Справа № 483/618/19
Провадження № 3/483/262/2019
Іменем України
24 червня 2019 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Чаус Л.В., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Рівне Очаківського району Миколаївської області, є приватним підприємцем, відомості про ідентифікаційний код відсутні, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП (далі - КУпАП),-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 20 квітня 2019 року о 19 год. 00 хв. по вул. Будівельників, 27 в м. Очакові Миколаївської області здійснювала роздрібну торгівлю пивом без наявної ліцензії, чим порушила п. 8 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнала та пояснила, що вона будучи приватним підприємцем, вирішила здійснювати роздрібну торгівлю пивом в орендованому приміщенні за адресою: Миколаївська область. м. Очаків, вул. Будівельників, 18-1, для чого взяла в оренду також обладнання для здійснення торгівлі пивом, з приміщення кафе розташованого за адресою: АДРЕСА_2 м АДРЕСА_3 . В день складання протоколу, інспектору поліції пояснювалося, що торгівля пивом не здійснюється, а обладнання передане в оренду та вивозиться до іншого приміщення, про що свідчив факт відключення обладнання та відсутність пива.
Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшла наступного.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст. 9 КУпАП регламентовано, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 статті 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову, включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібну торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії (якщо необхідність одержання такої ліцензії встановлена законом) або без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР №110854 від 20 квітня 2019 року не вказано будь-які докази на підтвердження здійснення ОСОБА_1 роздрібної торгівлі пивом та докази, які б вказували на отримання виручки від здійснення торгівлі пивом.
Натомість, в матеріалах справи наявна заява ОСОБА_1 , яка надана під час складання протоколу про адміністративне правопорушення на ім'я начальника Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області, зі змісту якої вбачається, що остання прийняла на зберігання 2 пивні діжки по 50 л кожна, до прийняття рішення по суті протоколу. Вказана заява не містить жодних відомостей про наявність в зазначених діжках пива, його кількості, найменування, що свою чергу підтверджує пояснення ОСОБА_1 про те, що вона не здійснювала торгівлю пивом.
Також, допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтвердили, що в день складання протоколу лише забиралося обладнання для здійснення торгівлі пивом з приміщення кафе за адресою: АДРЕСА_3 , однак пива не було в наявності та торгівля ним не здійснювалась.
З врахуванням викладеного, в діях ОСОБА_1 не вбачається ознак правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу правопорушення.
З урахуванням викладеного приходжу до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП, - закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення або її захисником.
Суддя: