Постанова від 20.06.2019 по справі 243/5882/19

Справа № 243/1894/19

Провадження № 3/243/5882/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2019 року

Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Слов'янського міськрайонного суду Донецької області (вул. Добровольського, 2, м. Слов'янськ, Донецької області) матеріал, який надійшов із Слов'янсько - Лиманського управління ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, який працює: керівником ТОВ «Сєвєродонецький асфальтобетонний завод» зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 163-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

05 червня 2019 року до Слов'янського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення несвоєчасне подання посадовими особами підприємства , платіжного доручення до установи банку на перерахування належних до сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів). Отже, суми узгодженого податкового зобов'язання по екологічному податку, а саме, згідно Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення Додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку N 9310158324 від 08.02.2019. Термін сплати екологічного податку - 21 лютого 2019 року, (згідно чинного законодавства). Фактична дата сплати -15 квітня 2019р. Порушено п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 та п.п.57.1. п. 57.П.203.2 ст.203 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 №2755-VI зі змінами і доповненнями Податкового кодексу України та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи доходів і зборів, що були порушені), за що передбачена адміністративна відповідальність встановлена ч.1ст. 163-2 КУпАП.

03 червня 2019 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення № 6/05-99-47-07 за ч. 1ст. 163-2 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час розгляду адміністративної справи в суді, в судове засідання не з'явився.

В протоколі про адміністративне правопорушення № 6/05-99-47-07 від 03 червня 2019 року, 14 травня 2019 року зазначено, що при розгляді матеріалів камеральної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання по екологічному податку за період з 21.02. 2019р. по 15.04.2019р. Керівника Товариство з обмеженою відповідальністю "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД" (СДРПОУ 37051637) Було виявлено неподання (несвоєчасне) подання платіжного доручення до установи банку в установленні строки, на перерахування до бюджету належної до сплати суми узгодженого податкового зобов'язання по екологічному податку. (а.с. 3 );

Згідно із доданим до протоколу про адміністративне правопорушення актом № 1610/05-99-47-07 від 14 травня 2019 року, про результати камеральної перевірки з питання своєчасності сплати грошового забов'язання зі плати по екологічному податку в ході якої було встановлено порушення відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1. ст.16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (далі - Кодекс) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України, платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів, та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Згідно з п.п.250.2.1 п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів. Відповідно п.57.1 ст.57 Кодексу - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Відповідно пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Відповідальність платника за порушення правил сплати (перерахування) податку з по екологічному податку (за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) передбачена пунктом 126.1 статті 126 розділу II Кодексу.(а.с.4).

Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані,на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Із копії запрошення ОСОБА_1 для складання та підписання протоколу видно, що вказане повідомлення складено відносно ОСОБА_1 , однак у ньому не зазначено дати його складення(а.с. 4)

Із копії рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 8412205437741 від 14 травня 2019 року видно, що до ТОВ «Сєвєродонецький АБЗ» направлявся рекомендований лист, однак із нього не вбачається, що він був направлений ОСОБА_1 , і змісту самого листа(а.с. 5),

У судовому засіданні достовірно встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 6/05-99-47-07 від 03 червня 2019 року був складений відносно ОСОБА_1 , у його відсутності, без будь-якого повідомлення останнього та роз'яснення йому прав, передбачених ст.. 268 КУпАП із порушенням строків, передбачених ст.. 256 КУпАП, оскільки як встановлено у судовому засіданні, встановлення особи, щодо якої було вирішено питання про складання протоколу, відбулося 14 травня 2019 року.

З огляду на викладене, судом не може бути прийнятий до уваги протокол про притягнення до адмін. відповідальності, оскільки він складений із істотними порушеннями КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, у зв'язку із відсутністю достовірних доказів вчиненого.

При цьому суд наголошує, що не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі, або відшукувати докази на користь обвинувачення, а тому вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до п.1 ст. 247, п. 3 ч.1 ст. 284 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 6, 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст.163-2 КУпАП - провадженням закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до суду Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду Ольга Віталіївна Ільяшевич