Постанова від 24.06.2019 по справі 451/681/19

ПОСТАНОВА

іменем України

24 червня 2019 рокуСправа №451/681/19

Провадження № 3/451/488/19

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., з участю секретаря Сахаревич М. М. та прокурора Радехівської місцевої прокуратури Ільницького Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки та жительки с.Березівка Радехівського району Львівської області, з середньоспеціальною освітою, пенсіонерки, вдови, не інваліда, раніше працювала депутатом Радехівської районної ради Львівської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ст.ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області відповідно до Рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області I сесії VII демократичного скликання від 03.12.2015 року, яка відповідно до підпункту «Б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання ОСОБА_2 », являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання ОСОБА_2 » несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00 год. 01.04.2018 р.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подала щорічну декларацію за 2017 рік лише 21.03.2019 о 21:07 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП є Радехівська районна рада, розташована за адресою: м. Радехів Львівська область,пр. Відродження,3, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що вона обрана депутатом Радехівської районної ради Львівської області.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протокол, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_1 ,. до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, просила її суворо не карати.

Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:

- протоколом №390 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.03.2019 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області, відповідно до підпункту «Б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання ОСОБА_2 », являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання ОСОБА_2 » несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 21.03.2019 о 21:07 год., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП. (а.с.2-7);

- з пояснення ОСОБА_1 від 25.04.2019 року вбачається, що вона намагалася подати дану декларацію, але з незрозумілих їй технічних причин зробити цього не змогла, оскільки вона пенсіонерка та не вміє користуватися персональним компютером. В подальшому такого допускати не буде;

- із рапорту старшого лейтенанта поліції Долинюка Л.Т. від 25.04.2019 року з якого вбачається, що ним були зібрані матеріали та виявлено ознаки адміністративного правопорушення , передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, (а.с.12);

- із рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області I сесії VII демократичного скликання від 03.12.2015 року, з якого вбачається, що інформацію голови Радехівської районної виборчої комісії Микитин ОСОБА_3 . «Про підсумки виборів 25 листопада 2015 року, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Радехівської районної ради» взяти до відома;

- із списку депутатів вбачається, що за №13 перебуває ОСОБА_1 ;

- із скрін-шота та копії декларації вбачається, що дата публікації щорічної електронної декларації 21 березня 2019 о 21 годині 07 хвилин.

Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем праці.

Обставиною, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 є визнання вини.

Обставиною, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 суддею не встановлено.

Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст.38,172-6,283,284 КУпАП та ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача - 31211256026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду.

СуддяСеменишин О. З.