матеріали справи та доводи подання, суд доходить наступного висновку.

Відповідно ст.1 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до п. 1.5.3 ІНСТРУКЦІЇ про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої Наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 року за № 1303/203, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.01.2004 року за № 46/8645 - підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону України “ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.

Згідно ст. 3 п. ”в” Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений за тяжкий злочин, має судимість, звільнений з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, неодноразово попереджався органами поліції про встановлення адміністративного нагляду, вчиняє адміністративні правопорушення, а саме: 28.04.2019р. ОСОБА_4 притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 ч.1 КУпАП, 03.06.2019р. - за ч.1 ст.175-1 КУпАП, 19.06.2019р. - за ч.2 ст.178 КУпАП.

Відповідно ст. 2 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”- адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

На підставі вищенаведеного, враховуючи, що ОСОБА_4 систематично порушує громадський порядок, на винесені офіційні попередження, як особі, стосовно якої може бути застосовано адміністративний нагляд - не зважає (стверджується попередженнями особи, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, про припинення антигромадського способу життя, за місцем проживання характеризується посередньо, суддя доходить висновку, що відносно ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд із застосуванням обмежень, з метою здійснення виховного впливу.

Відповідно до ст. 158 ч.1 Кримінально-виконавчого кодексу України (в редакції від 08.10.2016 року на підставі Закону України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених” від 07.09.2016 року) - адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного, яка надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, п. 1.5.3. Інструкціїї про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Встановити адміністративний нагляд строком один рік відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 та застосувати такі обмеження :

-заборонити вихід з житлового будинку АДРЕСА_1 в період з 22:00 години до 06:00 години;

-заборонити відвідування торгівельних закладів та закладів громадського харчування, де дозволена торгівля спиртними напоями на розлив зметою їх вживання;

-заборонити виїзд за межі Свалявського району Закарпатської області без згоди органу Національної поліції;

-зобов'язати ОСОБА_4 два на місяць з'являтися для реєстрації в Свалявське ВП Мукачівського ВП ГУ НП в Закарпатській області.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення постанови.

Копію постанови надіслати для виконання начальнику Свалявського відділення поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (адреса: м. Свалява, вул. Духновича, буд. 6, Закарпатської області).

Постанова судді може бути оскаржена.

Головуючий ОСОБА_1