Номер справи 623/2430/19
Номер провадження 3/623/544/2019
25 червня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , не є особою з інвалідністю,уродженця м. Ізюм, Харківської області, громадянина України, займається веденням домашнього господарства, не одруженого, до адміністративної відповідальності протягом року притягувався 01 січня 2019 року за частиною 1 статті 178 КУпАП - попередження, 02 січня 2019 року за частиною 1 статті 182 КУпАП штраф 85 гривень, 11 лютого 2019 року за частиною 1 статті 187 КУпАП штраф 51 гривня, 12 квітня 2019 року за частиною 2 статті 187 КУпАП штраф 255 гривень, який зареєстрований за адресою та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , відносно якого, згідно постанови Ізюмського міськрайонного суду від 22.01.2019 року встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців
за ч. 2 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії АПР18№ 046173 від 24.06.2019 року, АПР18 № 046172 від 24.06.2019 року, громадянин ОСОБА_1 повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до ст. 36 КУпАП справи про адміністративне правопорушення: №623/2430/19, провадження 3/623/544/2019; №623/2430/19, провадження 3/623/545/2019; про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП було об'єднано в одне провадження та присвоєно справі: №623/2430/19, провадження 3/623/544/2019.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, та запевняв суд, що в подальшому не допустить порушень адміністративного нагляду. Просив суд призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22.01.2019 року по справі № 623/237/19, провадження № 1-в/623/29/2019 відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися з дому за місцем проживання, з 22-00 до 06-00 години наступного дня без дозволу Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області.
З копії акту від 22.01.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 ознайомлений з обмеженнями , яки встановлені відносного нього адміністративним наглядом.
Однак, близько 22 години 30 хвилин 20 червня 2019 року, ОСОБА_1 був відсутнім за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .червня 2019 року ОСОБА_1 не з'явився на контрольну реєстрацію до Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області, чим повторно допустив порушення правил адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18№ 046173 від 24.06.2019 року, АПР18 № 046172 від 24.06.2019 року, поясненнями самого правопорушника, даними ним в судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22.01.2019 про встановлення у відношенні гр. ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.2 статтею 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 1 та п. в) ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ та особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами. Санкція ч.2 ст.187 КУпАП є альтернативною, що дає можливість визначити стягнення з урахуванням форми вини та даних про особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Стаття 27 КУпАП встановлює що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Враховуючи викладене, те що відповідно до ст. 36 КУпАП України при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, суд вважає, що застосування заходів у вигляді накладення штрафу є достатнім для виховання ОСОБА_1 , з урахуванням чого суд вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст. ст. 27, 33, 36, ч.2 ст.187, 221, 282, 283, 284 КУпАП України, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. на користь держави (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», рахунок отримувача: 31118106020012, отримувач коштів: Ізюмське УДСУ Харківської області, код отримувача ЄДРПОУ 37283992, банк отримувача: Казначейство України,(ЕАП), код банку отримувача: МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081100, населений пункт: Харківська область/м. Харків).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. - код класифікації доходів бюджету: 22030106; рахунок отримувача: 31211256026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код банку отримувача: МФО 899998; отримувач коштів -ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т. Д. Бєссонова